Karın Ağrısı Nasıl Geçer? 2021

Karın Ağrısı Nasıl Geçer? Karın ağrısı, birden çok nedene bağlı olup genç ya da yaşlı fark etmeksizin birçok kişinin başına gelen bir durumdur. Karın ağrısı sorunuyla karşı karşıya kalan insanlar, bir doktor ya da sağlık kuruluşuna başvurmak yerine karın ağrısının kendiliğinden yok olmasını beklemektedirler.

Karın Ağrısı Nasıl Geçer? 2021
A+
A-

Karın Ağrısı Nasıl Geçer?

Karın ağrısı, birden çok nedene bağlı olup genç ya da yaşlı fark etmeksizin birçok kişinin başına gelen bir durumdur. Karın ağrısı sorunuyla karşı karşıya kalan insanlar, bir doktor ya da sağlık kuruluşuna başvurmak yerine karın ağrısının kendiliğinden yok olmasını beklemektedirler.

Göğüs ve kasık arasındaki bölgelerde yaşanan sancılar, karın ağrısı olarak nitelendirilmektedir. Hafif ya da şiddetli bir şekilde görülebilen karın ağrıları, akut ve kronik olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır. Karın ağrıları zamanla kendiliğinden sona eriyor olsa da sık bir şekilde karın ağrısı yaşayanlar ve şiddetli ağrıların yaşanması durumunda bir doktora başvurmakta fayda var. Çünkü karın ağrıları; sindirim sistemi ile ilgili problemlerin ve organ yetmezliği başta olmak üzere ciddi sağlık sorunlarının göstergesi olabilmektedir. Peki, karın ağrısı nasıl geçer? Karın ağrısı geçirme yöntemleri nelerdir?

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir?

Karin agrisina ne iyi gelir
Karın ağrısı nasıl geçer?

Karın ağrısına iyi gelen şeyler birçok kişi tarafından merak edilmekte olup, araştırılan bir konu olarak öne çıkmaktadır. Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi şiddetli karın ağrılarında kesinlikle doktora başvurmalısınız. Hafif karın ağrıları içinse bazı yöntemleri uygulayarak çözüm bulmanız mümkündür. İşte karın ağrısını geçirmek için uygulayabileceğiniz şeyler;

Papatya cayi
Papatya çayı

Papatya çayı: Papatya çayının, sindirim sistemindeki kasları gevşetici, rahatlatıcı etkileri bulunmaktadır. Bu sayede yaşanan karın ağrılarının hafiflemesine ve geçmesine yardımcı olmaktadır. Papatya çayını hazırlamakta oldukça kolay ve pratiktir. Kaynamış suyun içine 1 – 2 çay kaşığı kadar kurutulmuş papatya atılması yeterli olacaktır. Hazırlanan çay, 10 – 15 dakika dinlenmeye bırakıldıktan sonra içilebilir. Bu noktada, papatya çayını içmeden önce süzmeniz daha rahat bir şekilde içmenize yardımcı olacaktır.

Yogurt 1
Yoğurt

Yoğurt: Yoğurt, sindirim sistemi için oldukça faydalı bir besin olarak bilinmektedir. İçerisinde yer alan probiyotikler sayesinde başta bağırsaklar olmak üzere sindirim sisteminin sağlıklı tutulmasına yardımcı olmaktadır. Bu yüzden yoğurt, karın ağrısını geçirme yöntemi olarak kullanılabilecek bir besin olarak öne çıkmaktadır. Sindirim sistemine zarar vermemesi açısından çok soğuk şekilde tüketmemeye özen göstermelisiniz. Ayrıca yoğurdun düzenli bir şekilde tüketilmesi, sindirim sistemini düzenlemesi ve karın ağrılarını geçirmesinin yanı sıra kabızlık gibi durumlar için de oldukça faydalıdır.  

Karın Ağrısına Kesin Çözüm

Karin agrisina kesin cozum
Karın ağrısına kesin çözüm

Yukarıda verdiklerimizin dışında bazı yöntemleri kullanarak da karın ağrısına kesin çözüm sağlamanız mümkündür. Şu yollar izleyerek karın ağrısını hafifletebilirsiniz;

Tuvalet ihtiyacı duyulduğunda tuvalete çıkmak. Bağırsak hareketlerinin engellenmesi kasların kasılmasına ve buna bağlı olarak karın ağrısına neden olmaktadır.

  • Karın bölgesine sıcak su torbası koymak. Sıcak su torbasını bir havluya sararak kullanmanız daha faydalı olacaktır.
  • Sıcak bir duş almak, kasları gevşeteceği için karın ağrısının geçmesine yardım edecektir.
  • Karın bölgesine dairesel ve yumuşak hareketlerle masaj yapmak.
  • Asitli ve yüksek kafein içerikli içeceklerden uzak durmak.
  • Esneme hareketleri yaparak vücudun rahatlamasını sağlamak.
  • Sindirimi kolay yiyecekleri tercih etmek.
  • Uyku düzenine dikkat etmek ve ihtiyaç duyulan uykuyu gece saatlerinde almak.  
Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
3
0
Düşüncelerinizi önemsiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x