1 Haftada Kilo Verme Yolları

1 Haftada Kilo Verme Yolları
A+
A-

Günümüz şartlarıyla kişiler yaşam koşturmacası içerisinde sağlıklı beslenmek için vakit ayıramıyor ve hazır gıdaları çokça tüketiyorlar. 21. Yüz yılda birçok insan ya obez ya da aşırı kilolu. Bu zayıf beslenme ve dikkatsiz yaşam tarzlarından ortaya çıkan bir sonuçtur. Aşırı kilo ya da obeziteyle savaşmak ise, esasında sanıldığı kadar zor veya imkansız değildir. Kilo vermenin birçok yolu mevcut fakat asıl önemli olan bilinçli ve sağlıklı bir biçimde kilo vermektir.

Günümüzde birçok insan sürekli olarak alternatif 1 haftada kilo verme yolları araştırması yapıyor. Zira bu kendilerini normalden çok daha hissetmelerine yardımcı oluyor. Öte yandan sağlıklı bir kilo, sağlıklı yaşam ile eş değerdedir.

Aşağıda yer verdiğimiz yedi günde kilo vermek için diyet – rejim programına uyarak; 1 haftada yaklaşık 5 – 7 kilo verebilirsiniz.

Yedi günde kilo vermek için diyet programı

Stockvault the swim186470
1 haftada kilo verme yolları
  • Gün 1: Bugün yalnızca birkaç porsiyon meyve tüketin. Özellikle içinde bol su olan karpuz, kavun, salatalık ve ananas gibi bol sulu meyveleri tüketmeyi tercih edin.
  • Gün 2: Oldukça bol taze sebze ( mümkünse pişmeden, çiğ şekilde ) tüketin. Haşlamanız ya da buhar ile pişirmeniz en sağlıklısı olacaktır. Ve öte yandan diyet programının vazgeçilmezlerinden olan kuralı unutmayın: bol bol su için.
  • Gün 3: Meyve ve Sebzeleri mutlaka karıştırarak yiyin. Fakat; muz ve patates gibi içerisinde nişasta bulunan meyve ve sebzelerden uzak durmanız gerekmekte.
  • Gün 4: Gün içerisinde 6 bardak yağsız süt için ve 8 adet muz yiyin. Bunlar bu diyet süreci içerisinde vücudunuzun ihtiyacı olan enerjiyi vermenin yanı sıra, şeker yeme arzunuzu da bastıracaktır.
  • Gün 5: Gün içerisinde iki ya da üç porsiyon yağsız et tüketin ve aynı zamanda yaklaşık 6 adet küçük kırmızı domates yiyin. Et kesinlikle ızgarada ya da kavrulmuş şekilde olmalı ve domatesleriniz tercihen haşlamalı ya da haşlamayacaksanız taze olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca gün içerisinde bol bol su tüketmeye dikkat etmelisiniz.
  • Gün 6: İki ya da üç porsiyon yağsız et tüketin, bunların yanı sıra çiğ ya da haşlanmış yeşil sebzeler tüketmeniz, bedeninizin zinde ve sağlıklı olmasını sağlayacaktır.
  • Gün 7: Bugün en fazla 3 porsiyon olacak şekilde esmer pirinç yiyebilirsiniz. Ayrıca içine herhangi bir şeker konulmamış meyve ya da sebze smoothieleri hazırlayarak içebilirsiniz.
Stockvault in the gym185559
1 haftada kilo verme yolları

Tüm bu diyet programına uyarak, 1 hafta içerisinde sağlıklı kilo verebilirsiniz. Şok diyetler uygulamanız, bedeninize ve sağlığınıza zarar verecektir. Yukarıdaki diyet ile sağlıklı kilo vermenizi spor ve çeşitli aktiviteler ile desteklerseniz; daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Bunun yanı sıra, diyet süresinde yemek öncesi ve yemek sonrası bol bol su içilmesi oldukça önemlidir.

Diyet ya da rejim programının yanı sıra, çeşitli spor aktiviteleri yapmanız; yağ yakımını hızlandırmanın yanı sıra, yağ kütleleri yerine kas oluşmasını da sağlayacaktır. Bu durum dolayısıyla vücudunuzun şekillenmesini, istenmeyen kiloları vermenin ardından dilediğiniz bir fiziğe kavuşmanızı sağlayacaktır. Diyet programına ek olarak düzenli bir şekilde şekersiz yeşil çay da tüketebilirsiniz.

Stockvault fitness185570
1 haftada kilo verme yolları
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
1
0
Düşüncelerinizi önemsiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x