Dikkatli Okumalısın
Sağlıklı Market Alışverişi İçin Kesin Kılavuz
Diyette Sık Yapılan Hatalar
Su Kefiri
Günde iki buçuk litre su tüketilmeli
Ağız Kokusunun Nedeni Bademcik Taşı
Günde 2 Bardak Süt İçerek Fazla Kilolardan Kurtulun
Kilo Verirken Sık Yapılan Hatalar
Nefes Egzersizleri Kilo Vermeye Yardımcı
Yapılan Egzersizlerin Kalori Hesabı
Sabah Alışkanlıklarınız Kilo Vermenizi Engelliyor
Yoga Zayıflatır
Kilo Aldırmayan Besinler
Göbekten kilo alanlara öneriler
Basit Egzersiz Zayıflatır
Ayva Diyeti Nasıl Yapılır?
Sağlıklı Yaşamın Sırları
Gripten Korunma Yolları
Pişirilmiş Domatesin Faydaları
Sarımsak Tozunun Faydaları
Pepino meyvesinin faydaları nelerdir?
Salep içmenin faydaları
Chia tohumu zayıflatır mı?
1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet
Kiraz Sapı Çayı
Montignac Diyeti
Elma Diyeti
Kupa Terapisi Nedir?
Tüm Gün Oturmanın 10 Zararı
Maydanozun faydaları neler?
Günde 1 kilo verdiren salatalık diyeti
Kilo vermek için kekik suyu tarifi
Saraçoğlu’nun elma sirkesi diyeti
Haşlanmış yumurta diyeti nasıl yapılır?
Patates diyeti nasıl yapılır?
Meme kanserlerinde genetik testler önemli
Maske, ağız kokusu sorununu ortaya çıkardı
Aile sağlığını korumanın 7 adımı
Hijyenik ped seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
Diş sağlığınız için en faydalı besinler
Diş sıkma sorununa çözüm: Botoks!
Soğuk kış rüzgarları gözlerinizi kurutabilir
Göz neden seğirir?
Kulak sağlığını etkileyen 7 yanlış uygulama ve davranış
Çalışan kadınlarda ayak ve ayak bileği sorunlarına karşı 7 öneri
Yorgunluğunuzun nedeni B12 eksikliği olabilir
Sağlık riskini azaltmak için ideal kilonuza gelin
Diş nasıl fırçalanır?
Sağlığınızın durumu kalp atış hızınızda saklı
Çok Zayıfım Kilo Almak İçin Ne Yapmam Lazım?
Kilo Almak İçin Hangi İlaç Kullanılmalıdır?
Hangi Şurup İştah Açar?
En Çabuk Ne Kilo Aldırır?
Ne İştah Açar?
En Çok Kilo Yapan Şey Nedir?
Besin Takviyesi Nedir?
Haftada 1 Kilo Vermek İçin Günlük Kalori İhtiyacı
İştahsızlık Neden Olur ve Nasıl Geçer?
Diyet Yapmadan Kilo Vermek
Balığın Kilo Üzerindeki Etkileri
Uykunun Kilo Üzerindeki Etkileri

Birden Kilo Vermek

Birden bire kilo vermek çok iyi bir şey değildir. Doğal olarak sağlığında olumsuz şekilde etkilenmesine neden olur. Sağlığınızın riske atılmaması adına mutlaka bu durumun üzerine düşmeniz gerekiyor. Aksi taktirde ileriki yaşam süresi içerisinde daha büyük sağlık sorunları ile karşı karşıya kalmanız kaçınılmaz olacaktır. Birden Kilo Vermek neden olur, böyle bir şey olursa da ne yapılmalıdır bilinmesi gereken bir konudur. Kilonuzun ani şekilde verilmeye başlamasının altında yatan daha başka sebepler söz konusu olabilir. Bu sebepten dolayıdır ki kilo verme konusunda mutlaka daha temkinli şekilde yaklaşmaya başlamanız gerekir. Aksi taktirde sağlıkla ilgili üzücü denilebilecek sorunlar yaşanabilir.

Birden Bire Neden Kilo Verilir?

Birden kilo vermek 4
Birden Kilo Vermek

Birden kilo vermek nedenlerine bakıldığı zaman da pek çok hususa bağlı olarak gelişebilir. Ülkemiz de her ne kadar bu durum yaygın olmasa da bazı insanlarda görülmeye başlanır hale gelmiştir. Doğal olarak insanlarda artık birden kilo vermenin nedenlerini araştırmaya başlamaktadır. Genel etapta bu konuyu ele aldığımız zaman ise şu şekilde açıklamamızı yapmamız mümkün olacaktır.

Hastalığa Yakalanma

Birden kilo vermek hastalıkla ilgili bir durum olabilir. Bu hastalığında en önemli belirtilerinden birisi olarak karşımıza kanser çıkıyor diyebiliriz. Eğer ki kansere yakalanma gibi bir durum söz konusu olursa o zaman kilo kayıpları da ister istemez çok ani şekilde yaşanmaya başlamış olacaktır. Bu tarz sorunlar yaşayan insanların da zaman kaybı yapmadan hemen uzman bir doktora görünmesi gerekir. Bu sayede uzman doktor tarafından yapılacak incelemeler sonucunda da net bir tanıya ulaşılmış olacaktır.

Stres ve Depresyonel Durumlar

Birden kilo vermek 2
Birden Kilo Vermek

Kilo kaybının görülme nedenlerinden birisi de stres olabilir. Çünkü stres, kişide iştah kesimine neden oluyor. Bu sayede insanlarda yemekle çok fazla ilgilenmiyor ve kafasına da çok büyük sorunları takmaya başlıyor. Haliyle bu durumda hayatlarını olumsuz şekilde etki altına alıyor. Birden kilo vermek konusunda bir diğer önemli faktörler arasında ise depresyonel durumlar olduğu söylenebilir. Hatta çoğu kişi de antidepresan diyebileceğimiz ilaçları da kullanmaya başlamıştır.

Sağlıksız Diyetler

Hızlı kilo vermeye neden olacak bir diğer faktörler arasında birden kilo vermek olduğunu da söylemek mümkün. Bu sebepten dolayıdır ki sağlıksız diyetlere başvurmakta insan sağlığının bozulmasına sebebiyet verebiliyor. Bir hafta da -5 kilo vermek sağlığınızın doğal olarak olumsuz açıdan bir etki altına girmesine de neden olmaya başlayacaktır diyebiliriz. Daha düzenli şekilde diyebileceğimiz kilolar vermek sağlık açısından daha doğru olacaktır. Mutlaka temkinli olmanızda da artık bir yarar var. Diyet, spor ve ya da benzeri bazı aktivite sonucun da ortaya çıkan kilo kayıpları normal sayılabilir. Fakat hiç beklenmedik bir sıra da kilo kaybı görülüyorsa o zaman mutlaka üzerine düşülmesi de gerekiyor.

Parazit Üretimi

Syringe 1884784 1920
Birden Kilo Vermek

Açıklanamayan ani kilo kaybının görülme nedenlerinden birisi de parazit üretiminden kaynaklı olduğunu söylememiz gerekiyor. Bağırsaklarda üremekte olan parazitler ani kilo kayıplarının da ortaya çıkmasına neden oluyor. Kıl kurdu,  kanca kurdu gibi bazı parazitlerin bağırsakta üremeye başlaması da sağlıkla ilgili olarak sorunların yaşanmasına zemin hazırlamaya neden oluyor. Bu parazitler aynı zamanda yenilen besinlere ortak olduğu gibi diğer yandan da kilo kaybı gibi sorunlarında beraberinde ortaya çıkmasına sebebiyet vermeye başlayacaktır.

Diyabet Sorunları Ülkemizde pek çok kişinin yakalanmış olduğu önemli sağlık sorunları arasında diyabet yer alıyor. Diyabet hastalığına yakalanan kişilerde de ani kilo kaybı gibi olumsuz bazı sorunlar da gün yüzüne çıkmaya neden oluyor. Ani şeker düşüklüğü ya da kan şekerinin artmasına bağlı olarak da kilo ani verme durumları söz konusu olabiliyor.

Herkes zayıf veya kilolu olmaktan şikayet ediyor. Asıl önemli olanın sağlıklı kalabilmek olduğunu bilmeden..
YORUMLAR