Kilo Alma Tozu

Kilo Alma Tozu
A+
A-

Kilo Aldırıcı Mass Gainer Toz Nedir?

Mass gainer, kilo aldırmaya yardımcı olan supplementlere yani kilo alma tozuna verilen isimdir. Bu ürünler kilo aldırıcı ilaç ya da iştah açıcı hap değildir. Aktardan alınan şifa ürünlerinden de değildir. Kilo alma tozu olarak geçen bir besindir aslında.  Matematiksel olarak baktığınızda yaktığınızdan fazla kalori almadığınız sürece ne ilaçlar ne de şifalı otlar kilo aldırmaz. Gainerın içeriğinde yoğun kalorili besinler vardır. Kilo almanızı dünyanın en kolay işi yapmaz ancak yemenizi kolaylaştırılır ve kolay sindirilir. Dolayısı ile kilo almaya başlarsınız. Kilo alma tozu olan gainer, kolaylık sağlama açısından oldukça faydalıdır. Sıvı olarak beslenmek, katı olarak beslenmekten daha kolaydır. İştahınız yoksa yemek yemeniz çok zordur hatta imkansızdır ancak bir gainer kilo alma tozu ile shake içebilirsiniz. İştahınız yoksa ya da aceleniz varsa öğün yerine kullanabilirsiniz.

Mass Gainer Toz Ne İşe Yarar? Ne için Kullanılır?

Mass gainer
Protein

Sporcuların patates, yoğurt ya da tavuk ızgara yemektense gainer kullanmasının sebebi kolaylık sağlamasıdır. Yoğun spor yapan ve çok kalori yakan sporcuların fazla kalori alması, sadece yemek yiyerek oldukça zordur. Bu tarz durumlarda kilo alma tozu işe yarayabilir. Kilo aldırıcı tozun en önemli özelliği ise iştahı olmayan insanlar için kolay ve hızlı bir şekilde likit besin sağlamasıdır. Kilo aldırıcı tozun amacı diyete fazladan besin ve kalori eklemektir. Kas geliştirmek ve hacimlenebilmek için vücuda ihtiyacı olan miktarın üzerinde bir besin girmesi gerekir. Günlük kalori ihtiyacınızı hesapladıktan sonra, bunun %15 fazlasını mass gainer ile vücudunuza sokarsanız kilo alırsınız. Kilo alma tozuna genelde karbonhidrat tozu da deniliyor. Bunun sebebi ise gainerın içinde whey protein, vitamin ve mineral, kreatin, aminoasit ve bolca kalori içerebilmesi için yüksek miktarda karbonhidrat bulunur. Ancak bazı kilo aldırıcı tozlar direkt olarak karbonhidrat içerir ve onlara da karbonhidrat tozu deniyor. Bu tarz durumlarda alacağınız ürünün içeriğine bakmanız önemlidir. Çünkü eğer öğün yerine koymak için kilo alma tozu kullanmak istiyorsanız, içinde protein, vitamin ve enzim olması önemlidir. Ancak amacınız sadece biraz fazla karbonhidrat almak ise, sadece karbonhidrat tozu almanız işinizi görür.

Kilo Alma Tozu Gainer Nasıl Kullanılır?

Mass gainer 1
Mass Gainer ve Dambıl

Gainer kullanımı çok karmaşık değil sadece kalori hesabı karmaşıktır. Kilo aldırıcı tozların kalori değerleri çok yüksektir. Bazı tozların kalorisi bir servis için 1200 falan olabiliyor. Bu sebepten dolayı gainer kullanırken kalori takibi yapmanız gerekiyor. Eğer takip yapmazsanız, yaktığınız kaloriden 1000-1500 kalori daha fazla alıp hızlı bir şekilde yağ depolayabilirsiniz.  Kullanacağınız miktarı da kilo almak için günlük almanız kaloriyi tamamlayabilmek için ne kadar gerekiyorsa, o kadardır. Çok fazla alırsanız, çok fazla kas yapmaktan ziyade yağlanırsınız. Kullanma zamanı için ise bir kural yoktur. Zamanlamayı ayarlamanız size ekstra kas desteği sağlamayacaktır. Günün sonunda aldığınız kalori ve proteinin miktarı önemlidir sadece. Yoğun kalori içeriği ve dengeli bileşenler ile birlikte kilo aldırıcı tozu öğün yerine kullanabilirsiniz. Fakat bütün beslenmenizi kilo aldırıcı tozlar ya da başka ürünler ile birlikte yapmayın. Et, sebze, tahıl ve baklagiller gibi besinleri tüketerek, açıkta kalan kaloriyi tamamlamak için yardımcı olarak kullanmalısınız.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
1
0
Düşüncelerinizi önemsiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x