Dikkatli Okumalısın
Sağlıklı Market Alışverişi İçin Kesin Kılavuz
Diyette Sık Yapılan Hatalar
Su Kefiri
Günde iki buçuk litre su tüketilmeli
Ağız Kokusunun Nedeni Bademcik Taşı
Günde 2 Bardak Süt İçerek Fazla Kilolardan Kurtulun
Kilo Verirken Sık Yapılan Hatalar
Nefes Egzersizleri Kilo Vermeye Yardımcı
Yapılan Egzersizlerin Kalori Hesabı
Sabah Alışkanlıklarınız Kilo Vermenizi Engelliyor
Yoga Zayıflatır
Kilo Aldırmayan Besinler
Göbekten kilo alanlara öneriler
Basit Egzersiz Zayıflatır
Ayva Diyeti Nasıl Yapılır?
Sağlıklı Yaşamın Sırları
Gripten Korunma Yolları
Pişirilmiş Domatesin Faydaları
Sarımsak Tozunun Faydaları
Pepino meyvesinin faydaları nelerdir?
Salep içmenin faydaları
Chia tohumu zayıflatır mı?
1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet
Kiraz Sapı Çayı
Montignac Diyeti
Elma Diyeti
Kupa Terapisi Nedir?
Tüm Gün Oturmanın 10 Zararı
Maydanozun faydaları neler?
Günde 1 kilo verdiren salatalık diyeti
Kilo vermek için kekik suyu tarifi
Saraçoğlu’nun elma sirkesi diyeti
Haşlanmış yumurta diyeti nasıl yapılır?
Patates diyeti nasıl yapılır?
Meme kanserlerinde genetik testler önemli
Maske, ağız kokusu sorununu ortaya çıkardı
Aile sağlığını korumanın 7 adımı
Hijyenik ped seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
Diş sağlığınız için en faydalı besinler
Diş sıkma sorununa çözüm: Botoks!
Soğuk kış rüzgarları gözlerinizi kurutabilir
Göz neden seğirir?
Kulak sağlığını etkileyen 7 yanlış uygulama ve davranış
Çalışan kadınlarda ayak ve ayak bileği sorunlarına karşı 7 öneri
Yorgunluğunuzun nedeni B12 eksikliği olabilir
Sağlık riskini azaltmak için ideal kilonuza gelin
Diş nasıl fırçalanır?
Sağlığınızın durumu kalp atış hızınızda saklı
Çok Zayıfım Kilo Almak İçin Ne Yapmam Lazım?
Kilo Almak İçin Hangi İlaç Kullanılmalıdır?
Hangi Şurup İştah Açar?
En Çabuk Ne Kilo Aldırır?
Ne İştah Açar?
En Çok Kilo Yapan Şey Nedir?
Besin Takviyesi Nedir?
Haftada 1 Kilo Vermek İçin Günlük Kalori İhtiyacı
İştahsızlık Neden Olur ve Nasıl Geçer?
Diyet Yapmadan Kilo Vermek
Balığın Kilo Üzerindeki Etkileri
Uykunun Kilo Üzerindeki Etkileri

Su İçmek Kilo Verdirir mi?

Su İçmek Kilo Verdirir mi?

Kilolarıyla yakından ilgili olanlar için Su içmek kilo verdirir mi? sorusunun cevabı yoğunluklu şekilde evet olarak bilinmektedir. Lakin bu cevap kısmen doğru, kısmen de yanlıştır. Çünkü herhangi bir antrenman programını ve diyet listesini uygulamadan, doğrudan su içmenin zayıflatmaya yönelik gelişimi söz konusu değildir. Toplumsal olarak sürekli doğru olduğu kabul edilen büyük bir yanlıştır. Kısa vadede deneyimle de sonucu sabitlenebilmektedir. Sadece su tüketerek zayıflanabileceği, su orucunun dahil olmadığı durumlarda mümkün değildir. Bu nedenle de zayıflama planlarını oluştururken uzman tavsiyeleri alınmalı ya da derinlemesine araştırmalar yapılmalıdır. Araştırma sonuçlarına günümüz dünyasında güvenmek düşük olduğundan, diğer alternatifi değerlendirmek daha doğru sonuçlar verecektir. Nitekim sonrasında yaşanabilecek aksilikler konusunda da bilinç duyulması sağlanacaktır.

Su

Her ne kadar tek başına bir etkisi bulunmasa da gerek diyet gerekse de antrenman programlarında kaçınılmaz destekleyici olarak görülmektedir. Su alındığı vakit vücutta biriken toksinlerin dışarıya atılması daha kolaylaşmaktadır. Mevcut açlık hissini bastırması da inkâr edilemeyecektir. Günün belirli saatlerinde iştah kabartan durumlarda su tüketimi, fazladan kalori alınmasının önüne geçmektedir. Bu durum, vücutta kalori açığı yaratacağından dolaylı olarak kilo verilmesine de etkide bulunacaktır. Su içmek kilo verdirir mi? sorusunun kısmen doğruluğu da bu kriterle birlikte öne çıkmaktadır. Zayıflama misyonuna sahip kişiler için su tüketiminin en doğru zamanı yemeklerden biraz öncesidir. Mide kapasitesinin büyük bir bölümünü suyla doldurmak, geriye yemekler için küçük bir alan bıraktıracaktır. Eskisine nazaran, sıvı tüketimi sonrasında yediklerinizin kalori miktarı ve porsiyonları azalmaya başlayacaktır. İlk haftadan dahi fark, gözle görülebilecek şekilde gözlemlenecektir. Çoğu uzman tarafından, bu alışkanlığın kazanılmasıyla dahi kişilerin görünümlerinin değişeceği düşünülmektedir.

Clean clear cold drink 416528

Su içmek kilo verdirir mi? cevabı kilo problemine maruz kalmış kişiler için kritik önem taşımaktadır. Teknik bakımdan doğru olduğu kabul edilen bu yargının, ekstra takviyeler ile desteklendiği takdirde sonuç verebileceği gözden kaçırılmamalıdır. Diyet listelerinin zirvesinde bol su tüketimi tavsiye edilmektedir. Öte yandan kendisine bir destekçi olarak bakmak, daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Su tüketimi sadece kilo vermeyi desteklemez, verilen kiloların daha estetik görülmesini de sağlamaktadır. Bu nedenle, düzenli spor yapan bireylerin bol su tüketimi sağlayarak, antrenmanlarını desteklemeleri gerekmektedir. Su, sindirim sisteminde olduğu gibi boşaltım sisteminde de etkin rol oynamaktadır. Yağ akışının hızlanması ve sindirimin kolaylaşması, kalori yakım sürecini hızlandırmaktadır. Daha fazla enerji kullanılarak, yakılan besinler enzimleri uyararak metabolik reaksiyonları başlatacaktır. Yani kilo kaybını tetikleyen bir sürece tanık olunacaktır.

Water flows from the tap to sink 6256

Su içmek kilo verdirir mi? konusunda bilinçsiz kişilerin, yemeklerden ve tatlılardan sonra fazla miktarda su içmelerine tanık olunmaktadır. Her ne kadar faydalı bir eylem olduğu düşünülerek yapılsa bile vücudun işleyişine karşı geri dönüşü olmayacak zararlara yol açılabilmektedir. Özellikle aşırı tatlı tüketimi sonrası içilen sular, vücutta aniden şeker yükselimine neden olmaktadır. Bu gelişme inme ve kalp krizi başta olmak üzere birçok probleme yol açabilmektedir. Bu konuda fazlasıyla bilinçli olmak gerekmektedir. Bazı durumlarda faydalı olduğu düşünülen ve kulaktan kulağa gezen uygulamalar yapılmasının öncesinde araştırılmalı hatta uzman önerileri alınmalıdır. Çünkü, basit bir problem bile ilerleyen süreçlerde, ciddi tablolara ulaşabilmektedir.

Herkes zayıf veya kilolu olmaktan şikayet ediyor. Asıl önemli olanın sağlıklı kalabilmek olduğunu bilmeden..
YORUMLAR

  1. Avatar of hatice Hatice dedi ki:

    Bu konuda fikrim su kilo verdirir. Çünkü su sağlıklı ve insan metabolizmasını çalıştırıyor. Günde en az 2 Litre su içerseniz hem sağlıklı olursunuz hemde kilo verebilirsiniz.