Canan Karatay Diyeti

Canan Karatay Diyeti
A+
A-

Son zamanlarda adı sıkça duyulan isimlerden birisi olan Canan Karatay, diyetleriyle ve önerileriyle gündeme gelmeye devam etmektedir. Karatay diyeti olarak bilinen programı uygulamak isteyen birçok kişi bulunmaktadır. Uzun süreli tok kalmak ve kalıcı zayıflama için Canan Karatay diyeti önerilmektedir. Ayrıca bu diyet oldukça disiplinli bir diyettir. Canan Karatay diyeti, Canan Karatay tarafından hazırlanan bir diyet olmakla beraber vücudun enerjinin düşmemesi üzerine hazırlanan bir programdır. Bunun içinde bu diyet programına protein ve kalori açısından zengin besinler konulmaktadır. Günümüzde birçok kişi sağlıklı diyet listesi oluştururken ne kadar iyi odluğundan emin olmamaktadır. Özellikle diyet listelerini herhangi bir destek almadan oluşturan kişiler belirli bir süre sonra faydasını göremediğini söyleyebiliyor. Karatay diyeti sayesinde kısa süre içerisinde kilo vermek mümkün hale gelecektir. Birçok kişi bu sağlıklı diyet programını uygulayarak istediğini elde etmiştir. Canan Karatay bu diyet programını disiplinli bir şekilde uygulanmasını tavsiye etmektedir. Bunu uygulayan kişiler 2 hafta içerisinde istediği kilo miktarına ulaşabilir. 5 kilo vermek bu programla mümkün hale gelecektir.

Kahvaltı

Kahvalti
Kahvaltı

İki adet yumurta tüketilmelidir. İsterseniz yumurtanızı omlet olarak tüketebilirsiniz. Ayrıca 10 adet tuzsuz zeytin, küçük kalıp beyaz peynir, kuru kayısı, bitki çaylarından herhangi birisi, bir avuç ceviz tüketilmelidir.

Öğle Yemeği

Ogle yemegi
Öğle yemeği

Öğle yemeğinde 200 gram kırmızı et tüketebilirsiniz. Salata ve zeytinyağlı sebze yemeklerini tüketebilirsiniz. Ayrıca yanında su ve tuzsuz ayran tüketimi yapabilirsiniz. Dilerseniz bitki çayı da tüketebilirsiniz.

Ara Öğün

Kuruyemis
Kuruyemiş

Ara öğünlerde istediğiniz bir kuruyemişi yiyebilirsiniz. Bu diyet programında ara öğünler zorunlu tutulmamıştır. Ceviz, fındık tüketimi yapılabilir.

Akşam Yemeği

Su
Su

Akşam yemeğini yemek için mutlaka saat 20:00 öncesine ayarlama yapılmalıdır. Bu saatten sonra hiçbir şey tüketilmemelidir. Ayrıca yatmadan önce yürüyüş yapmak önemlidir. Bu şekilde kilo vermeniz mümkün hale gelebilir. Karatay diyetinde suyu tüketmeye özen gösteriniz. Bunun için gün içerisinde ideal olarak 8 ila 10 bardak arasında su tüketimine özen gösteriniz. Bu diyet programını düzeni olarak uygulayan kişiler 2 hafta içerisinde 5 kilo verebilir.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi önemsiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x