Egzersiz ile Kilo Verme

Günümüzün en büyük kilo sorunlarından birisi de obezite. Obeziteyi ise fazla kilolar takip ediyor. Günlük yaşantımızda sağlıklı beslenememenin yanı sıra, çalışma ortamlarından da kaynaklı olarak pek hareket edilemeyebiliyor. Bu da tüketilen kalorilerin direkt olarak yağa dönüşmesini sağlamanın yanı sıra bu yüzden de kilo alınmasına neden oluyor. Buna ek olarak, günlük olarak beslenme alışkanlıkları, yağlı yemekler ve benzeri unsurlar sebebi ile hareketsizlik birleşince; kilo almak kaçınılmaz oluyor.

Kilo vermenin en sağlıklı yolu; egzersiz ile kilo vermektir. Egzersizler; günlük alınan kalorilerin yakılmasını, yağ kütlelerinin kasa dönüşmesini sağlayacaktır.

Uzun süreli yapılan egzersizlerin; uzun soluklu ve kalıcı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olmasının yanı sıra; bir haftada yaklaşık 3 kilo verebilirsiniz. Günlük yaktığınız kalori miktarı, aldığınız kalori miktarını geçtiği takdirde; kilo verebilirsiniz. Bu neden ile sürekli kalori takibi yapmak çok önemlidir.

Egzersiz ile kilo verme yöntemi, bedeninize zarar vermeden, sağlığınızı riske atmadan uygulayacağınız bir yöntemdir.

Hangi Egzersizler İle Kilo Verilir?

  • Bisiklet
  • Kardiyo
  • Yürüyüş
  • Barfix
  • Mekik
  • Koşu Gibi egzersiz ile sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Evde Kilo Verme Hareketleri

Inverted V Pipe: ( 30 saniye boyunca uygulayın )

Karın kısmında bulun yağları hedef alan Inverted V Pipe hareketini uygulayabilmek için yüz üstü bir zemine ya da yere uzanın. Parmak uçlarınız yere temas etmeli ve parmak uçlarınızın kaymasını engelleyebilmek için altına havlu ya da mat koyun.

Elleriniz yere bakacak bir şekilde olmalı ve bacaklarınızı ellerinize doğru kaldırırken, kalçanız da aynı şekilde yukarı kalkacak. Tabiri caizse bir C şekli alacaksınız. Sonrasında ise ayaklarınızı yeniden kaydırarak, ilk pozisyonunuza döneceksiniz. Bu hareketi, saymadan yaklaşık 30 saniye boyunca yapın. Kollar, alt gövde ve gövde beraber çalışacak.

 W Leg Lifts: ( 30 saniye boyunca uygulayın )

 W Leg Lifts hareketi, karın kaslarınızı ve bacaklarınızı çalıştıracaktır. Mat bir yüzey üzerinde sırt üstü yatın. Bacaklarınız birbirine yakın ve yan yana olmalı. Bu pozisyonu almanızın ardından bacaklarınızı karın kaslarınızdan güç alarak yukarıya doğru dik bir biçimde kaldırarak, ardından yavaşça indirin. Saymadan yaklaşık olarak 30 saniye boyunca yapın. Karın kaslarınız yanmaya başladığında, yağlarınız yakılıyor demektir.

Superman: ( 30 saniye boyunca uygulayın )

Superman hareketi ile kalça, alt karın kasları ve sırtın alt bölümü çalışacaktır. Superman hareketini gerçekleştirebilmek için yüz üstü olacak şekilde sert bir zemine uzanın ve kollarınız ile ayaklarınızı açın. Kendinizi olabildiğince fazla açarak hem bacaklarınızı hem de kollarınızı havaya doğru kaldırın. Bu hareketi tıpkı diğer hareketlerde de olduğu gibi yaklaşık 30 saniye boyunca, hareket sayısına takılmadan yapın.

Jump Squats: ( 30 saniye boyunca uygulayın ) Jump Squats hareketi tam bir kombo olarak tanımlanabilir esasında. Bu hareket kilo verdirmesinin yanı sıra hem yağ yakımını sağlıyor hem de tüm vücudun çalışmasını sağlarken, kasları da şekillendiriyor. Hareketi gerçekleştirebilmeniz için ayaklarınızın omuzlarınızın genişliği kadar açık olması gerek. Squat hareketi gibi çömelin ve tüm gücünüz ile karın kaslarınızdan güç alarak zıplayarak, parmak uçlarınıza düşmeniz için çabalayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz