Denenmiş Kilo Alma Yöntemleri 2021

Denenmiş Kilo Alma Yöntemleri 2021
A+
A-

Denenmiş kilo alma yöntemleri; hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo almanızı sağlayacaktır. Bu içeriğimizde yayınlayacağımız yöntemler, yağ değil kas kütlenizin artması ile kilo almanıza olanak tanıyacaktır. Daha önce denenmiş kilo alma yöntemleri 30 gün gibi oldukça kısa bir süre içerisinde 10 kilo kadar yağ ve kas kütlesi elde edeceksiniz. Kadın ya da erkek yetişkin kişilerde ve aynı zamanda genç kişilerde garanti kilo alma yöntemleri için ilaç, bitkisel takviye ve doğal beslenme açısından kolay ve kısa süre içerisinde sağlıklı bir şekilde kilo alabilirsiniz.

Denenmiş Kilo Alma Yolları

Kilo almanızı engelleyen tüm faktörleri gözden geçirmeli; akabinde herhangi bir sağlık sorununuz bulunmuyorsa aşağıda yer alan yöntemleri denemelisiniz. Sağlık problemi olan kişiler; kilo alamamanın yanı sıra, kilo vermeye başlayabilirler. Kilo almanızı engelleyen sağlık sorunları;

  1. Bağırsak parazitleri
  2. Kötü huylu tümörler
  3. Tiroit bezinin aşırı çalışarak metabolizmayı hızlandırması
  4. Yeme bozuklukları
  5. HIV ya da AIDS
  6. Çölyak hastalığı
  7. Tip 1 diyabet – şeker

Olarak sıralanabilir. Bu sağlık sorunlarını ortadan kaldırmadığınız sürece; kilo almanız oldukça zor olacaktır. Uzun süredir kilo alamıyorsanız, mutlaka doktorunuz ile görüşmeli ve hasta olup olmadığınızı kontrol etmelisiniz.

Spor Yaparak Kilo Almak

People 2592247
spor yapmak

Her ne kadar kilo almanın en kolay yolu; bol bol yemek yemek olarak bilinse de; sağlıklı bir şekilde kilo almak için yalnızca bol bol yemek yemek yeterli değildir. Sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo almak için denenmiş kilo alma yöntemleri arasında hiç şüphesiz düzenli bir şekilde spor yapmak gelmektedir.

Birçok kişi spor yapmanın kilo kaybına neden olacağını düşünse de; durum esasında öyle değildir. Öyle ki spor yapmak kas kütlesini arttıracak ve bu sayede de kilo almanızı sağlayacaktır. Fakat spor yaparken mutlaka bir uzman ile görüşülmeli; destek alınmalıdır. Aksi takdirde amacınıza ulaşamaz ve bunun aksine kilo vermeye başlayabilirsiniz.

Beslenme Alışkanlıklarınızı Düzenleyin

Diyet programi 1
Diyet programı

Beslenme alışkanlıklarınızı düzenlemeniz; aynı zamanda kilo almanızı sağlayan en önemli unsurlardan birisidir. Günlük 3 öğün yemeğinizi arttırarak; ara öğünler ile 6 öğün yemek yemeniz gerekmektedir. Bu sayede günlük yakmış olduğunuz kalori miktarının üzerine çıkarak; zaman içerisinde oldukça sağlıklı bir şekilde kilo alabilirsiniz. 

Beslenme alışkanlıklarınıza yüksek kalorili, kilo yapıcı besinleri eklemeli; düzenli şekilde beslenmelisiniz. Yani, günlük iki bardak yağsız süt içmek yerine, günlük 2 bardak tam yağlı süt içmeli, kepek ekmek yiyorsanız; normal ekmek yemelisiniz. Bunun yanı sıra, sebzeli yemeklerin yanında kalorisi yüksek olan yemeklerden tüketmek; kilo alma hızınızı arttıracak ve dolayısı ile kısa süre içerisinde kilo almanıza olanak tanıyacaktır.

Kalori Takibi Yapın

Et 1
et

Kalori takibi yapmak hızlı kilo verme yöntemleri arasında yer almasının yanı sıra; kilo alma yöntemlerinde de sık sık kullanılmaktadır. Günlük aldığınız kalori miktarını ve harcadığınız kalori miktarını takip etmelisiniz. Harcamış olduğunuz kalori miktarı, kilo alabilmeniz için her daim almış olduğunuz kalori miktarından çok daha düşük olmalıdır. Öte yandan kalori takibi yaparken yüksek kalorili besinleri listeleyip; sık sık bu besinleri tüketmeye özen göstermeniz gerekmektedir.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
1
0
Düşüncelerinizi önemsiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x