Kilo Almak için Ne Yapmalıyım?

Kilo Almak için Ne Yapmalıyım?
A+
A-

Kilo almak, insanlar açısından bakıldığında oldukça zor bir dönem olarak ön plana çıkıyor. Birçok kişi kilo alma konusunda zorluk yaşıyor. Üstelik kimisi de her yolu denemiş olsa bile bir türlü kilo alamıyor olmaktan da fazlasıyla şikayetçi olduğu olabiliyor. Fakat tüm bunların artık üstesinden gelebilmenizin en iyi çözüm yollarından birisi de nasıl kilo alabileceğinize karar vermeye başlamanız olacaktır. Kilo almak için ne yapmalıyım ve hangi yollara başvurulması gerektiğini de mutlaka bilmelisiniz. Kimileri kilo vermek ister kimileri de kilo almanın amacı içerisindedir. Bu sebepten dolayıdır ki kilo vermek isteyenler kadar kilo almak isteyenlerinde  işleri bir hayli zor dememiz mümkün. İnsanlara bakıldığı zaman genel olarak çok fazla kilo almalarından ya da aldıkları kilolarından kurtulamadıklarından dolayı şikayetçi olabiliyor. Yaşınızın ve boyunun altında bir kiloya sahipseniz o zaman ciddi olarak bir sağlık durumunun olduğunu belirtmemiz de yarar olacak. Bu tür kişiler artık çağımızda daha çok zayıf ve güçsüz olmaktan dolayı son derece şikayetçi konumda olmaya başlayacaklardır. Aşırı zayıflığın altında yatan en önemli faktörlerden birisi de daha çok genetik ile ilgili durumlara bağlı olarak ortaya çıkabiliyor. Bu sebepten dolayıdır ki her ne yer olursa olsun bir türlü kilo alamadığı durumlarda söz konusu olabiliyor. Zayıf kişilerin aynı zamanda dirençleri de çok fazla düşük haldedir. Bu sebepten dolayıdır ki zayıf kişilerin dirençleri düşük olduğundan dolayı hemen yorulma gibi olumsuz bazı durumlarla karşı karşıya kalmaları da kaçınılmaz olabilir.

Nasıl Kilo Alabiliriz?

Nasil kilo alabiliriz
Nasıl kilo alabiliriz?

Kilo almak için ne yapmalıyım mutlaka bu konu üzerinde önemle durulması gerekir. Çünkü çok aşırı zayıf olan kişilerde görülmesi muhtemel olan bazı hastalık durumları söz konusu olabilir. Bunlara bakıldığı zaman ise şunların olabileceğinin altını çizmemiz gerek;

  • Kalp ritim bozukluk ve çarpıntı
  • saçlarda dökülme durumu ve incelmeler
  • kemik erimelerinin görülmesi
  • Tırnaklarda güçsüzlük ve kırılmalar
  • Çocuklarda büyüme geriliği
  • kadınlarda hamilelik sorunların yaşanması
  • Adet düzensizliğinin görülmesi
  • Organlarda hasar durumu

Protein Tüketmek

Protein tuketimi
Protein tüketimi

Protein alım oranının mutlaka arttırılması gerekir. Bu sebepten dolayıdır ki artık kara kara kilo almak için ne yapmalıyım diye düşünmenize gerek kalmayacak. Kalori alınımınızı daha fazla arttırmalısınız. Yaktığınız enerjinin alımınızdan çok olmamasına da mutlaka dikkat edilmesi gerekir. Kilo almak için aynı zamanda hayatınızdan mutlaka kırmızı et ve demir içeren besinleri çıkarmamaya dikkat etmeniz gerekir. Aynı zamanda tropik meyveleri de mutlaka çok fazla tüketmeye çalışmalısınız.

Spor Yapın

Spor yapin 1
Spor yapın

Genelde halk arasında spor zayıflamak için vardır kuralı hakim olabiliyor. Fakat tüm bunların yanlış bir düşünce tarzı olduğunu belirtmemiz de yarar var. Çünkü spor daha sağlıklı bir yaşam sürmek, vücudunuzu şekillendirmeniz açısından da son derece önemlidir. İster zayıf olun ya da ister kilolu olun fark etmez. Hemen herkesin mümkün mertebe spor yapmaya çalışması gerekir. Spor yaparken diğer yandan da çokça kuru yemiş ve tahıl tarzı şeyleri de tüketmeye özen gösterin. Bundan böyle kilo almak için ne yapmalıyım sorusuna cevap bulduğunuza göre tüm bunları hayatınıza bir an önce yansıtmaya devam etmelisiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi önemsiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x