Kilo Veremiyorum Neden Olabilir?

Kilo Veremiyorum Neden Olabilir?
A+
A-

Kilo verememenin en büyük nedenlerinden biri sağlığınızın yeteri kadar iyi durumda olmaması olabilir. Sağlığınıza diyete başlarken yeteri kadar dikkat etmediyseniz ciddi sağlık problemleriyle baş başa kalırsınız ve kilo verememek bunların arasında en basit olanıdır. Kilo vermemek çok büyütülecek ve ciddi bir problem değildir. Özellikle yüksek miktarda kilo verdiyseniz ve hala aynı diyeti yapıyorsanız kilo verememeniz gayet normaldir. Kilo veremiyorsanız diyet listenizdeki kalorileri azaltabilir veya ekstra 40 dakika daha spor yapabilirsiniz. Böylelikle Kilo Veremiyorum Neden Olabilir? neden olabilir problemini de çözmüş olacaksınız.

Kilo verememe problemleriniz ile ilgili birkaç liste hazırladık. Bu problemlerden birisi sizde var olduğundan dolayı kilo veremiyor olabilirsiniz. İşte kilo verememe nedenleri.

Yeteri Kadar Su içmiyor Olabilirsiniz

Yeteri kadar su icmiyor olabilirsiniz
Yeteri kadar su içmiyor olabilirsiniz

Yeteri kadar su içmiyorsanız kilo verememe probleminiz bu olabilir. Yeteri kadar su içimine her kilo vermek isteyen bayan ve erkeklerin dikkat etmesi gerekmektedir. Su tüketimi ile beraber metabolizmamız daha hızlı çalışmaya başlar. Bu nedenle yeteri kadar su içen bireyler çok daha kısa sürede çok daha kolay kilo verebilirler. Sağlığınız ve kilo veriminiz için günde en az 3 litre su içmeye özen gösterin. Eğer yaz aylarında isek bu tüketimi 4 litreye kadar çıkarmakta yarar var.

Fazla Kalori Alıyor Olabilirsiniz

Fazla kalori aliyor olabilirsiniz
Fazla kalori alıyor olabilirsiniz

Kilo verememenizin en önemli nedenlerinden biri de haddinden fazla kalori tüketimidir. Fazla miktarda kalori alıyorsanız kilo veremezsiniz. Bu nedenle az miktarlarda kalori almaya özen gösterin. Az miktarlardan kastımızın da asla 1200 kalorinin altı olmadığına emin olunuz. 1200 kalori almayan bireyler ciddi sağlık problemleriyle baş başa kalacaktır. Bu nedenle ihtiyacınız olan kalori miktarının 500 yada 1000 azını almalısınız.

Spor Yapmıyor Olabilirsiniz

Spor yapmiyor olabilirsiniz
Spor yapmıyor olabilirsiniz

Spor yapmadan kilo vermek mümkün olabilir ancak fazla kalori alıyorsanız bunu spor yaparak dengelemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde kilo veriminiz durabilir hatta kilo alabilirsiniz. Bu nedenle hiç olmazsa günde 30 dakika yürüyün veya 15 dakika koşu yapın. Bu kilo vermeye devam etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca tüm bunlara ek olarak spor yapmak sadece spor esnasında kilo vermenizi sağlamaz ayrıca spordan sonra da kilo vermeye devam etmenizi  sağlar. Bu nedenle kilo vermek için spor yapmak oldukça iyi bir seçim olabilir.

Sağlıklı Beslenmiyor Olabilirsiniz

Saglikli beslenmiyor olabilirsiniz
Sağlıklı beslenmiyor olabilirsiniz

Kilo Veremiyorum Neden Olabilir? sorusunu soruyorsanız cevabı yetersiz veya sağlıksız beslenmek olabilir. Sağlıksız beslenen bireyler maalesef ki kilo veremezler. Vücut kaloriye ihtiyaç duyar, ancak alınacak kalorinin en iyi kaynaklardan alınması gerekir. Günlük aldığınız kalori miktarını en az 1500 olmasına dikkat edin. Ayrıca, aldığınız kaloriyi en az yüzde 25 30’unun proteinlerden gelmesine özen gösterin kalan yüzde 60’lık kısım karbonhidratlardan yüzde 10-15’lik kısım ise yağlardan gelmeli. Yağlardan tüketirken özellikle sağlıklı yağlar olan badem fıstık fındık gibi yağları tüketebilirsiniz. Yine Avokado yağı ve zeytinyağı da zayıflamak için son derece önemlidir. Zayıflamak için tereyağı da tüketebilirsiniz. Ancak yüksek miktarda kolesterol içerdiği için fazla tüketmemeye özen gösteriniz.

Meyveyi Abartmayın

Meyveyi abartmayin
Meyveyi abartmayın

Kilo verme süresinde ara öğünlere meyve yazılabilir. Ancak meyveler yüksek oranda şeker barındırıyor olabilir bu nedenle şeker tüketimini abartmayıp az miktarda meyve tüketin. Günde 2 elma veya iki portakaldan fazla meyve tüketmeyiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi önemsiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x