Acil Kilo Almak

Acil Kilo Almak
A+
A-

Eğer zayıf bir bireyseniz kiloya ihtiyacınız olabilir. Kilo almak istiyorsanız yapmanız gereken pek çok şey mevcuttur. Acil kilo almak için ise size önereceğimiz yöntemlerin dozunu artırarak yapabilirsiniz. Fakat bu işlemleri yaparken kendinizi yormamalısınız, sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Ne kadar kaliteli bir yaşama sahip olursanız biraz zayıf olmak sizi etkilemeyecektir. Sağlığınıza da dikkat ederseniz daha kaliteli bir yaşam süreceksiniz. Peki acil kilo almak için neler yapılabilir?

Öncelikli Amacınız Motivasyon Olmalı

Rear view of woman with arms raised at beach during sunset 320007
Acil kilo almak

Motivasyonunuz ne kadar iyi olursa bu yolda hedefinize daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Eğer kilo almak istiyorsanız ilk amacınız kendinizi bu konuda motive etmek olacaktır. Motivasyon için birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bazılarını açıklayacağız. İlk olarak kendinizi hazır hissetmelisiniz. Bunun için hedefe ulaşınca neler yapacağınızı düşünerek daha hazır ve güçlü bir şekilde bu yola koyulabilirsiniz. Eğer kilo almak için hazır iseniz kendinize bir çizelge oluşturarak her gün ne kadar kilo aldığınızı veya kaç kilo olduğunuzu not edin. Ayrıca her gün saati saatine yediğiniz yemek ve içecekleri not alarak size nasıl bir katkı sağladığını inceleyin. Bir de şu bakımdan düşünün. Zayıfsınız, kilolu bir birey olmadığınız için kendinizi kısıtlamanıza gerek yok. İstediğiniz kadar tatlı yeyip bol kalorili yiyeceklerden tüketebilirsiniz. Bu da size bir avantaj sağlayacağından kilo almanız kolaylaşacaktır. Fakat şunu unutmayalım, her şeyden yeterli miktarda yiyin. Sağlığınıza dikkat edin. Zaten yedikten bir süre sonra doyduğunuzu hissedeceksiniz. Bu süreden sonra kendinizi zorlamanıza gerek yoktur.

Sporun Kiloya Katkısı

Dambıl
Acil kilo almak

Spor, kilo alırken yapılacak bir diğer aktivitedir. Herhangi bir spor olabilir, önemli olan kaslarınızı ve vücudunuzu geliştirecek türde olmasıdır. Spor yaparken yeterince protein almalısınız. Protein, kaslarınızın güçlenmesini sağlayan bir besindir. Yeterince protein alıp her gün 1 saat spor yaparsanız bu size kas ve kilo olarak geri dönecektir. 1 saatlik koşu bile yapsanız sizin için güzel bir spor olacaktır. Tabii isterseniz yüzme, ağırlık kaldırma, mekik, şınav gibi çeşitli sporlara da ağırlık verebilirsiniz. Eğer acil kilo almak istiyorsanız aralıklarla spor yapmayı ihmal etmeyin. Bu spor genel olarak kas yapma üzerine olmalı.

Hemen kilo vermek
Hemen kilo vermek

Kalori ve Metabolizmanın Etkisi Zayıf olanlar, genel olarak metabolizması hızlı çalıştığı için daha fazla kalori yakmasından dolayı zayıf kalmaktadırlar. Yani sindirim sistemi hızlıdır ve daha fazla kalori tüketir. Bu da sizin daha fit kalmanızı sağlar. Size acil kilo almak için altın kuraldan bahsedeceğiz. Acil kilo almanın altın kuralı vücudunuzda yaktığınız kaloriden fazlasını tüketmektir. Peki bu nasıl olacak derseniz bu size kalmış durumda. Biz sadece yöntemini anlatacağız, siz kendi beslenme düzeninizi oluşturacaksınız. Her insanın sevdiği şeyler farklı olduğu gibi sevebileceği besinlerde farklılık gösterir. Bundan dolayı kendi programınızı hazırlamalısınız. Dediğimiz gibi metabolizmanız hızlı çalışıyor. Yapmanız gereken fazla kalori tüketmek. 1 günde yaktığınız kaloriyi kilonuzu ölçerek anlayabilirsiniz. Her yediğiniz besinin kalorisini bilmelisiniz veya tahmini olarak incelemelisiniz. Bu sayede kilo alımınız için günlük almanız gereken kalori miktarını öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte bazı kalori ölçme araçları mevcuttur. Bunları da deneyebilirsiniz fakat bunlar ortalama değerlerdir. Eğer kilo almak istiyorsanız kendi vücudunuzun kilo alması için gereken ihtiyacını bilmelisiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi önemsiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x