Dikkatli Okumalısın
Duygusal Açlığı Yönetme
Aşırı Kilo veya Düşük Kilo Sağlık Üzerinde Nasıl Etkiler Yaratır?
Kilo Alma Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Stresin Kilo Üzerindeki Etkileri ve Başa Çıkma Yöntemleri
Sağlıklı Kilo Alma Yolları: Beslenme ve Egzersiz
Kilo Alırken Yapılan Yaygın Hatalar ve Bunlardan Kaçınma Yolları
Kilo Verme Süreci: Motivasyonu Artırma Yolları
Kilo Alma Stratejileri
Kilo Verme Yolculuğuna Çıkmak İster misin?
Kilo Almak İçin Teşvik
Kilo Verme Çözümleri
Fazla Kilolarımdan Kurtulamıyorum
Güvenli ve Etkili Kilo Verin
Kilo Verme Engelleri ve Çözümleri
Beslenme: Sağlıklı Yaşamın Temeli
Sağlıklı Beslenme Önerileri
Beslenme – Sağlığın Korunması
Sağlıklı Beslenme Önerisi
Bebek Zayıflama
Kilo Alma Stratejileri Nelerdir?
Beslenme Önerilerine Genel Bakış
Açıklanan Diyet Türleri
Diyet İçeceklerin Sağlık Riskleri
Beslenme Bilimi: Doğru Beslenme
Kilo Almakta Sorun Yaşıyorum
Diyet Çeşitleri ve Öneriler
Bebeklerde Kilo Problemi
Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?
Tuzun Zararları Nelerdir?
Şekerin Zararları Nelerdir?
Sirkenin Faydaları Nelerdir?
Armutun Faydaları Nelerdir?
Portakalın Faydaları Nelerdir?
Ispanağın Faydaları
Tereyağının Zararları ve Faydaları
Baş Ağrısı: Nedenleri, Tedavisi ve Önleme Yöntemleri
Kilo Verme: İpuçları ve Hileleri
Bebeğimin Kilo Vermesine Yardım Edin
Sağlıklı Yaşam Tarzının Önemi
Beslenme: Doğru yemek
Diyet Çeşitleri
Nasıl Kilo Kazanılır?
Kilo Sorunları ile Diyabet, Yüksek Tansiyon ve Kalp Hastalığı Arasındaki Bağlantıyı Anlamak
Metabolizma: Vücudumuzun Yiyecekleri Enerjiye Dönüştürdüğü Süreç! Kilo Almayı ve Vermeyi Nasıl Etkiler?
Farklı diyetlerin kilo vermeye etkisi ve dengeli beslenmenin önemi
Egzersiz kilo vermeye ve genel sağlığı iyileştirmeye nasıl yardımcı olabilir?
Duygusal Yeme: Kilo alımına yol açabilecek duygular, stres veya can sıkıntısı ile baş etmek için yemek yemek
Genetik ve Kilo: Genetik kilomuzu nasıl etkileyebilir ve bizi belirli sağlık koşullarına yatkın hale getirebilir.
Beden imajı: Kendimizi nasıl algılıyoruz ve bu kilomuzu ve sağlığımızı nasıl etkiliyor?
Yeme Bozuklukları: Genellikle kilo problemleriyle bağlantılı olan anoreksiya, bulimia ve aşırı yeme gibi bozukluklar
Obezite: Obezitenin Nedenleri, Sağlık Riskleri ve Tedavileri
Kilo Kaybı: Diyet ve egzersiz gibi kilo verme stratejileri
Sağlıklı Market Alışverişi İçin Kesin Kılavuz
Diyette Sık Yapılan Hatalar
Su Kefiri
Günde iki buçuk litre su tüketilmeli
Ağız Kokusunun Nedeni Bademcik Taşı
Günde 2 Bardak Süt İçerek Fazla Kilolardan Kurtulun
Kilo Verirken Sık Yapılan Hatalar
Nefes Egzersizleri Kilo Vermeye Yardımcı

Kupa Terapisi Nedir?

Kupa terapisi, bardak çekme ve kupa çekme gibi isimlerle adlandırılır. Kupa terapisi nasıl yapılır? Bardak çekmenin vücuda faydaları nelerdir …

Kupa Terapisi Nedir?

Kupa terapisi, bardak çekme ve kupa çekme gibi isimlerle adlandırılır. Kupa terapisi nasıl yapılır? Bardak çekmenin vücuda faydaları nelerdir nelere iyi gelir hepsinin cevabı yazımızda. Kupa terapisi, bir dizi küçük bardağın ısıtıldığı ve cildin üzerine yerleştirildiği eski bir alternatif tedavi şeklidir. Burada daha fazlasını öğrenin.

Kupa Terapisi Nedir?

Kupa terapisi, cildin o belirli bölgesi üzerinde yerel emme oluşturmak için camdan veya bambudan yapılmış bir dizi küçük bardağın ısıtıldığı ve cildin üzerine yerleştirildiği ve tümde kan akışını tetiklediği eski bir alternatif tıp tedavi şeklidir. Vücutta artan kan akışı, parasempatik sinir sistemini harekete geçirir ve ateş, kronik bel ağrısı, iştahsızlık, hazımsızlık, yüksek kan, burun tıkanıklığı, kısırlık, felç rehabilitasyonu ve adet dönemi krampları gibi çok çeşitli hastalıkların tedavisine yardımcı olur.

Bu tedavi şeklinin kesin kökenleri bilinmemektedir, ancak şimdiye kadar Çin’de ve Avrupa’nın bazı bölgelerinde uygulanıyordu ve uygulandı. Kupa terapisinin bazı sağlık yararlarına ve çalışmasının ardındaki mekanizmayı anlamaya bir göz atalım.

Kupa Terapisi İle Kaygı Tedavisi

Bazı bilimsel araştırmalara göre, kupa terapisi, depresyondan veya çeşitli akıl sağlığı sorunlarından muzdarip hastalarda kaygıyı önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olabilir. Kupa terapisti cilt üzerine vantuz yerleştirdiğinde, parasempatik sinir sistemi anında devreye girer ve bu da daha iyi kan dolaşımını ve tüm vücudunuz boyunca kasların ve stresin derin gevşemesini sağlar.

Kupa terapisi nedir iste bilmeniz gereken her sey 1 w11kmgshKupa çekme faydaları (bardak çekme tedavisi)

Kupa Çekme İle Sinir Bozukluklarının Tedavisi

Parasempatik sinir sistemi ayrıca vücutta bulunan daha yüksek adrenalin seviyelerini düşürmekten sorumludur ve kalp atış hızınızı normale düşürür. Bu eylem, endişeden kurtulmaktan tamamen sorumludur, ancak aynı zamanda daha iyi sindirime yardımcı olabilir ve genel bezi ve kasıtlı aktiviteyi artırabilir, bu da kötü bağırsak aktivitesinden kaynaklanan çeşitli sağlık sorunlarından kurtulmaya yardımcı olduğu anlamına gelir. Detaylı bilgi için; Kupa Çekme-Masaj (Tarihte Bilinen En Eski Tedavi Yöntemi)

Bardak Çekme Kan Akışını Arttırmaya Yardımcı Olur

Kupa terapisi nedir iste bilmeniz gereken her sey 2 hyce1iqlbardak çekme tedavisi

Kupa terapisinin sağladığı emme, fincanın yerleştirildiği deri veya organdaki belirli bölgedeki kan akışını artırabilir. Bu iyileştirilmiş dolaşım, vücut için birçok farklı açıdan çok faydalı olabilir. Ek kan akışı, vücudun belirli bölgelerindeki kas gerginliğini azaltmanın yanı sıra otomatik hücre onarımını ateşlemeye, ölü olanlardan kurtulmaya ve yenilerini yeniden oluşturmaya yardımcı olabilir, bu da kanser gibi çok çeşitli ciddi sağlık rahatsızlıklarını önleyebileceği anlamına gelir.

Kupa Terapisi Sistemdeki Toksinleri Dışarı Atar

Artan kan akışı, sistemin toksinlerden kurtulmasına, fazla sıvıyı atmasına ve lenfatik dolaşımı geri kazanmasına ve bu da yara izlerinden ve çatlaklardan kurtulmaya yardımcı olur. Araştırmalar, ciltle ilgili rahatsızlıkların tedavisinde kupa terapisinin olumlu etkilerini göstermektedir. Son olarak, daha önce tartıştığımız gibi, kupa terapisi, vücuttaki parasempatik sinir sistemini tetikleyerek, sindirim sistemine kan akışını arttırır. Sindirim sistemindeki bu artan kan akışı, kolon tıkanıklıklarını gidermeye, genel sindirimi iyileştirmeye ve hazımsızlık nedeniyle yükselen sağlık rahatsızlıklarından kurtulmaya yardımcı olabilir. Sonuç olarak, karın bölgesindeki nazik hacamat sindirim organlarını uyarır, bu da organlar boyunca kan dolaşımını teşvik eder ve hazımsızlığı gidermek için tıkanıklıkları gidermeye yardımcı olur.

Kupa terapisi nedir iste bilmeniz gereken her sey 3 zgbjpga6

Kupa Çekme Göğüs Tıkanıklığını ve Soğuk Algınlığı Tedavisi

Pek çok kupa terapisti, ciğerler üzerinde ve sırtta bardak kullanırsak, astım, soğuk algınlığı , bronşit ve zatürre gibi diğer ciddi sağlık rahatsızlıklarının tedavisinde önemli ölçüde yardımcı olabileceğine inanmaktadır. Bu sorunların neden olduğu göğüs tıkanıklığından kurtulup vücuttan dışarı atan bardakların emilmesi, bu tür durumlardan muzdarip olan ve hatta nefes almada güçlük çekebilen hastaya rahatlama sağlar. Hacamat terapisi, fazla sıvının parçalanması ve dışarı atılmasının yanı sıra, oksijen bakımından zengin kanın akciğerlerinize ve diğer solunum kaslarınıza getirilmesine de yardımcı olur.

Eğitim: Merve, beslenme ve diyetetik alanında kapsamlı bir lisans eğitimi almış, beslenme psikolojisi üzerine ek eğitimler de tamamlamış bir diyetisyendir. Uzmanlık Alanları: Merve, duygusal yeme, stresle başa çıkma, ve besin intoleransları konularında uzmanlaşmıştır. Ayrıca, gebelik ve emzirme döneminde beslenme üzerine özel danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Yaklaşımı: Merve, bireylerin beslenme alışkanlıklarının sadece fiziksel sağlık değil, aynı zamanda duygusal ve psikolojik sağlık üzerinde de etkili olduğuna inanır. Bu nedenle, beslenme planlarını oluştururken bireylerin duygusal ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurur. İletişim: Merve, müşterileriyle açık ve samimi iletişim kurarak, onların bireysel hedeflerini ve zorluklarını anlamaya odaklanır. Motivasyonlarını artırmak ve desteklemek için empatik bir yaklaşım benimser. Hizmetleri: Merve, bireylerin yaşam tarzlarına uygun beslenme planları oluşturur. Ayrıca, düzenli takip ve danışmanlık hizmetleri sunar, tarifler, alışveriş listeleri ve beslenme eğitimi sağlar. Merve BAŞAK, bireylerin sadece beslenme alışkanlıklarını değil, aynı zamanda duygusal ve psikolojik sağlıklarını da önemseyen bir diyetisyen olarak hizmet vermektedir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.