En Çok Kilo Aldıran Yiyecek

En Çok Kilo Aldıran Yiyecek
A+
A-

Genellikle kilo almak, kilo vermekten daha kolay bir süreçtir. Ancak bazı insanlar için kilo almak daha zor olmaktadır. Dolayısıyla iyi bir beslenme programı yakalamak kilo almak için şarttır. Beslenme programınıza bazı besinleri eklerseniz daha hızlı ve daha sağlıklı kilo alabilirsiniz. Beslenme programınızı bu konu hakkında bilgi ve birikimi olan insanlardan yardım alarak oluşturmanız, istenmeyen durumları ortadan kaldırmanıza yardımcı olur.

En Çok Kilo Aldıran Besinler

Caramel 1958358 1280
Karamel

En çok kilo aldırıcı yiyecek arıyorsanız bunlardan ilki pirinçtir. Pirinç kilo almanızı sağlayacak düşük maliyetli ürünlerden birisidir. İçerisinde bulundurduğu karbonhidrat sayesinde 1 tabakta 190 kalori ve 43 karbonhidrat alabilmeniz mümkündür. Ayrıca içerisindeki oldukça az yağ bulunmaktadır. Bu nedenle kalorisi yüksek bir besindir ve kilo almanızı sağlar. Bir porsiyon pirinç tüketerek oldukça fazla kalori alabilirsiniz. Ayrıca kilo almak istiyorsunuz ve iştahınızın zayıf olduğunu düşünüyorsanız pirinç sayesinde daha fazla besin alabilirsiniz. Zamanınız yoksa ve hemen hazırlamak istediğiniz bir şeyler bulunmuyorsa bir pilav yaparak yanında protein kaynakları ile birlikte tüketebilirsiniz.

Yogurt 1
Yoğurt

En çok kilo aldırıcı yiyecek için kuruyemişleri tercih edebilirsiniz. Kilo almak için kuruyemiş tüketmeniz iyi bir seçimdir. Sadece biraz bademde 7 gram protein ve 19 gram sağlıklı yağ bulunmaktadır. Bu nedenle kuruyemişin içerisinde çok fazla kalori olduğu için günde 2 avuç kuruyemiş tüketmeniz size yeterli olabilir. İhtiyaç duyduğunuz kalori miktarını kuruyemiş tüketerek karşılayabilirsiniz. Ayrıca fıstık ezmesini de tüketebilirsiniz. Fıstık ezmesini yoğurda veya bir smoothie yapabilirsiniz. Bunun dışında bazı yemeklere ekleyerek beslenme programınızda yer verebilirsiniz.

En çok kilo aldırıcı yiyecek arıyorsanız bunlardan biriside kırmızı ettir. Kırmızı et en iyi kas yapıcı yiyeceklerin başında gelir. Örnek verilecek olursa 200 gram biftekte 3 gram lösin bulunur. Lösin, yeni kas dokusunu eklemek için ihtiyaç duyulan amino aside denir. Kırmızı et, kas yapıcı ve kilo aldırıcı yiyeceklerden birisidir. Kreatinin en doğal kaynağıdır. Kırmızı eti yağsız tüketmek yerine yağlı tüketerek daha fazla kalori alabilirsiniz.

En çok kilo aldırıcı yiyecek için tam yağlı yoğurt tüketebilirsiniz. Tam yağlı yoğurdun içinde protein, karbonhidrat ve yağ karışımı bulunmaktadır. Tam yağlı yoğurdu yiyeceklerinizde kullanarak sağlıklı bir şekilde kilo alabilirsiniz. Tam yağlı yoğurt ile yapılabilecek bazı tarifler;

Peanut butter 3216228 1280
Peanut butter
  • Meyveli yoğurt: Bir kasede, tam yağlı yoğurda taze ve kuru meyve fark etmeden karıştırın. Meyveleri yoğurt ile birleştirdikten sonra içine bal ve Hindistan cevizi ekleyebilirsiniz.
  • Fıstık Ezmeli Puding: 2 kase tam yağlı yoğurdun içine kakao tozu ve fıstık ezmesi ekleyin. Karıştırdıktan sonra protein için whey protein ekleyerek daha fazla protein elde edebilirsiniz.
  • Yoğurtlu granola: 2 kase tam yağlı yoğurdun içine granola ekleyin. Ve istediğiniz karışık meyveleri bir araya getirerek birleştirin. Bunun gibi alternatifler ile lezzetli atıştırmalıklar elde edebilirsiniz.

Ayrıca gün içerisinde bitter çikolata tüketerek sağlığınıza olumlu etkide bulunabilirsiniz. Bitter çikolatanın içerisinde antioksidan bulunduğu için sağlığınıza olumlu etkide bulunur. Bitter çikolata yüksek kaloriye sahiptir. Bu nedenle günde 100 gramlık bitter çikolata tüketmeniz 600 kalori almanızı sağlar. Ayrıca bitter çikolata, içeriğinde magnezyum, antioksidan ve lif bulunur. Bu sayede bitter çikolata tüketerek sağlığı geliştirmenize olanak sağlayabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi önemsiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x