Dikkatli Okumalısın
Sağlıklı Market Alışverişi İçin Kesin Kılavuz
Diyette Sık Yapılan Hatalar
Su Kefiri
Günde iki buçuk litre su tüketilmeli
Ağız Kokusunun Nedeni Bademcik Taşı
Günde 2 Bardak Süt İçerek Fazla Kilolardan Kurtulun
Kilo Verirken Sık Yapılan Hatalar
Nefes Egzersizleri Kilo Vermeye Yardımcı
Yapılan Egzersizlerin Kalori Hesabı
Sabah Alışkanlıklarınız Kilo Vermenizi Engelliyor
Yoga Zayıflatır
Kilo Aldırmayan Besinler
Göbekten kilo alanlara öneriler
Basit Egzersiz Zayıflatır
Ayva Diyeti Nasıl Yapılır?
Sağlıklı Yaşamın Sırları
Gripten Korunma Yolları
Pişirilmiş Domatesin Faydaları
Sarımsak Tozunun Faydaları
Pepino meyvesinin faydaları nelerdir?
Salep içmenin faydaları
Chia tohumu zayıflatır mı?
1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet
Kiraz Sapı Çayı
Montignac Diyeti
Elma Diyeti
Kupa Terapisi Nedir?
Tüm Gün Oturmanın 10 Zararı
Maydanozun faydaları neler?
Günde 1 kilo verdiren salatalık diyeti
Kilo vermek için kekik suyu tarifi
Saraçoğlu’nun elma sirkesi diyeti
Haşlanmış yumurta diyeti nasıl yapılır?
Patates diyeti nasıl yapılır?
Meme kanserlerinde genetik testler önemli
Maske, ağız kokusu sorununu ortaya çıkardı
Aile sağlığını korumanın 7 adımı
Hijyenik ped seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
Diş sağlığınız için en faydalı besinler
Diş sıkma sorununa çözüm: Botoks!
Soğuk kış rüzgarları gözlerinizi kurutabilir
Göz neden seğirir?
Kulak sağlığını etkileyen 7 yanlış uygulama ve davranış
Çalışan kadınlarda ayak ve ayak bileği sorunlarına karşı 7 öneri
Yorgunluğunuzun nedeni B12 eksikliği olabilir
Sağlık riskini azaltmak için ideal kilonuza gelin
Diş nasıl fırçalanır?
Sağlığınızın durumu kalp atış hızınızda saklı
Çok Zayıfım Kilo Almak İçin Ne Yapmam Lazım?
Kilo Almak İçin Hangi İlaç Kullanılmalıdır?
Hangi Şurup İştah Açar?
En Çabuk Ne Kilo Aldırır?
Ne İştah Açar?
En Çok Kilo Yapan Şey Nedir?
Besin Takviyesi Nedir?
Haftada 1 Kilo Vermek İçin Günlük Kalori İhtiyacı
İştahsızlık Neden Olur ve Nasıl Geçer?
Diyet Yapmadan Kilo Vermek
Balığın Kilo Üzerindeki Etkileri
Uykunun Kilo Üzerindeki Etkileri

Kupa Terapisi Nedir?

Kupa terapisi, bardak çekme ve kupa çekme gibi isimlerle adlandırılır. Kupa terapisi nasıl yapılır? Bardak çekmenin vücuda faydaları nelerdir …

Kupa Terapisi Nedir?

Kupa terapisi, bardak çekme ve kupa çekme gibi isimlerle adlandırılır. Kupa terapisi nasıl yapılır? Bardak çekmenin vücuda faydaları nelerdir nelere iyi gelir hepsinin cevabı yazımızda. Kupa terapisi, bir dizi küçük bardağın ısıtıldığı ve cildin üzerine yerleştirildiği eski bir alternatif tedavi şeklidir. Burada daha fazlasını öğrenin.

Kupa Terapisi Nedir?

Kupa terapisi, cildin o belirli bölgesi üzerinde yerel emme oluşturmak için camdan veya bambudan yapılmış bir dizi küçük bardağın ısıtıldığı ve cildin üzerine yerleştirildiği ve tümde kan akışını tetiklediği eski bir alternatif tıp tedavi şeklidir. Vücutta artan kan akışı, parasempatik sinir sistemini harekete geçirir ve ateş, kronik bel ağrısı, iştahsızlık, hazımsızlık, yüksek kan, burun tıkanıklığı, kısırlık, felç rehabilitasyonu ve adet dönemi krampları gibi çok çeşitli hastalıkların tedavisine yardımcı olur.

Bu tedavi şeklinin kesin kökenleri bilinmemektedir, ancak şimdiye kadar Çin’de ve Avrupa’nın bazı bölgelerinde uygulanıyordu ve uygulandı. Kupa terapisinin bazı sağlık yararlarına ve çalışmasının ardındaki mekanizmayı anlamaya bir göz atalım.

Kupa Terapisi İle Kaygı Tedavisi

Bazı bilimsel araştırmalara göre, kupa terapisi, depresyondan veya çeşitli akıl sağlığı sorunlarından muzdarip hastalarda kaygıyı önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olabilir. Kupa terapisti cilt üzerine vantuz yerleştirdiğinde, parasempatik sinir sistemi anında devreye girer ve bu da daha iyi kan dolaşımını ve tüm vücudunuz boyunca kasların ve stresin derin gevşemesini sağlar.

Kupa terapisi nedir iste bilmeniz gereken her sey 1 w11kmgshKupa çekme faydaları (bardak çekme tedavisi)

Kupa Çekme İle Sinir Bozukluklarının Tedavisi

Parasempatik sinir sistemi ayrıca vücutta bulunan daha yüksek adrenalin seviyelerini düşürmekten sorumludur ve kalp atış hızınızı normale düşürür. Bu eylem, endişeden kurtulmaktan tamamen sorumludur, ancak aynı zamanda daha iyi sindirime yardımcı olabilir ve genel bezi ve kasıtlı aktiviteyi artırabilir, bu da kötü bağırsak aktivitesinden kaynaklanan çeşitli sağlık sorunlarından kurtulmaya yardımcı olduğu anlamına gelir. Detaylı bilgi için; Kupa Çekme-Masaj (Tarihte Bilinen En Eski Tedavi Yöntemi)

Bardak Çekme Kan Akışını Arttırmaya Yardımcı Olur

Kupa terapisi nedir iste bilmeniz gereken her sey 2 hyce1iqlbardak çekme tedavisi

Kupa terapisinin sağladığı emme, fincanın yerleştirildiği deri veya organdaki belirli bölgedeki kan akışını artırabilir. Bu iyileştirilmiş dolaşım, vücut için birçok farklı açıdan çok faydalı olabilir. Ek kan akışı, vücudun belirli bölgelerindeki kas gerginliğini azaltmanın yanı sıra otomatik hücre onarımını ateşlemeye, ölü olanlardan kurtulmaya ve yenilerini yeniden oluşturmaya yardımcı olabilir, bu da kanser gibi çok çeşitli ciddi sağlık rahatsızlıklarını önleyebileceği anlamına gelir.

Kupa Terapisi Sistemdeki Toksinleri Dışarı Atar

Artan kan akışı, sistemin toksinlerden kurtulmasına, fazla sıvıyı atmasına ve lenfatik dolaşımı geri kazanmasına ve bu da yara izlerinden ve çatlaklardan kurtulmaya yardımcı olur. Araştırmalar, ciltle ilgili rahatsızlıkların tedavisinde kupa terapisinin olumlu etkilerini göstermektedir. Son olarak, daha önce tartıştığımız gibi, kupa terapisi, vücuttaki parasempatik sinir sistemini tetikleyerek, sindirim sistemine kan akışını arttırır. Sindirim sistemindeki bu artan kan akışı, kolon tıkanıklıklarını gidermeye, genel sindirimi iyileştirmeye ve hazımsızlık nedeniyle yükselen sağlık rahatsızlıklarından kurtulmaya yardımcı olabilir. Sonuç olarak, karın bölgesindeki nazik hacamat sindirim organlarını uyarır, bu da organlar boyunca kan dolaşımını teşvik eder ve hazımsızlığı gidermek için tıkanıklıkları gidermeye yardımcı olur.

Kupa terapisi nedir iste bilmeniz gereken her sey 3 zgbjpga6

Kupa Çekme Göğüs Tıkanıklığını ve Soğuk Algınlığı Tedavisi

Pek çok kupa terapisti, ciğerler üzerinde ve sırtta bardak kullanırsak, astım, soğuk algınlığı , bronşit ve zatürre gibi diğer ciddi sağlık rahatsızlıklarının tedavisinde önemli ölçüde yardımcı olabileceğine inanmaktadır. Bu sorunların neden olduğu göğüs tıkanıklığından kurtulup vücuttan dışarı atan bardakların emilmesi, bu tür durumlardan muzdarip olan ve hatta nefes almada güçlük çekebilen hastaya rahatlama sağlar. Hacamat terapisi, fazla sıvının parçalanması ve dışarı atılmasının yanı sıra, oksijen bakımından zengin kanın akciğerlerinize ve diğer solunum kaslarınıza getirilmesine de yardımcı olur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.