Bölgesel Kilo Verme

Bu zamana kadar çok kişi zayıflama konusunda çok farklı yöntemler denemiştir. Şok diyet, yoğun fiziksel aktiviteli sporlar, bitkisel takviye ve en kötüsü olan kendini aç bırakma. Ancak bütün bu bildiklerinizi unutacaksınız artık. Sizlere bölgesel kilo verme hakkında bilgi vereceğim bu yazım ile, rahatsız olduğunuz ve bir an önce zayıflamasını istediğiniz bölgeleri zayıflatabilirsiniz. Son dönemlerin en popüler zayıflama tekniği olan bölgesel kilo verme pek çok ünlü isim tarafından da denenmiş olan bir yöntemdir. Basen, göbek, bacak ve göbek bölgesine ağırlık vererek uygulayacağınız sporlar ve diyetler ile hayalinizdeki bedene sahip olacaksınız. Şimdi dilerseniz bölgesel kilo verme yazımıza başlayalım ve hayalimizdeki görünüme bir adım daha yaklaşalım.

Bölgesel Kilo Verme Nedir? Nasıl Olur?

Herkes farklı vücut tipine sahiptir. Beslenme ve yaşam biçimi vücut tipini oluşturur. Eğer çok yağlı gıdalar ile besleniyorsanız, kocaman bir göbeğe sahip olmanız çok da garipsenecek bir durum değildir. Bazı yiyecekler, vücudun belirli bölgelerinde yağlanma meydana getirir. Yazımızın konusu olan bölgesel kilo verme, kişinin istediği bölgedeki kiloları vermesi için bir çare olacaktır. Vücudun istenilen bölgelerindeki yağların sporla diyetle eritilmesi ya da alınması ile birlikte bölgesel kilo verme olabilir. Bunun için bölgesel zayıflama diyet programı ya da bölgesel zayıflama sporları yapılabilir. Eğer çok ciddi bir bölgesel yağlanma var ise ve bu sporla diyetle geçebilecek kadar değilse, cerrahi müdahale ile birlikte yağlanma problemini çözebilirsiniz.

Bölgesel Kilo Verme Yöntemleri Nelerdir?

Bölgesel kilo verme yöntemleri; egzersiz yapmak, diyet uygulamak ya da zayıflama cihazlarından yardım almaktır. Bölgesel kilo verme soğuk lipoliz cihazı ile uygulanır. En çok adı duyulan bu cihaz ile kilo vermek istenilen bölgeye masaj yapılır. Bölgedeki kan dolaşımı bir süreliğine azaltılır ve yağ dokuları soğutulur. Yağ dokularına uygulanan bu lipoliz ile çok kişi zayıflamıştır. Zayıflama cihazları ile kilo vermenin bir diğer yolu ise power-plate adlı cihazdır. Rus bilim insanları tarafından üretilen ve piyasaya sürülen bu cihaz titreşimler ile birlikte bölgenin kilo vermesini sağlar. Kişinin yaşına ve yağ oranına göre hazırlanan program ile birlikte bölgesel olarak kilo verilebiliyor. Bu cihazı kullandığınız anlarda yoğun spor yapmış kadar vücut kaslarınız çalışır. Cihazın koçu ile birlikte program uygulamanız önemlidir. Belirli bölgeden kilo vermek isteyenler için diyet uygulanmaktadır ve bu diyet listesinde yağ yakımını hızlandıracak besinler ağırlıklı olmaktadır. Bölgesel kilo vermek isteyenlerin düzenli bir şekilde diyete uyması ve bölgesel hareketler ile diyeti desteklemesi oldukça önemlidir. Bölgesel kilo vermek isteyenler için en etkili sonuçlardan biri ise spor yapmaktır. Spor yapmak hem beden sağlığını koruyor hem de kısa sürede kilo vermenizi sağlıyor. Örneğin bölgesel kilo verme göbek eritme hareketleri ile göbeğinizi, bacak hareketleri ile bacağınızı inceltebilirsiniz. Ancak her şeyin yanında en çok dikkat edilmesi gereken kural istikrar ve düzendir.

Tüm bunların dışında bir de göbek eriten ve kabızlığı engelleyen yoğurt kürünü anlatacağım size. Yoğurt, bildiğiniz üzere bağırsak dostu bir besindir.  Sindirim sistemini koruması ve metabolizmayı hızlandırması ile bilinir ve göbeğini eritmek isteyenlerin, kilo vermek isteyenlerin hayatında önemli bir yere sahiptir. Bu kür yoğurt ile hazırlanıyor. Eğer düzenli bir şekilde tüketilir ise hem bağırsak problemlerini ortadan kaldırıyor hem de kilo verdiriyor. Tarifi ise; 2-3 kaşık yoğurdun içine bir çay kaşığı pul biber ve biraz limon sıkıp her akşam bu karışımı yemek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz