Dikkatli Okumalısın
Sağlıklı Market Alışverişi İçin Kesin Kılavuz
Diyette Sık Yapılan Hatalar
Su Kefiri
Günde iki buçuk litre su tüketilmeli
Ağız Kokusunun Nedeni Bademcik Taşı
Günde 2 Bardak Süt İçerek Fazla Kilolardan Kurtulun
Kilo Verirken Sık Yapılan Hatalar
Nefes Egzersizleri Kilo Vermeye Yardımcı
Yapılan Egzersizlerin Kalori Hesabı
Sabah Alışkanlıklarınız Kilo Vermenizi Engelliyor
Yoga Zayıflatır
Kilo Aldırmayan Besinler
Göbekten kilo alanlara öneriler
Basit Egzersiz Zayıflatır
Ayva Diyeti Nasıl Yapılır?
Sağlıklı Yaşamın Sırları
Gripten Korunma Yolları
Pişirilmiş Domatesin Faydaları
Sarımsak Tozunun Faydaları
Pepino meyvesinin faydaları nelerdir?
Salep içmenin faydaları
Chia tohumu zayıflatır mı?
1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet
Kiraz Sapı Çayı
Montignac Diyeti
Elma Diyeti
Kupa Terapisi Nedir?
Tüm Gün Oturmanın 10 Zararı
Maydanozun faydaları neler?
Günde 1 kilo verdiren salatalık diyeti
Kilo vermek için kekik suyu tarifi
Saraçoğlu’nun elma sirkesi diyeti
Haşlanmış yumurta diyeti nasıl yapılır?
Patates diyeti nasıl yapılır?
Meme kanserlerinde genetik testler önemli
Maske, ağız kokusu sorununu ortaya çıkardı
Aile sağlığını korumanın 7 adımı
Hijyenik ped seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
Diş sağlığınız için en faydalı besinler
Diş sıkma sorununa çözüm: Botoks!
Soğuk kış rüzgarları gözlerinizi kurutabilir
Göz neden seğirir?
Kulak sağlığını etkileyen 7 yanlış uygulama ve davranış
Çalışan kadınlarda ayak ve ayak bileği sorunlarına karşı 7 öneri
Yorgunluğunuzun nedeni B12 eksikliği olabilir
Sağlık riskini azaltmak için ideal kilonuza gelin
Diş nasıl fırçalanır?
Sağlığınızın durumu kalp atış hızınızda saklı
Çok Zayıfım Kilo Almak İçin Ne Yapmam Lazım?
Kilo Almak İçin Hangi İlaç Kullanılmalıdır?
Hangi Şurup İştah Açar?
En Çabuk Ne Kilo Aldırır?
Ne İştah Açar?
En Çok Kilo Yapan Şey Nedir?
Besin Takviyesi Nedir?
Haftada 1 Kilo Vermek İçin Günlük Kalori İhtiyacı
İştahsızlık Neden Olur ve Nasıl Geçer?
Diyet Yapmadan Kilo Vermek
Balığın Kilo Üzerindeki Etkileri
Uykunun Kilo Üzerindeki Etkileri

Sigara İçmek Kilo Verdirir mi?

Sigara İçmek Kilo Verdirir mi?
A+
A-

Sigara içmenin kilo verme üzerinde etkisi çevrenizde sigara içen kişilerin birçoğunun zayıf olduğu gerçeğini destekle. Ayrıca birçok kişi sigarayı bırakmaya çalıştığını fakat bu süreçte gerçekten çok fazla kilo aldığı için tekrar sigaraya başladığını söyleyebilir. Aslına bakıldığında işin doğrusu şöyledir ki sigara ile zayıf olma arasında bir ilişki vardır ancak sigara ile kilo alma arasında doğrudan bir ilişki yoktur.

Günümüzde pek çok insan bazen stres nedeniyle bazen de popülerlik sebebiyle sigara içmektedir. Sigara içmek vücuda doğrudan zarar veren bir eylemdir. Sigaranın içerisinde çok fazla zararlı madde bulunur ve bu da iştahın kapanmasına neden olur. İştahı kapanan kişiler daha az yemek yer ve buna bağlı olarak da zayıflayabilir. Metabolizmanın bozulmasına neden olan bu zararlı madde hormonlar üzerinde de çokça yan etkiler meydana getirir bu durum açlık hissinin ortaya çıkmasına engel olmaktadır. Kısacası sigara kilo verme sigaranın kilo verme üzerinde etkisi vardır fakat bu vücuda zarar verme şeklindedir.

Sigara Kilo Aldırır mı?

Sigara kilo aldirir mi
Sigara Kilo Aldırır mı?

Sigara kilo aldırma gibi bir duruma sebep olmaz. Aksine sigara içen kişilerin metabolizmaları bozuk olduğu ve hormonları zarar gördüğü için açlık hissi hissetmezler. Açlık hissi hissetmeyen bu kişiler kilo verme eğiliminde bulunurlar. Sağlığa zararlı etkileri nedeniyle sürekli olarak araştırmalara konu olan sigara çok fazla hastalığın temelini de oluşturmaktadır.

Zayıflık hastalığına da sebep olan bu zararlı tütün maddesi kilo alma durumuna es geçmektedir. Genel olarak sigarayı bırakan kişilerde kilo alımı olacağından söz edilir fakat sigaranın böyle bir özelliği bulunmamaktadır. Sadece sigarayı bırakan kişiler kendilerini bu süreci atlatmak için ve ağızlarının boş kalmaması için çok fazla abur cubura sararlar nokta abur cubur yemek de kilo aldırmayı destekler.

Sigara İçmek Kiloyu Etkiler mi, Kilo Almayı Etkiler mi?

Sigara icmek kiloyu etkiler mi kilo almayi etkiler mi
Sigara İçmek Kiloyu Etkiler mi, Kilo Almayı Etkiler mi?

Sigara içmek kilo alma ve verme konusunda etkili olmaktadır. Sigara tüketimi her yıl artış göstermektedir. İnsan vücudunu çok fazla farklı yönlerde etkilemektedir sağlık problemlerinin yanında kilo alma ve verme konusunda etkileri bulunmaktadır. İdeal kilo oranı sağlıklı bir vücut için gerekli bir değerdir fakat sigara normalden daha fazla kilo vermeye ve kilo almakta zorlanma ya neden olur. Çünkü içerisinde iştah kesmeye sebep olan zararlı maddeler ve nikotin kaynaklı hızlı metabolizma kilo alma konusunda birer engel olarak karşımıza çıkar. Bu durum kişinin beslenme tarzına ve bünyesine göre değişkenlik yaratsa da bazı araştırmalar kilo aldırdığını savunurken bazıları ise verdiğini savunur. Bilimsel olan gerçek ise sigara içmenin kesinlikle çok zararlı olduğudur.

Sigara ile Zayıflamanın Zararları Nedir?

Sigara ile zayiflamanin zararlari nedir

Sigara sağlıksız bir zayıflamaya neden olur nokta içildiğinde kilo vermeye neden olan sigara aslında hiç de sağlıklı bir zayıflama yöntemi değildir. Kilo vermekte ki asıl amaç sağlıklı bir şekilde zayıflamak olmak olmalıdır. Vücudun her organının zarar görmesini engellemek ve hatta vücut sağlığının iyi olmasını sağlamak için kilo verilir.

Sigara içmek ise vücudun her organına ayrı ayrı zarar verir ve kesinlikle metabolizmayı bozar. Sigara içerken zayıflayabilirsiniz ama bu kilo verdiğiniz ya da diyet yaptığınız için değil sizin vücudunuzun zarar gördüğü için kilo verme olur. Kilo verirken diğer organlarını zarar görür ve akciğer, kalp gibi problem yaşarsınız sigara bağımlılık oluşturan bir tütün maddesidir bu nedenle içilmemesi gerekir.

Sigara İçmek Metabolizmayı Hızlandırır mı?

Sigara icmek metabolizmayi hizlandirir mi

Sigara içmek metabolizmayı hızlandırmaz. Sigara içmenin ve nikotinin metabolizmayı hızlandırdığı iddiası kesinlikle yanlış bir iddiadır. Eğer öyle olsaydı diyetlerin vazgeçilmez menüsü patlıcan olurdu çünkü içerisine hatırı sayılır bir miktarda nikotin bulunur. Nikotin kilo verdirmez sadece vücudun sigara yolu ile aldığı zehri dışarı atmaya çalışırken biraz daha fazla kalori harcar. Ancak bu ortalama kilodaki bir kişinin durup dururken zayıflamasına yetecek kadar büyük bir miktar değildir. Sigara içerken daha zayıf olduğunu düşünen kişinin tek bir sebebi vardır. O da aklına yemek geldiği zaman hemen eline gelen ilk atıştırmalığa değil sigaraya sarılmasıdır. Sigara içen kişi yemek yeme isteğini bir süreliğine bastırır.

Bu hayatta sağlıklı olabilmek için karşımıza çıkan fırsatları iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Fırsatlar bize sağlıklı yaşamlar sunar.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.