Dikkatli Okumalısın
Duygusal Açlığı Yönetme
Aşırı Kilo veya Düşük Kilo Sağlık Üzerinde Nasıl Etkiler Yaratır?
Kilo Alma Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Stresin Kilo Üzerindeki Etkileri ve Başa Çıkma Yöntemleri
Sağlıklı Kilo Alma Yolları: Beslenme ve Egzersiz
Kilo Alırken Yapılan Yaygın Hatalar ve Bunlardan Kaçınma Yolları
Kilo Verme Süreci: Motivasyonu Artırma Yolları
Kilo Alma Stratejileri
Kilo Verme Yolculuğuna Çıkmak İster misin?
Kilo Almak İçin Teşvik
Kilo Verme Çözümleri
Fazla Kilolarımdan Kurtulamıyorum
Güvenli ve Etkili Kilo Verin
Kilo Verme Engelleri ve Çözümleri
Beslenme: Sağlıklı Yaşamın Temeli
Sağlıklı Beslenme Önerileri
Beslenme – Sağlığın Korunması
Sağlıklı Beslenme Önerisi
Bebek Zayıflama
Kilo Alma Stratejileri Nelerdir?
Beslenme Önerilerine Genel Bakış
Açıklanan Diyet Türleri
Diyet İçeceklerin Sağlık Riskleri
Beslenme Bilimi: Doğru Beslenme
Kilo Almakta Sorun Yaşıyorum
Diyet Çeşitleri ve Öneriler
Bebeklerde Kilo Problemi
Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?
Tuzun Zararları Nelerdir?
Şekerin Zararları Nelerdir?
Sirkenin Faydaları Nelerdir?
Armutun Faydaları Nelerdir?
Portakalın Faydaları Nelerdir?
Ispanağın Faydaları
Tereyağının Zararları ve Faydaları
Baş Ağrısı: Nedenleri, Tedavisi ve Önleme Yöntemleri
Kilo Verme: İpuçları ve Hileleri
Bebeğimin Kilo Vermesine Yardım Edin
Sağlıklı Yaşam Tarzının Önemi
Beslenme: Doğru yemek
Diyet Çeşitleri
Nasıl Kilo Kazanılır?
Kilo Sorunları ile Diyabet, Yüksek Tansiyon ve Kalp Hastalığı Arasındaki Bağlantıyı Anlamak
Metabolizma: Vücudumuzun Yiyecekleri Enerjiye Dönüştürdüğü Süreç! Kilo Almayı ve Vermeyi Nasıl Etkiler?
Farklı diyetlerin kilo vermeye etkisi ve dengeli beslenmenin önemi
Egzersiz kilo vermeye ve genel sağlığı iyileştirmeye nasıl yardımcı olabilir?
Duygusal Yeme: Kilo alımına yol açabilecek duygular, stres veya can sıkıntısı ile baş etmek için yemek yemek
Genetik ve Kilo: Genetik kilomuzu nasıl etkileyebilir ve bizi belirli sağlık koşullarına yatkın hale getirebilir.
Beden imajı: Kendimizi nasıl algılıyoruz ve bu kilomuzu ve sağlığımızı nasıl etkiliyor?
Yeme Bozuklukları: Genellikle kilo problemleriyle bağlantılı olan anoreksiya, bulimia ve aşırı yeme gibi bozukluklar
Obezite: Obezitenin Nedenleri, Sağlık Riskleri ve Tedavileri
Kilo Kaybı: Diyet ve egzersiz gibi kilo verme stratejileri
Sağlıklı Market Alışverişi İçin Kesin Kılavuz
Diyette Sık Yapılan Hatalar
Su Kefiri
Günde iki buçuk litre su tüketilmeli
Ağız Kokusunun Nedeni Bademcik Taşı
Günde 2 Bardak Süt İçerek Fazla Kilolardan Kurtulun
Kilo Verirken Sık Yapılan Hatalar
Nefes Egzersizleri Kilo Vermeye Yardımcı

Tarçınlı Su ile Haftada 5 Kilo

Tarçınlı Su ile Haftada 5 Kilo

Tarçın kilo kaybı dahil birçok faydası olan lezzetli bir baharattır. Bu harika baharat sadece kilo vermekle kalmaz aynı zamanda vücut yağlarını da yakar. Bu yazıda, tarçın suyuyla 5 kilogram veren tarifi ve tarçın suyunun zayıflamadaki yararlarını açıklayacağız.

Hazırlanışı: Önce 1 çay kaşığı tarçını 1 su bardağı suya ekleyin ve kaynatın. Suyunu kaynattıktan sonra bir süre bekletip hafifçe soğumasını bekleyin ve ardından hızlıca tüketin. Aç karnına veya yatmadan hemen önce tüketilmesi uygundur. Bu şekilde, 15 gün boyunca tüketmeye devam ederseniz, vücudunuzdaki değişimi kolayca fark edebilirsiniz. 15. günün sonunda diğer tarifleri uygulamaya başlayabilirsiniz.

Tarçın Suyunun Zayıflamadaki Faydaları Nelerdir?

Tarcin suyunun zayiflamadaki faydalari nelerdir
Tarçın suyunun zayıflamadaki faydaları nelerdir?

Tarçın, çeşitli malzemeler sayesinde kilo vermeye yardımcı olur. Tarçın suyunun kilo vermedeki faydaları aşağıdaki gibidir;

Araştırmalar, günde 2 çay kaşığı tarçın tozu tüketmenin metabolizmayı hızlandırdığını ve vücutta yağ yakmak için insülin direncini artırdığını bildirdi. Bu şekildeki yağ yakımın da çoğu kalorilerden gidecek, kilo vermeye ve tip 2 diyabetin tedavisine yardımcı olacaktır. Tarçın, sadece vücuttaki fazla yağları çözmez, aynı zamanda daha fazla yağ birikimini ve yağın kilo olarak depolanmasını da önler. Tarçın; Vücuttaki ısıyı artırarak metabolizmayı hızlandırır. Bu, kilo vermeyi kolaylaştırır. Kolesterol seviyelerini, özellikle trigliseritleri, LDL’yi (kötü kolesterol) ve toplam kolesterolü azaltır ve ayrıca iyi kolesterol (HDL) için de yararlıdır.

Tarçın, ayrıca kan şekeri seviyelerini düzenleyerek insülin mobilitesini arttırır. Bu nedenle hem diyabeti hem de vücut ağırlığını kontrol eder. Vücudun kilo kaybı oranını artıran ve aynı zamanda karın yağlarının yakılmasında da etkili olan polifenoller bakımından zengindir. İltihaplarla savaşmaya ve kandaki zararlı yağları azaltmaya yardımcı olan hidroksisinamaldehit adı verilen bir bileşik içerir.

Tarçın ayrıca iştahı bastırır ve kişiyi uzun süre doyurmaz. Tarçındaki mineral krom bileşiği iştah kontrolünden sorumludur. Yiyeceklerin vücudunuzdan geçişini yavaşlatarak çalışır. Bunlardan biri vücuttaki kan şekerinin düzenlenmesidir. Kan şekeri seviyelerinin korunması özellikle şeker hastalarında önemlidir. Yüksek kan şekeri, yüksek miktarda yağ depolamak anlamına gelir.

Tarçın; yağ yakmaya yardımcı olabilir ve kalorilerin yağ olarak depolanmasını önleyebilir. Aynı zamanda karın bölgesinde toplanan yağları yakmada da çok etkilidir. Özellikle karnında depolanan yağlar, hayati organları çevreledikleri için zararlı olabilir. Tarçın, göbek yağınızı yakmanıza, kilo vermenize yardımcı olacak ve buda sağlığınız için iyi olacaktır. Tarçın ayrıca, karın içindeki sindirimi zorlaştıran kötü bakterilerden kurtulmaya yardımcı olan güçlü anti bakteriyel özellikler içerir. Uluslararası Spor Beslenme Derneği Dergisi’nde yapılan araştırmaya göre; tarçın vücutta yağ yanmasını hızlandırmak için önerilir.

Tarçın bazı vitaminler, mineraller, lif, demir ve kalsiyum içerir, metabolizmayı hızlandırır, bağışıklık sistemini ve hafızayı güçlendirir. Kilo veremeyen insanlarda görülen en yaygın sorunlardan biri yavaş metabolizmadır. Metabolizma hızı kişiden kişiye değişir, ancak metabolik hızı arttırmanın birçok yolu vardır. Düzenli egzersiz yapmak, düzenli yemek alışkanlığı, düşük kalorili yemek, yeterince protein almak, metabolizma hızınızı arttırır. Tarçın tüketimiyle bu özellikleri daha da hızlandırabilirsiniz.

Diğer baharatların aksine, tarçın aynı vücuda enerji vererek metabolizmayı hızlandırır. Bu da vücudun daha fazla kalori yakmasına ve karbonhidratları daha doğru kullanmasına yardımcı olur.

Eğitim: Mert, beslenme ve diyetetik alanında üniversite eğitimi almış, spor beslenmesi üzerine ek bir sertifikaya sahiptir. Uzmanlık Alanları: Mert, sporcu beslenmesi, kilo kontrolü ve metabolizma hızlandırma konularında uzmanlaşmıştır. Ayrıca, beslenme ile enerji düzeylerini artırmak ve performansı optimize etmek konularında özel danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Yaklaşımı: Mert, bireylerin hem fiziksel hem de performans hedeflerini anlamaya odaklanan bir yaklaşım benimser. Beslenme planlarını oluştururken kişinin antrenman programı ve yaşam tarzını dikkate alır. İletişim: Mert, müşterileriyle etkili iletişim kurarak, onların spor ve beslenme hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmayı amaçlar. Motivasyonlarını artırmak için pozitif ve destekleyici bir yaklaşım benimser. Hizmetleri: Mert, bireylere kişiselleştirilmiş beslenme planları ve spor beslenmesi stratejileri sunar. Düzenli takip ve danışmanlık hizmetleri sağlar, ayrıca sporculara özel antrenman öncesi ve sonrası beslenme rehberlikleri sunar. Mert BAŞTAN, bireylerin hem sağlıklı bir yaşam tarzına hem de spor ve performans hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olan bir diyetisyen olarak hizmet vermektedir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.