Dikkatli Okumalısın
Duygusal Açlığı Yönetme
Aşırı Kilo veya Düşük Kilo Sağlık Üzerinde Nasıl Etkiler Yaratır?
Kilo Alma Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Stresin Kilo Üzerindeki Etkileri ve Başa Çıkma Yöntemleri
Sağlıklı Kilo Alma Yolları: Beslenme ve Egzersiz
Kilo Alırken Yapılan Yaygın Hatalar ve Bunlardan Kaçınma Yolları
Kilo Verme Süreci: Motivasyonu Artırma Yolları
Kilo Alma Stratejileri
Kilo Verme Yolculuğuna Çıkmak İster misin?
Kilo Almak İçin Teşvik
Kilo Verme Çözümleri
Fazla Kilolarımdan Kurtulamıyorum
Güvenli ve Etkili Kilo Verin
Kilo Verme Engelleri ve Çözümleri
Beslenme: Sağlıklı Yaşamın Temeli
Sağlıklı Beslenme Önerileri
Beslenme – Sağlığın Korunması
Sağlıklı Beslenme Önerisi
Bebek Zayıflama
Kilo Alma Stratejileri Nelerdir?
Beslenme Önerilerine Genel Bakış
Açıklanan Diyet Türleri
Diyet İçeceklerin Sağlık Riskleri
Beslenme Bilimi: Doğru Beslenme
Kilo Almakta Sorun Yaşıyorum
Diyet Çeşitleri ve Öneriler
Bebeklerde Kilo Problemi
Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?
Tuzun Zararları Nelerdir?
Şekerin Zararları Nelerdir?
Sirkenin Faydaları Nelerdir?
Armutun Faydaları Nelerdir?
Portakalın Faydaları Nelerdir?
Ispanağın Faydaları
Tereyağının Zararları ve Faydaları
Baş Ağrısı: Nedenleri, Tedavisi ve Önleme Yöntemleri
Kilo Verme: İpuçları ve Hileleri
Bebeğimin Kilo Vermesine Yardım Edin
Sağlıklı Yaşam Tarzının Önemi
Beslenme: Doğru yemek
Diyet Çeşitleri
Nasıl Kilo Kazanılır?
Kilo Sorunları ile Diyabet, Yüksek Tansiyon ve Kalp Hastalığı Arasındaki Bağlantıyı Anlamak
Metabolizma: Vücudumuzun Yiyecekleri Enerjiye Dönüştürdüğü Süreç! Kilo Almayı ve Vermeyi Nasıl Etkiler?
Farklı diyetlerin kilo vermeye etkisi ve dengeli beslenmenin önemi
Egzersiz kilo vermeye ve genel sağlığı iyileştirmeye nasıl yardımcı olabilir?
Duygusal Yeme: Kilo alımına yol açabilecek duygular, stres veya can sıkıntısı ile baş etmek için yemek yemek
Genetik ve Kilo: Genetik kilomuzu nasıl etkileyebilir ve bizi belirli sağlık koşullarına yatkın hale getirebilir.
Beden imajı: Kendimizi nasıl algılıyoruz ve bu kilomuzu ve sağlığımızı nasıl etkiliyor?
Yeme Bozuklukları: Genellikle kilo problemleriyle bağlantılı olan anoreksiya, bulimia ve aşırı yeme gibi bozukluklar
Obezite: Obezitenin Nedenleri, Sağlık Riskleri ve Tedavileri
Kilo Kaybı: Diyet ve egzersiz gibi kilo verme stratejileri
Sağlıklı Market Alışverişi İçin Kesin Kılavuz
Diyette Sık Yapılan Hatalar
Su Kefiri
Günde iki buçuk litre su tüketilmeli
Ağız Kokusunun Nedeni Bademcik Taşı
Günde 2 Bardak Süt İçerek Fazla Kilolardan Kurtulun
Kilo Verirken Sık Yapılan Hatalar
Nefes Egzersizleri Kilo Vermeye Yardımcı

Bebeklere Kilo Aldıran Mamalar

Bebeklere Kilo Aldıran Mamalar

Zayıf bebeklerin kilo alımı için birçok formül düşünebilirsiniz. Kilo alımı her bebeğin gün içerisindeki beslenme düzenine bağlı olarak değişim gösterebilir. Elbette her ebeveynin çocukları için kilo alımı konusunda dikkat ettikleri büyük bir gerçek. Bebeğinizin yeterince beslenmediğini düşünüyorsanız, önerdiğimiz yiyecekler arasında bütçenize uygun ve ekonomik besin maddelerini alarak hem ev ekonomisinde aşırıya kaçmadan hem de çocuğunuzun beslenmesinde en iyi yiyecekleri alarak artıya geçebilirsiniz. Aşırı kilo alma eğilimine sahip vücutlar için, kısa zaman içerisinde başarılı sonuçlar almak mümkün. Yemek yediği halde kilo alamamaları da olası bir durumdur. Fakat böyle bir durumda yüksek kalorili besinlerin tüketimi oldukça önemli görünüyor. Bunun en önemli sebebi de metabolizmalarının hızlı çalışması olarak bilinmektedir.

Her şeyi denediğiniz halde çocuğunuzun kilo alamadığını düşünüyorsanız, yapılacak tek şey elbette ki sağlık kontrolünden geçmek olarak görülebilir. Böylelikle hem kan değerlerinizi görmüş hem de vücudun herhangi bir konuda eksiği var mı diye görmüş olursunuz.

B4458fca dab4 47f6 9413 481a7277834c

Dikkat edilmesi gereken konulardan biri de doğru bebek maması seçimleri olarak görülmektedir. Bazen mamaya bağlı olarak da kilo alımı artış gösterebilir. Mamaların besleyici etkileri her zaman önemlidir. Bebeğin kilo alabilmesi için besleyiciliğine dikkat etmek ve içeriğine bakmak gerekir. Bebekler için bir takviye olması açısından istenilen mamaların kilo alımında da faydası olabilir. Belirli miktar mama alımı ile bebeğinizin kilosunun yeterli olmadığı kanaatindeyseniz, özel olarak üretilen takviyeler ideal seçeneklerdir. Anneler her zaman bebekleri yeterli kilolu olmalarına rağmen artı olarak biraz daha kilo almalarını isteyebilir. Eğer ki bebeğiniz zayıfsa, ideal kilosunu korumak her zaman bebeğinizin gelişimi için hangi gıdanın daha fazla kilo alacağına bağlı olarak değişim gösterebilir. Bu durumda herkes için kesin sonuçlar verdiğini söylemek yanlış bir durum olmaktadır.

31683c6e 4bec 43ba 909e 5728cb0643d9

Bebeğin kilo vermesini sağlayan yiyeceklerden uzak durmak ve kararında beslenme programı yapmak doğru olacaktır.  Bebeğinize yeterli ölçüde besleneceği program yaparken içerisinde hem vitamin hem de mineral dengesi korunması önemlidir. Gerektiğinden daha fazla beslenme alışkanlığı edinerek besin tüketimine alıştırmanız halinde bu sefer de obezite gibi sorunlarla karşılaşmak mümkündür. Kilo almakta büyük zorluk çekilmesine göre de bir doktora danışmak ve tetkikten geçmek en iyisidir.

Kilo almak için gıda tercihi yaparken nelere dikkat etmek gereklidir?

Önemli olan öncelikle seçilen gıda ürünlerinin faydası ve istenilen ağırlıkta tüketimidir. Üretici firma seçerken her zaman en iyi kalitede ürün seçimi ve içeriği her zaman önemlidir. İçeriğinde bulunan maddeler ve katkı maddesi kullanılmaması her zaman özen gösterilmesi gereken konulardan biridir. Ayrıca, online sipariş vermek gibi durumlarda eczane malzemeleri alma imkânı da vardır. Eczanelerden alınan ürünler arasında, yukarıda belirtilen ürün seçeneklerinden birini bulabilirsiniz.

30d92691 0010 462f 8c06 cf16f5d973fa

Kilo Alma Yiyecekleri Her Bebek için Kullanılabilir mi?

Bebekler için kilo alımı fark içermektedir. Bu sebeple de gıdalarda tüm yaş grupları için değerlendirilir olması da önemlidir. Markaların ürünleri sayılarına göre değişim göstermektedir. Seçiminizi yaparken bunu bir değerlendirme kriteri olarak değerlendirmek oldukça önemlidir. Fiyatlar her zaman markadan markaya değişiklik gösterir. Bunun için de bütçenize uygun markalar seçmeniz için arasında detaylara dikkat edilmesi de önemlidir. Tasarruf sağlayan formül seçeneklerinin tümü özel yapım olması tercih edilmektedir. İçerikleri değişiklik gösterebilir. Genel olarak da tahıl, pirinç, Omega3, yağ asitleri meyve desteği her zaman büyük bir öneme sahiptir. Tüm formüller, bebeklerin kullanımı için uygundur.

Selin, Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden birinde beslenme ve diyetetik alanında lisans eğitimi almıştır. Ayrıca uluslararası bir beslenme sertifikasına sahiptir ve sürekli olarak beslenme konusundaki gelişmeleri takip etmektedir. Uzmanlık Alanları: Selin, genel sağlıklı beslenme, kilo yönetimi, sporcu beslenmesi ve özel beslenme gereksinimleri konusunda uzmanlaşmıştır. Ayrıca çocuklar, gençler ve hamile kadınlar için özel beslenme planları oluşturma konusunda deneyime sahiptir. Yaklaşımı: Selin, her bireyin benzersiz beslenme ihtiyaçları olduğuna inanan bir diyetisyendir. Kişinin yaşam tarzı, kültürel tercihleri ve sağlık durumu göz önüne alınarak özelleştirilmiş beslenme programları oluşturur. Ayrıca, bireylere sadece kilo kaybı değil, aynı zamanda genel sağlıklarını iyileştirmek adına sürdürülebilir yaşam tarzı değişiklikleri yapma konusunda rehberlik eder. İletişim: Selin, müşterileri ile güçlü bir iletişim kurarak onların hedeflerini ve endişelerini anlamaya odaklanır. Empatik bir yaklaşıma sahip olup, bireyleri destekleyerek motivasyonlarını artırır. Hizmetleri: Selin, bireylere düzenli takip ve danışmanlık hizmetleri sunar. Haftalık ve aylık olarak beslenme planlarını gözden geçirir ve gerektiğinde değişiklikler yapar. Ayrıca, bireylere tarifler, alışveriş listeleri ve beslenme eğitimi gibi kaynaklar sağlar. Selin SELENGÜL, beslenme konusundaki bilgisi ve kişisel yaklaşımıyla bireylere sağlıklı yaşam tarzlarına geçiş konusunda yardımcı olmaktan keyif alır.
YORUMLAR

  1. Avatar of nilüfer Nilüfer dedi ki:

    Tüm mamaları denedim fakat bebeğim bir türlü kilo almıyor.