Dikkatli Okumalısın
Duygusal Açlığı Yönetme
Aşırı Kilo veya Düşük Kilo Sağlık Üzerinde Nasıl Etkiler Yaratır?
Kilo Alma Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Stresin Kilo Üzerindeki Etkileri ve Başa Çıkma Yöntemleri
Sağlıklı Kilo Alma Yolları: Beslenme ve Egzersiz
Kilo Alırken Yapılan Yaygın Hatalar ve Bunlardan Kaçınma Yolları
Kilo Verme Süreci: Motivasyonu Artırma Yolları
Kilo Alma Stratejileri
Kilo Verme Yolculuğuna Çıkmak İster misin?
Kilo Almak İçin Teşvik
Kilo Verme Çözümleri
Fazla Kilolarımdan Kurtulamıyorum
Güvenli ve Etkili Kilo Verin
Kilo Verme Engelleri ve Çözümleri
Beslenme: Sağlıklı Yaşamın Temeli
Sağlıklı Beslenme Önerileri
Beslenme – Sağlığın Korunması
Sağlıklı Beslenme Önerisi
Bebek Zayıflama
Kilo Alma Stratejileri Nelerdir?
Beslenme Önerilerine Genel Bakış
Açıklanan Diyet Türleri
Diyet İçeceklerin Sağlık Riskleri
Beslenme Bilimi: Doğru Beslenme
Kilo Almakta Sorun Yaşıyorum
Diyet Çeşitleri ve Öneriler
Bebeklerde Kilo Problemi
Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?
Tuzun Zararları Nelerdir?
Şekerin Zararları Nelerdir?
Sirkenin Faydaları Nelerdir?
Armutun Faydaları Nelerdir?
Portakalın Faydaları Nelerdir?
Ispanağın Faydaları
Tereyağının Zararları ve Faydaları
Baş Ağrısı: Nedenleri, Tedavisi ve Önleme Yöntemleri
Kilo Verme: İpuçları ve Hileleri
Bebeğimin Kilo Vermesine Yardım Edin
Sağlıklı Yaşam Tarzının Önemi
Beslenme: Doğru yemek
Diyet Çeşitleri
Nasıl Kilo Kazanılır?
Kilo Sorunları ile Diyabet, Yüksek Tansiyon ve Kalp Hastalığı Arasındaki Bağlantıyı Anlamak
Metabolizma: Vücudumuzun Yiyecekleri Enerjiye Dönüştürdüğü Süreç! Kilo Almayı ve Vermeyi Nasıl Etkiler?
Farklı diyetlerin kilo vermeye etkisi ve dengeli beslenmenin önemi
Egzersiz kilo vermeye ve genel sağlığı iyileştirmeye nasıl yardımcı olabilir?
Duygusal Yeme: Kilo alımına yol açabilecek duygular, stres veya can sıkıntısı ile baş etmek için yemek yemek
Genetik ve Kilo: Genetik kilomuzu nasıl etkileyebilir ve bizi belirli sağlık koşullarına yatkın hale getirebilir.
Beden imajı: Kendimizi nasıl algılıyoruz ve bu kilomuzu ve sağlığımızı nasıl etkiliyor?
Yeme Bozuklukları: Genellikle kilo problemleriyle bağlantılı olan anoreksiya, bulimia ve aşırı yeme gibi bozukluklar
Obezite: Obezitenin Nedenleri, Sağlık Riskleri ve Tedavileri
Kilo Kaybı: Diyet ve egzersiz gibi kilo verme stratejileri
Sağlıklı Market Alışverişi İçin Kesin Kılavuz
Diyette Sık Yapılan Hatalar
Su Kefiri
Günde iki buçuk litre su tüketilmeli
Ağız Kokusunun Nedeni Bademcik Taşı
Günde 2 Bardak Süt İçerek Fazla Kilolardan Kurtulun
Kilo Verirken Sık Yapılan Hatalar
Nefes Egzersizleri Kilo Vermeye Yardımcı

Kilo Alma Tozu

Kilo Alma Tozu

Kilo Aldırıcı Mass Gainer Toz Nedir?

Mass gainer, kilo aldırmaya yardımcı olan supplementlere yani kilo alma tozuna verilen isimdir. Bu ürünler kilo aldırıcı ilaç ya da iştah açıcı hap değildir. Aktardan alınan şifa ürünlerinden de değildir. Kilo alma tozu olarak geçen bir besindir aslında.  Matematiksel olarak baktığınızda yaktığınızdan fazla kalori almadığınız sürece ne ilaçlar ne de şifalı otlar kilo aldırmaz. Gainerın içeriğinde yoğun kalorili besinler vardır. Kilo almanızı dünyanın en kolay işi yapmaz ancak yemenizi kolaylaştırılır ve kolay sindirilir. Dolayısı ile kilo almaya başlarsınız. Kilo alma tozu olan gainer, kolaylık sağlama açısından oldukça faydalıdır. Sıvı olarak beslenmek, katı olarak beslenmekten daha kolaydır. İştahınız yoksa yemek yemeniz çok zordur hatta imkansızdır ancak bir gainer kilo alma tozu ile shake içebilirsiniz. İştahınız yoksa ya da aceleniz varsa öğün yerine kullanabilirsiniz.

Mass Gainer Toz Ne İşe Yarar? Ne için Kullanılır?

Mass gainer
Protein

Sporcuların patates, yoğurt ya da tavuk ızgara yemektense gainer kullanmasının sebebi kolaylık sağlamasıdır. Yoğun spor yapan ve çok kalori yakan sporcuların fazla kalori alması, sadece yemek yiyerek oldukça zordur. Bu tarz durumlarda kilo alma tozu işe yarayabilir. Kilo aldırıcı tozun en önemli özelliği ise iştahı olmayan insanlar için kolay ve hızlı bir şekilde likit besin sağlamasıdır. Kilo aldırıcı tozun amacı diyete fazladan besin ve kalori eklemektir. Kas geliştirmek ve hacimlenebilmek için vücuda ihtiyacı olan miktarın üzerinde bir besin girmesi gerekir. Günlük kalori ihtiyacınızı hesapladıktan sonra, bunun %15 fazlasını mass gainer ile vücudunuza sokarsanız kilo alırsınız. Kilo alma tozuna genelde karbonhidrat tozu da deniliyor. Bunun sebebi ise gainerın içinde whey protein, vitamin ve mineral, kreatin, aminoasit ve bolca kalori içerebilmesi için yüksek miktarda karbonhidrat bulunur. Ancak bazı kilo aldırıcı tozlar direkt olarak karbonhidrat içerir ve onlara da karbonhidrat tozu deniyor. Bu tarz durumlarda alacağınız ürünün içeriğine bakmanız önemlidir. Çünkü eğer öğün yerine koymak için kilo alma tozu kullanmak istiyorsanız, içinde protein, vitamin ve enzim olması önemlidir. Ancak amacınız sadece biraz fazla karbonhidrat almak ise, sadece karbonhidrat tozu almanız işinizi görür.

Kilo Alma Tozu Gainer Nasıl Kullanılır?

Mass gainer 1
Mass Gainer ve Dambıl

Gainer kullanımı çok karmaşık değil sadece kalori hesabı karmaşıktır. Kilo aldırıcı tozların kalori değerleri çok yüksektir. Bazı tozların kalorisi bir servis için 1200 falan olabiliyor. Bu sebepten dolayı gainer kullanırken kalori takibi yapmanız gerekiyor. Eğer takip yapmazsanız, yaktığınız kaloriden 1000-1500 kalori daha fazla alıp hızlı bir şekilde yağ depolayabilirsiniz.  Kullanacağınız miktarı da kilo almak için günlük almanız kaloriyi tamamlayabilmek için ne kadar gerekiyorsa, o kadardır. Çok fazla alırsanız, çok fazla kas yapmaktan ziyade yağlanırsınız. Kullanma zamanı için ise bir kural yoktur. Zamanlamayı ayarlamanız size ekstra kas desteği sağlamayacaktır. Günün sonunda aldığınız kalori ve proteinin miktarı önemlidir sadece. Yoğun kalori içeriği ve dengeli bileşenler ile birlikte kilo aldırıcı tozu öğün yerine kullanabilirsiniz. Fakat bütün beslenmenizi kilo aldırıcı tozlar ya da başka ürünler ile birlikte yapmayın. Et, sebze, tahıl ve baklagiller gibi besinleri tüketerek, açıkta kalan kaloriyi tamamlamak için yardımcı olarak kullanmalısınız.

Selin, Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden birinde beslenme ve diyetetik alanında lisans eğitimi almıştır. Ayrıca uluslararası bir beslenme sertifikasına sahiptir ve sürekli olarak beslenme konusundaki gelişmeleri takip etmektedir. Uzmanlık Alanları: Selin, genel sağlıklı beslenme, kilo yönetimi, sporcu beslenmesi ve özel beslenme gereksinimleri konusunda uzmanlaşmıştır. Ayrıca çocuklar, gençler ve hamile kadınlar için özel beslenme planları oluşturma konusunda deneyime sahiptir. Yaklaşımı: Selin, her bireyin benzersiz beslenme ihtiyaçları olduğuna inanan bir diyetisyendir. Kişinin yaşam tarzı, kültürel tercihleri ve sağlık durumu göz önüne alınarak özelleştirilmiş beslenme programları oluşturur. Ayrıca, bireylere sadece kilo kaybı değil, aynı zamanda genel sağlıklarını iyileştirmek adına sürdürülebilir yaşam tarzı değişiklikleri yapma konusunda rehberlik eder. İletişim: Selin, müşterileri ile güçlü bir iletişim kurarak onların hedeflerini ve endişelerini anlamaya odaklanır. Empatik bir yaklaşıma sahip olup, bireyleri destekleyerek motivasyonlarını artırır. Hizmetleri: Selin, bireylere düzenli takip ve danışmanlık hizmetleri sunar. Haftalık ve aylık olarak beslenme planlarını gözden geçirir ve gerektiğinde değişiklikler yapar. Ayrıca, bireylere tarifler, alışveriş listeleri ve beslenme eğitimi gibi kaynaklar sağlar. Selin SELENGÜL, beslenme konusundaki bilgisi ve kişisel yaklaşımıyla bireylere sağlıklı yaşam tarzlarına geçiş konusunda yardımcı olmaktan keyif alır.
YORUMLAR

  1. Avatar of özgür başar Özgür Başar dedi ki:

    Kilo alma gainer ile ilgili ayrıntılı ve acıklayıcı bilgiler verilmiş bilmeyenler için acıklayıcı olmuş kendilerine teşekkür ederiz