Dikkatli Okumalısın
Duygusal Açlığı Yönetme
Aşırı Kilo veya Düşük Kilo Sağlık Üzerinde Nasıl Etkiler Yaratır?
Kilo Alma Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Stresin Kilo Üzerindeki Etkileri ve Başa Çıkma Yöntemleri
Sağlıklı Kilo Alma Yolları: Beslenme ve Egzersiz
Kilo Alırken Yapılan Yaygın Hatalar ve Bunlardan Kaçınma Yolları
Kilo Verme Süreci: Motivasyonu Artırma Yolları
Kilo Alma Stratejileri
Kilo Verme Yolculuğuna Çıkmak İster misin?
Kilo Almak İçin Teşvik
Kilo Verme Çözümleri
Fazla Kilolarımdan Kurtulamıyorum
Güvenli ve Etkili Kilo Verin
Kilo Verme Engelleri ve Çözümleri
Beslenme: Sağlıklı Yaşamın Temeli
Sağlıklı Beslenme Önerileri
Beslenme – Sağlığın Korunması
Sağlıklı Beslenme Önerisi
Bebek Zayıflama
Kilo Alma Stratejileri Nelerdir?
Beslenme Önerilerine Genel Bakış
Açıklanan Diyet Türleri
Diyet İçeceklerin Sağlık Riskleri
Beslenme Bilimi: Doğru Beslenme
Kilo Almakta Sorun Yaşıyorum
Diyet Çeşitleri ve Öneriler
Bebeklerde Kilo Problemi
Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?
Tuzun Zararları Nelerdir?
Şekerin Zararları Nelerdir?
Sirkenin Faydaları Nelerdir?
Armutun Faydaları Nelerdir?
Portakalın Faydaları Nelerdir?
Ispanağın Faydaları
Tereyağının Zararları ve Faydaları
Baş Ağrısı: Nedenleri, Tedavisi ve Önleme Yöntemleri
Kilo Verme: İpuçları ve Hileleri
Bebeğimin Kilo Vermesine Yardım Edin
Sağlıklı Yaşam Tarzının Önemi
Beslenme: Doğru yemek
Diyet Çeşitleri
Nasıl Kilo Kazanılır?
Kilo Sorunları ile Diyabet, Yüksek Tansiyon ve Kalp Hastalığı Arasındaki Bağlantıyı Anlamak
Metabolizma: Vücudumuzun Yiyecekleri Enerjiye Dönüştürdüğü Süreç! Kilo Almayı ve Vermeyi Nasıl Etkiler?
Farklı diyetlerin kilo vermeye etkisi ve dengeli beslenmenin önemi
Egzersiz kilo vermeye ve genel sağlığı iyileştirmeye nasıl yardımcı olabilir?
Duygusal Yeme: Kilo alımına yol açabilecek duygular, stres veya can sıkıntısı ile baş etmek için yemek yemek
Genetik ve Kilo: Genetik kilomuzu nasıl etkileyebilir ve bizi belirli sağlık koşullarına yatkın hale getirebilir.
Beden imajı: Kendimizi nasıl algılıyoruz ve bu kilomuzu ve sağlığımızı nasıl etkiliyor?
Yeme Bozuklukları: Genellikle kilo problemleriyle bağlantılı olan anoreksiya, bulimia ve aşırı yeme gibi bozukluklar
Obezite: Obezitenin Nedenleri, Sağlık Riskleri ve Tedavileri
Kilo Kaybı: Diyet ve egzersiz gibi kilo verme stratejileri
Sağlıklı Market Alışverişi İçin Kesin Kılavuz
Diyette Sık Yapılan Hatalar
Su Kefiri
Günde iki buçuk litre su tüketilmeli
Ağız Kokusunun Nedeni Bademcik Taşı
Günde 2 Bardak Süt İçerek Fazla Kilolardan Kurtulun
Kilo Verirken Sık Yapılan Hatalar
Nefes Egzersizleri Kilo Vermeye Yardımcı

Sürekli Kilo Vermek

Sürekli Kilo Vermek

Eğer kilolu bir birey olup sürekli kilo verme gibi bir düşünceniz varsa doğru yoldasınız demektir. Fakat ideal kilonuza gelince daha fazla kilo vermek yerine kilonuzu korumanızı tavsiye ederiz. Eğer kilo vermeye başladıysanız ve belli bir yere kadar sürekli kilo vermek istiyorsanız ne yapmalısınız? Bu yazıda bu konuya detaylıca değineceğiz.

Hedefi Düşünmek

Hedefi dusunmek
Hedefi düşünmek

Eğer bir kere kilo vermeye başladıysanız bu çizginizden ayrılmamak için aralıklarla kendinizi motive edecek aktiviteler gerçekleştirin. Örneğin hedefe ulaşınca nasıl görüneceğinizi ve ne yapacağınızı düşünün. Daha fit ve daha sağlıklı bir bedene kavuşarak birçok aktivitenizi daha rahat gerçekleştireceksiniz. Bir diğer örnek ise not almak ve çizelge tutmaktır. Her gün ne yediğinizi ve içtiğinizi saatine kadar not alarak ve her gün güncel kilonuzu not ederek ne kadar kilo verdiğinizi ve nasıl bir beslenme düzeni ile olduğunu daha rahat öğrenebilirsiniz. Sürekli kilo vermek için yapacağınız diğer bir önemli nokta ise kendinizi hırslandırmanızdır. Eğer arkadaşlarınız, sizin hakkınızda gerçek düşüncelerini açıklar ve zayıflamanız gerektiğini söylerse bu sizi daha fazla hırslandırarak kilo vermeniz için daha çok çaba göstermenizi sağlayacak bir yöntemdir. Hedefe doğru giderken yapmanız gereken en önemli şeylerden birisi de kendinizi zorlamamanızdır. Başarı adımlarını tırmandığınız bu yolda sürekli kilo vermek için programın başında kendinizi daha hafif, zamanla artırarak daha hızlı kilo vermenizi sağlayabilirsiniz. Bu size programınıza daha düzenli bir şekilde uymanızı ve programınıza odaklanmanızı sağlayacaktır. Eğer programınıza başladıysanız ve zorlanıyorsanız programınızı tekrar gözden geçirip daha hafif bir program ile başlamalısınız. Zamanla kademe kademe artırıp programınızı yeterli bir seviyeye kadar ağırlaştırabilirsiniz.

Sağlıklı Beslenme

Saglikli beslenme
Sağlıklı beslenme

Sürekli kilo vermek konusunda eğer bir programa başladıysanız ve kilo veriyorsanız bu yolda ilerlemeye devam edin. Ek olarak bu konuda birkaç bilgi daha vermek istiyoruz. Eğer kilo vermeye yeni başlayacak bir bireyseniz veya devam ediyorsanız kilo vermenizde en önemli etkenlerden birini size açıklayacağız. Metabolizmanız, sizin kilo vermenizde önemli bir rol oynar. Metabolizmanız ne kadar hızlı çalışırsa o kadar zayıf kalır ve fazla kalori yakarsanız. Eğer metabolizmanız yavaş çalışırsa daha az kalori yaktığınız anlamına gelir, daha kilolu olursunuz ve bu da sizin ciddi bir seviyede beslenmenize dikkat etmeniz gerektiğini belirtir. Eğer kilo vermek istiyorsanız vücudunuza girecek kalori miktarını azaltmalısınız. Kalorisi düşük besinleri tercih etmek sizin kilo vermenizde önemli bir rol oynar. 1 günde aldığınız kalori miktarı, eğer yaktığınız kaloriyi geçerse kilo alırsınız. Eğer tam tersi bir durum gerçekleşirse kilo vermeye başlarsınız. Ne kadar kalori yaktığınız insandan insana değişkenlik gösterdiği için bunu kendiniz keşfetmelisiniz. Her gün belirli bir miktarda kalori alarak kilonuzu ölçmelisiniz. Bu sayede tam olarak ne kadar kalori yaktığınızı ve metabolizmanızın hızını öğrenmiş olursunuz.

Spor, Egzersiz, Pilates

Spor egzersiz pilates
Spor, Egzersiz, Pilates

İster spor salonuna gidin ve spor aletleri kullanın, isterseniz yürüyüş yaparak sporunuzu gerçekleştirin, isterseniz de plates yapın. Sadece beslenmenize dikkat etmeniz sizi kolaylıkla zayıflatmayacaktır. Beslenme düzeniniz sizin daha çok kilonuzu korumanızı sağlar. Eğer daha hızlı kilo vermek istiyorsanız vücudunuzdaki yağlarınızın erimesi için spor yapmalısınız. En etkili kilo verme yöntemi sağlıklı beslenme düzeniniz ile beraber spor yapmaktır.

Eğitim: Mert, beslenme ve diyetetik alanında üniversite eğitimi almış, spor beslenmesi üzerine ek bir sertifikaya sahiptir. Uzmanlık Alanları: Mert, sporcu beslenmesi, kilo kontrolü ve metabolizma hızlandırma konularında uzmanlaşmıştır. Ayrıca, beslenme ile enerji düzeylerini artırmak ve performansı optimize etmek konularında özel danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Yaklaşımı: Mert, bireylerin hem fiziksel hem de performans hedeflerini anlamaya odaklanan bir yaklaşım benimser. Beslenme planlarını oluştururken kişinin antrenman programı ve yaşam tarzını dikkate alır. İletişim: Mert, müşterileriyle etkili iletişim kurarak, onların spor ve beslenme hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmayı amaçlar. Motivasyonlarını artırmak için pozitif ve destekleyici bir yaklaşım benimser. Hizmetleri: Mert, bireylere kişiselleştirilmiş beslenme planları ve spor beslenmesi stratejileri sunar. Düzenli takip ve danışmanlık hizmetleri sağlar, ayrıca sporculara özel antrenman öncesi ve sonrası beslenme rehberlikleri sunar. Mert BAŞTAN, bireylerin hem sağlıklı bir yaşam tarzına hem de spor ve performans hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olan bir diyetisyen olarak hizmet vermektedir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.