Kesin Kilo Verdiren Diyet

Kesin Kilo Verdiren Diyet
A+
A-

Her yolu deneyip yine de kilo veremeyenlerden misiniz? Öyleyse kesin kilo verdiren diyet tarifimizi mutlaka uygulamanız gerek. Zira vereceğimiz bu diyeti uygulayarak yalnızca 3 günde 5 kilo verebilirsiniz.

Özellikle de hızlı kilo vermesi gereken, davete ya da ve benzeri yerlere gitmek için hızlı bir şekilde zayıflamak isteyen veya artık uzun programlardan sıkılıp, kesin kilo verdiren diyet arayışına giren kişiler için uygun olan bu tarif; sağlıklı bir şekilde oldukça kısa bir süre içerisinde zayıflamanıza olanak tanıyor. Fakat söylemekte fayda var; bu diyeti 1 ay içerisinde en fazla 1 kere yapmanız tavsiye edilir. Aksi takdirde sağlık sorunları oluşabilir.

Yoğurt Diyetiyle Hızlı Kilo Vermek

Sule makaroglu zqszgow qum unsplash 1
Kesin kilo verdiren diyet

Yoğurt gibi fermantasyon geçiren gıdalar, metabolizmanın normalden daha hızlı bir şekilde çalışmasına çok büyük bir ölçüde yardımcı olur. Öte yandan yoğurtun düşük kalorili olması ve besleyici olması, kişiyi tok tutarak; hızlı ve sağlıklı bir şekilde zayıflamasını sağlayacaktır. Öte yandan yoğurtun detoks etkisi yaratması; vücudunuzun sağlıklı ve dinç olmasına yarayacaktır.

Yoğurt Diyeti Tarifi

Yoğurt diyetini aşağıda yer alan programa göre uyguladığınız takdirde; 3 gün içerisinde yaklaşık 5 kilo verebilirsiniz. Bu diyete ek olarak egzersiz ve spor yaptığınızda ise, vereceğiniz kilo miktarını arttırabilirsiniz.

Sule makaroglu mm5wzejhovg unsplash
Kesin kilo verdiren diyet

Yoğurt Diyeti 1. Gün:

Kahvaltı:

1 Kase yoğurt ( isteğe bağlı olarak pul biber de eklenebilir )

1 Adet orta büyüklükte haşlanmış patates.

Öğle:

1 Kase yoğurt

2 Adet orta büyüklükte haşlanmış patates

Akşam yemeği:

2 Kase yoğurt

Yoğurt Diyeti 2. Gün

Kahvaltı:

1 Kase yoğurt

Öğle:

2 adet orta büyüklükte haşlanmış patates

1 Kase yoğurt

Akşam Yemeği:

1 Kase yoğurt

1 Adet orta büyüklükte haşlanmış patates

Yoğurt Diyeti 3. Gün

Kahvaltı:

1 Adet orta büyüklükte haşlanmış patates

Öğle:

1 kase yoğurt

1 adet orta büyüklükte haşlanmış patates

Akşam yemeği:

1 Kase yoğurt

Hızlı Kilo Vermenin Yolları

Sule makaroglu fsrsttii0ky unsplash
Kesin kilo verdiren diyet

Hızlı kilo vermenin yollarından biri olan yoğurt diyetine ek olarak; gün içerisinde bol bol su tüketmeniz; 1 adet elma yemeniz sizin tok kalmanızı sağlayacaktır. Ayrıca açlık hissi oluştuğu durumlarda bu hissi bastırabilmek için; su tüketmeniz oldukça önemlidir.

Ayrıca, tokluk hissi oluşturabilmek adına; her yemekten hemen önce 1 ya da 2 bardak su içmek; midenizin kısa sürede dolmasına bu sayede de tokluk hissinin oluşmasını sağlayacaktır. Öyle ki, su midenizin çok büyük bir kısmını dolduracak; az olsa da yediğiniz besinlerin sizi doyurduğu hissine ulaşacaksınız.

Kilo vermenin yollarından bir diğeri ise; spor yapmaktır. 3 gün içerisinde 5 kilodan daha fazla kilo verebilmek için, spor yapabilir, bisiklet sürebilir ya da yürüyüş yapabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra, yukarıda yer alan hızlı kilo verdiren yoğurt diyetini 1 ay içerisinde birden fazla yapmamanız gerekmektedir. Verdiğiniz kiloları almamak için, diyet bittikten sonra sağlıklı beslenmeye ve spor yapmaya devam etmelisiniz. Öyle ki, diyet sonunda hamur işi tüketmemeli, ekmek yememeli, yağlı ve gazlı besinler tüketmemeniz gerekmektedir. Bu şekilde bir hayat felsefesi edindiğinizde, beslenme alışkanlıklarınızı düzenlediğinizde; herhangi bir şey yapmadan da kilo vermeye devam edebilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi önemsiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x