Kilo Verme Hareketleri

Kilo Verme Hareketleri
A+
A-

Kilo vermek isteyen herkesin yapmak istediği hareketlerden biri olan Kilo verme hareketleri, zayıflamaya yardımcı olan bir dizi temel hareketleri içeriyor. kilo verme hareketleri ile ideal vücudunuza ulaşabilir ve hiç sanmadığınız kadar zayıflayabilirsiniz. Kilo verme hareketleri ile ayda ortalama 3-4 kilo vermek mümkündür diyet ile beraber desteklendiğinde ise kilo verme hareketleri ile ayda 10 kiloya kadar zayıflayabilirsiniz. Hareketlere başlamadan önce mutlaka ama mutlaka doktorunuza danışmalı ve hareketler için onay almalısınız aksi takdirde sağlığınızı için ciddi sorun ve problemlerle karşılaşabilirsiniz. Peki evde uygulayabileceğiniz temel kilo verme hareketleri nelerdir ?

Yürüyüş

Evde bir koşu bandınız varsa evde yürüme egzersizleri yaparak kısa sürede kilo verebilir ve ideal formunuza çok kısa sürede ulaşabilirsiniz. Zayıflamak günümüzde pek çok kişi için oldukça önemli bir problem zayıflama hareketleri yapan bireyler kısa sürede bu hareketler ile kilo verebilirler. Evde koşu bandınız olmasa dahi salonda veya odalar arasında yürüyüş yaparak kısa sürede kilo verebilirsiniz. Kilo vermek emin olu yürüyüş yaparak çok daha kolay.

Mekik

Mekik

Kilo verme egzersizleri arasında en önemlileri ve gerçekten en çok kilo vermeye yarayan hareketlerden biri olan Mekik ile çok kısa sürede kilo verebilir ve ideal formuna ulaşabilirsiniz. Mekik çekerek kilo vermek istiyorsanız mekik çekmeye uygun bir ortam sağlamak zorundasınız. Odanızda küçük bir ince minderin altında yaklaşık 100 mekik çekerek 300 kalori harcayabilirsiniz. Ortalama bir  saat mekik çekmek yaklaşık olarak 400-500 kalori harcamanızı sağlayacaktır.

Şınav

Sinav

Türklerin en önemli egzersizlerinden biri olan şınav, kilo vermek ve zayıflamak için kullanılan en önemli hareketlerden biridir. Şınav çekerek kilo vermek istiyorsanız, bu yöntemi evde kolayca deneyebilirsiniz. Yaklaşık olarak 100 şınav çekmek size 400 kalori yakımı olarak geri dönecektir. Her yerde kolayca yapılabilmesi nedeniyle oldukça tercih edilen şınav, kilo vermek isteyenlerin başlıca tercihi.

Plank

Plank

Oldukça zor ama epey kilo verdiren egzersizlerden biri olan Plank ile kilo verebilirsiniz. Plank egzersizi ile dakikada yaklaşık olarak 10 kalori yakmanız mümkündür. Ancak belinize zarar vermemek için bu egzersizi uzun süre yapmamanızı önerilir. Uzun süre yapmanız halinde ciddi problemlerle uğraşabilirsiniz.

Squat

Squat 1

Kilo vermek isteyen herkesin yaptığı muhteşem egzersizlerden biri olan Squat, kilo vermede kullanılan en önemli ve en çok işe yarayan egzersizlerden biridir. Squat yaparak hem kilo verebilir hem de sıkı olabilirsiniz. Squat egzersizi sayı olarak veya süre olarak yapılabilmektedir. Squat egzersizi ile 30 dakikada ortalama 200 kalori yakabilirsiniz.

Zıplama

Ziplama

Evde yapılabilecek Kilo Verme Hareketleri arasında olan Zıplama egzersizi oldukça iyi miktarlarda kilo vermenizi sağlayan egzersizler arasındadır. Zıplama egzersizi ile zıpladığımız her bir sayı için yaklaşık olarak 1 kalori enerji harcarsınız. Bu nedenle Zıplama kilo vermek isteyen kişiler tarafından oldukça tercih edilmektedir.

Yarım Mekik

Kilo vermek isteyenlerin kullandığı bir diğer yöntem ise evde yarım mekik egzersizidir. Yarım mekik egzersizi ile yaklaşık olarak 30 dakikada 200 ile 250 kalori arasında bir miktar enerji harcarsınız. Harcadığımız enerjinin kilonuz ile doğrudan bağlantılı olduğunu unutmayınız.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi önemsiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x