Bölgesel Kilo Alma

Bölgesel Kilo Alma
A+
A-

Aslında ideal kilo, sadece boy kilo endeksinden çıkan sonuca bağlı değildir. İnsanın ideal kilosunu yakalayabilmesi için kilosunun vücutta eşit dağılması gereklidir. Bölgesel kilo alma için, yuvarlak bir kalça ya da dümdüz ince bacaklar düşünebilir misiniz? Hem vücuttaki kilo dağılımının dengesiz olması sebebiyle omurilikte denge kaybı yapar hem de çok rahatsız edici bir görüntü oluşur. Aslına bakarsanız hiçbir insan aşırı zayıf hastalıklı bir bölge istemez. Zayıflığın beden üzerinde bir orantısı olmalıdır ki göze hitap etsin. Bu şekilde bölgesel kilo alma problemi yaşayanlar için birkaç öneride bulunacağım.

Bölgesel Kilo Almak İçin Ne Yapılır?

1 – Protein Alımını Arttırmak

Protein

Bölgesel kilo alma için yapabileceğiniz ilk şey protein alımını arttırmaktır. Protein alımını arttırmak, bölgesel kilo alma için çok önemli bir olaydır. Normal bir insanın günlük protein ihtiyacı 0.8 gram olsa da, bu rakam çocuk, hamile, yaşlı ya da spor yapan insanlarda değişkenlik gösterir.

2 – Sıvı Alımını Arttırın

Su

Sıvı alımını arttırın derken burada asitli içecekler ya da hazır meyve sularından bahsetmiyoruz tabii ki. Asitli içecekler ve hazır meyve suları vücudunuz şeklini bozar ve dengesiz kilo alımına yol açar. Bunun yerine pekmez katılmış süt, evde taze sıkılan meyve suyu ve bolca su içmeniz gerekir. Bölgesel kilo alma problemlerinde, kanın akışkanlık kazanması önemlidir ve bu da bol sıvı ile mümkündür.

3 – Kilo Aldıran Bitki Çaylarını Tüketin

Bitki caylari 2

Birçok karışım olan bitkisel çaylar, kilo alımı için sizlere yardımcı olacaktır. Bitki çayları, kalorinin ve proteinin vücutta kolay bir şekilde emilmesine yarar. Bu şekilde kilo almanız kolay olur.

4 – Masaj Yapın Ya Da Yaptırın

Masaj

Kilo alımı istediğiniz bölgeye, özel masaj teknikleri ile masaj yapın ya da yaptırın. Kanın o bölgeye hareket etmesini sağlamış olursunuz ve daha düzgün, şekilli bir şekilde kilo alırsınız.

5 – Bölgesel Kilo Almak İçin Egzersiz Yapın

Bölgesel kilo alma problemlerinde en önemli destek spordur. Kol, bacak, göğüs ya da basen hangi bölgede probleminiz varsa, o bölgenin toparlanması için en iyi destekleyici faktör spordur. Çok basit egzersizlerle sağlıklı ve güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Şimdi sizlere birkaç hareket anlatacağım.

  • Bench Press: Ön kaslarınız ve göğüs kaslarınızın gelişmesini, daha şekilli gözükmesini istiyorsanız eğer ‘Bench Press’ hareketi sizin için en uygun olan harekettir. Pazıların genişlemesi, ön göğüs bölgenizin genişlemesi ve güzel bir şekil alması için yararlıdır. 3 set 10 tekrar ya da 3 set 15 tekrar şeklinde dinlenmeli olarak yapılan bu harekette mutlaka dinlenilmelidir. Ağırlık kaldırma gibi yapılan bu harekette, sizlere verebileceğim en güzel tavsiye eğer vücut geliştirmeye yeni başladıysanız, mutlaka en düşük kilodaki ağırlık ile yapın. Eğer yüksek ağırlıklardan başlarsanız sakatlanma ihtimaliniz çok yüksektir.
Benc press
  • Squat: İncecik baldır ve dümdüz bir kalçadan kurtulmak istiyorsanız, squat ile bu bölgelerdeki şekilsizliği düzeltebilirsiniz ve kas olarak kilo almayı sağlayabilirsiniz. Bu hareketi yaparken en dikkat isteyen nokta ise, düşük ağırlıklar ile yaparsanız kilo kaybedersiniz, yüksek ağırlıklar ile yaparsanız kas olarak kilo alırsınız.
Squat
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi önemsiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x