Kilo Almak İçin Spor Programı

Kilo Almak İçin Spor Programı
A+
A-

Spora yeni başlayanlar için kilo almak, aslında kilo vermek isteyenlerinki kadar sorunlu bir süreçtir. Bunun nedeni kilo almak istenirken yağlanma olmadan ve göbek yapmadan kilo almak istenilmesidir. Kişi zaten spora yeni başlaması sebebiyle antrenman ve beslenme programına yeni yeni alışmaktadır. Bir de buna göbek yapmadan nasıl kilo alacağım sorusu eklenir. Bu mümkün değilmiş gibi görünse de göbek yapmadan kilo alabilirsiniz. Kilo almak için spor programı sayesinde hedefinize ulaşabilirsiniz.

Clean bulk dediğimiz sağlıksız ve rahatsız edici bir görünümden uzaklaşmak için, kilo almak için spor programı listemizdeki maddelere uymalısınız. Kilo verirken oluşturulan kalori açığı gibi, kilo almak için de kalori fazlası oluşturmak için çabalamalısınız. Bunu yapması yeterince kolay. Yeter ki sağlıklı besinler tüketerek kilo alın. Kilo almak isteyen hedef kitlenin önceliği, evde uygulanabilecek basit egzersiz programlarıdır. Evinizde uygulayacağınız bu antrenman programları, kısa bir zaman sonra vücut ağırlığınızda kademeli bir artış sağlamak için oldukça etkilidir.

Sağlıklı kilo almak ve hacim artırmak isteyenler kilo almak için spor programı başlığımıza uymalıdır. Başlığımızın içerisinde bulunan egzersizler sayesinde kilo almak için beden baskılanır ve kas yapımında yardımcı olur.

Barfiks

Barfiks sırt ve kol kaslarını çalıştırmakla birlikte, kilo alamıyorum diyenler için en etkili egzersizlerden biridir. Egzersizi uygulamak için, kapıya asılabilen barfiksler ya da barfiks çubuğunun asılabileceği herhangi bir yer kullanılabilir. Barfiks çekerken zorlanmanız durumunda birinden yardımı isteyebilirsiniz.

Squat

Squat 1

Kilo almak için spor programı başlığımızın içinde bulunan squat, bacak kasları oluşturmak için faydalı olduğu gibi kilo almayı sağlayan başka bir vücut ağırlığı egzersizidir. Uygulayabilmek için, ellerinizi başınızın arkasına koyduktan sonra dizleriniz boyunca bacaklarınızı bükmelisiniz. Ek olarak, topukların yere yerleştirildiğinden ve dizlerin dışarı itildiğinden, yukarı doğru hareket eden kalça kaslarınızı sıktığınızdan da emin olmalısınız.

Push Up (Şınav)

Sinav

Push-up egzersizi, diğer bir adıyla şınav, hızlı kilo alma amacında olanlar için göğüs, omuz ve kol kaslarının güçlenmesini ve gelişmesini sağlar. Bu hareket, yüzünüz aşağıya bakacak şekilde ve ellerinizi zemine sabitleyerek, kolların yukarı doğru itilip kilitlenmesini içerir. Bunu biraz daha basitleştirmek için, dizlerinizi yere koyarak basitleştirerek de yapabilirsiniz.

Antreman Takvimi

İstenilen kiloyu elde etmek için yapacağınız vücut antrenmanları çok önemlidir. Egzersiz, vücutta daha fazla hormon salınımını sağlamak için tüm vücudu kapsamalı ve kilo artışı için kas büyümesine yardımcı olmalıdır. Egzersiz programına sadık kalmak ise kilo alma çalışmalarının sürecinde dikkate alınması gereken bir diğer faktördür. Örneğin, ilk gün 20 yapılıyorsa, ertesi gün yine en az 20 set tekrarlamalı ve bu sayı zamanla arttırılmalıdır.

Beslenme düzeni

Kilo almak icin beslenme programi

Antrenman programından farklı olarak, vücut ağırlığını artırmak için yeterli kalori alımını içeren bir diyet programı uygulamak oldukça önemlidir. Metabolizmayı yönetmek kilo alma sürecinde hayati bir rol oynamaktadır. Artan iştah ile ve vücut ağırlığı egzersizleri ile kilo alma diyeti uygulanarak vücut ağırlığında değişiklikler yapmak mümkündür. Özetle, kilo almak için spor programı sırasında tüketilen fazla kalorinin yeterli sindirimi nedeniyle metabolizma hızı fazlasıyla önem kazanır. Metabolizma hızını artırmak için bütün vücut ile antrenman programı uygulamak gerekir.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
2
0
Düşüncelerinizi önemsiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x