Dikkatli Okumalısın
Duygusal Açlığı Yönetme
Aşırı Kilo veya Düşük Kilo Sağlık Üzerinde Nasıl Etkiler Yaratır?
Kilo Alma Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Stresin Kilo Üzerindeki Etkileri ve Başa Çıkma Yöntemleri
Sağlıklı Kilo Alma Yolları: Beslenme ve Egzersiz
Kilo Alırken Yapılan Yaygın Hatalar ve Bunlardan Kaçınma Yolları
Kilo Verme Süreci: Motivasyonu Artırma Yolları
Kilo Alma Stratejileri
Kilo Verme Yolculuğuna Çıkmak İster misin?
Kilo Almak İçin Teşvik
Kilo Verme Çözümleri
Fazla Kilolarımdan Kurtulamıyorum
Güvenli ve Etkili Kilo Verin
Kilo Verme Engelleri ve Çözümleri
Beslenme: Sağlıklı Yaşamın Temeli
Sağlıklı Beslenme Önerileri
Beslenme – Sağlığın Korunması
Sağlıklı Beslenme Önerisi
Bebek Zayıflama
Kilo Alma Stratejileri Nelerdir?
Beslenme Önerilerine Genel Bakış
Açıklanan Diyet Türleri
Diyet İçeceklerin Sağlık Riskleri
Beslenme Bilimi: Doğru Beslenme
Kilo Almakta Sorun Yaşıyorum
Diyet Çeşitleri ve Öneriler
Bebeklerde Kilo Problemi
Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?
Tuzun Zararları Nelerdir?
Şekerin Zararları Nelerdir?
Sirkenin Faydaları Nelerdir?
Armutun Faydaları Nelerdir?
Portakalın Faydaları Nelerdir?
Ispanağın Faydaları
Tereyağının Zararları ve Faydaları
Baş Ağrısı: Nedenleri, Tedavisi ve Önleme Yöntemleri
Kilo Verme: İpuçları ve Hileleri
Bebeğimin Kilo Vermesine Yardım Edin
Sağlıklı Yaşam Tarzının Önemi
Beslenme: Doğru yemek
Diyet Çeşitleri
Nasıl Kilo Kazanılır?
Kilo Sorunları ile Diyabet, Yüksek Tansiyon ve Kalp Hastalığı Arasındaki Bağlantıyı Anlamak
Metabolizma: Vücudumuzun Yiyecekleri Enerjiye Dönüştürdüğü Süreç! Kilo Almayı ve Vermeyi Nasıl Etkiler?
Farklı diyetlerin kilo vermeye etkisi ve dengeli beslenmenin önemi
Egzersiz kilo vermeye ve genel sağlığı iyileştirmeye nasıl yardımcı olabilir?
Duygusal Yeme: Kilo alımına yol açabilecek duygular, stres veya can sıkıntısı ile baş etmek için yemek yemek
Genetik ve Kilo: Genetik kilomuzu nasıl etkileyebilir ve bizi belirli sağlık koşullarına yatkın hale getirebilir.
Beden imajı: Kendimizi nasıl algılıyoruz ve bu kilomuzu ve sağlığımızı nasıl etkiliyor?
Yeme Bozuklukları: Genellikle kilo problemleriyle bağlantılı olan anoreksiya, bulimia ve aşırı yeme gibi bozukluklar
Obezite: Obezitenin Nedenleri, Sağlık Riskleri ve Tedavileri
Kilo Kaybı: Diyet ve egzersiz gibi kilo verme stratejileri
Sağlıklı Market Alışverişi İçin Kesin Kılavuz
Diyette Sık Yapılan Hatalar
Su Kefiri
Günde iki buçuk litre su tüketilmeli
Ağız Kokusunun Nedeni Bademcik Taşı
Günde 2 Bardak Süt İçerek Fazla Kilolardan Kurtulun
Kilo Verirken Sık Yapılan Hatalar
Nefes Egzersizleri Kilo Vermeye Yardımcı

Hızlı Kilo Nasıl Verilir?

Hızlı Kilo Nasıl Verilir?

Hızlı kilo verebilmek konusunda ufak bir araştırma ile sayısız kaynağa ve tavsiyeye ulaşılması pek ala mümkündür. Fakat söylemek gerekir ki; bu tavsiyelerin çok büyük bir kısmı kişilerin metabolizmalarında şok etkisi yaratmakta; kilo değil su kaybı yaşanmasına ve dolayısıyla tartıda zayıflamış gibi görünmeye neden olmaktadır. Fakat işin aslı hiç de öyle işlemez. Öyle ki, hızlı ve sağlıksız verilen kilolar; aynı hızda geri alınır.

Sağlıklı bir şekilde hızlı kilo vermenin birkaç püf noktası bulunuyor. Fakat bu konuda unutmamanız gereken en önemli husus, aç kalarak zayıflanamayacağıdır. Aç kalarak, düzenli beslenmeyerek yalnızca sıvı kaybı yaşarsınız. Bu da hem sağlığınız hem de kilonuz için oldukça zararlı bir durumdur. Eğer sağlıklı bir şekilde hızlı kilo vermek istiyorsanız; aşağıda sıraladığımız maddeleri dikkate almalı ve olabildiğince bilinçli bir şekilde beslenme programı hazırlamalısınız.

Öte yandan; hızlı zayıflama konusunda size en büyük katkıyı yaptığınız egzersizler ve sporlar sağlayacaktır. Sporsuz ve egzersiz yapmadan zayıflamaya çalışmak ya da zayıflamak; büyük ölçüde sağlıksız olacaktır.

Hızlı ve Sağlıklı Kilo Verme Yolları

Yemeklerden Önce Mutlaka Su İçin

Human 771601
Hızlı kilo nasıl verilir?

Kilo vermenizin en temel yolu, günlük harcadığınız kalori miktarından daha az kalori tüketmektir. Bu nedenle; günlük beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekmekte. Bu değişikliğe, yemeklerden önce bol su tüketerek başlayabilirsiniz. Yemeklerden hemen önce tüketeceğiniz bir ya da iki bardak su, midenizin bir kısmının dolmasını sağlayacaktır. Bu da, yemek yerken daha hızlı bir şekilde; normalden daha az yemek tüketerek tokluk hissi yaratmaktadır.

Hızlı ve az yemek tüketerek doymanız; günlük harcadığınız kalori miktarından daha az miktarda besin tüketmeniz demektedir. Yemeklerden önce su içmenizin yanı sıra, her acıktığınızda bir miktar su tüketmek; gereksiz yemek yemenizin önüne geçecektir.

Ekmek ve Hamur İşi Tüketimini Azaltın

Diet 695723
Hızlı kilo nasıl verilir?

Ekmek ve hamur işi yemekler; sizin gereğinden daha fazla karbonhidrat tüketmenize neden olacaktır. Bu da dolayısıyla sizin daha yavaş bir şekilde kilo vermenize; hatta bazı durumlarda kilo vermenizi engelleyerek; kilo almanıza neden olacaktır. Bu nedenle hamur işi ve ekmek tüketiminizi minimum seviyeye indirebilir, isteğinize bağlı olarak tamamen tüketmeyi bırakabilirsiniz.

Asitli ve Şekerli İçeceklerden Uzak Durun

Belly 3520191
Hızlı kilo nasıl verilir?

Asitli ve şekerli içecekler, içerlerinde yüksek miktarlarda kalori barındırır. Yüksek kalori miktarı, kilo vermenizi çok büyük bir ölçüde etkileyen önemli faktörlerdendir. Bu nedenle asitli ve şekerli içecekleri kesinlikle tüketmemelisiniz. Bunun yerine su ya da limonlu su tüketmeniz; yararınıza olacaktır.

Spor Yapın

People 2592247
Hızlı kilo nasıl verilir?

Spor yapmak, hızlı  ve sağlıklı kilo vermenin temelidir dersek; yanlış olmaz elbette. Zira kilo vermek, kısa sürede hızlı bir şekilde kalori yakmanızı sağlayacaktır. Bu nedenle spor yapmadan çok büyük ve hızlı bir şekilde kilo vermenizi amaçlamanız yanlış olur. Zira spor yapmak, günlük harcadığınız kalori miktarının artmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda da tükettiğiniz kalori miktarını azalttığınız taktirde; arada oluşacak boşluk; vermiş olduğunuz kilo miktarı olacaktır. Örneğin günlük 1.200 Kalori tüketip, 2.000 kalori harcamak; 800 kalori açığını ortaya çıkaracaktır. Bu da sizin o gün 800 kalori verdiğinizin göstergesidir. Bu şekilde bir program yaptığınızda sağlıklı bir şekilde 1 ayda yaklaşık 4 kilo verebilirsiniz.

Selin, Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden birinde beslenme ve diyetetik alanında lisans eğitimi almıştır. Ayrıca uluslararası bir beslenme sertifikasına sahiptir ve sürekli olarak beslenme konusundaki gelişmeleri takip etmektedir. Uzmanlık Alanları: Selin, genel sağlıklı beslenme, kilo yönetimi, sporcu beslenmesi ve özel beslenme gereksinimleri konusunda uzmanlaşmıştır. Ayrıca çocuklar, gençler ve hamile kadınlar için özel beslenme planları oluşturma konusunda deneyime sahiptir. Yaklaşımı: Selin, her bireyin benzersiz beslenme ihtiyaçları olduğuna inanan bir diyetisyendir. Kişinin yaşam tarzı, kültürel tercihleri ve sağlık durumu göz önüne alınarak özelleştirilmiş beslenme programları oluşturur. Ayrıca, bireylere sadece kilo kaybı değil, aynı zamanda genel sağlıklarını iyileştirmek adına sürdürülebilir yaşam tarzı değişiklikleri yapma konusunda rehberlik eder. İletişim: Selin, müşterileri ile güçlü bir iletişim kurarak onların hedeflerini ve endişelerini anlamaya odaklanır. Empatik bir yaklaşıma sahip olup, bireyleri destekleyerek motivasyonlarını artırır. Hizmetleri: Selin, bireylere düzenli takip ve danışmanlık hizmetleri sunar. Haftalık ve aylık olarak beslenme planlarını gözden geçirir ve gerektiğinde değişiklikler yapar. Ayrıca, bireylere tarifler, alışveriş listeleri ve beslenme eğitimi gibi kaynaklar sağlar. Selin SELENGÜL, beslenme konusundaki bilgisi ve kişisel yaklaşımıyla bireylere sağlıklı yaşam tarzlarına geçiş konusunda yardımcı olmaktan keyif alır.
YORUMLAR

  1. Avatar of zülal Zülal dedi ki:

    Ekmeği bırakalı bir yıl oldu halen bir faydasını göremedim. 🙁