Sürekli Kilo Vermek

Sürekli Kilo Vermek
A+
A-

Merhaba değerli üyeler, eğer kilolu bir birey olup sürekli kilo verme gibi bir düşünceniz varsa doğru yoldasınız demektir. Fakat ideal kilonuza gelince daha fazla kilo vermek yerine kilonuzu korumanızı tavsiye ederiz. Eğer kilo vermeye başladıysanız ve belli bir yere kadar sürekli kilo vermek istiyorsanız ne yapmalısınız? Bu yazıda bu konuya detaylıca değineceğiz.

Hedefi Düşünmek

Hedefi dusunmek
Hedefi düşünmek

Eğer bir kere kilo vermeye başladıysanız bu çizginizden ayrılmamak için aralıklarla kendinizi motive edecek aktiviteler gerçekleştirin. Örneğin hedefe ulaşınca nasıl görüneceğinizi ve ne yapacağınızı düşünün. Daha fit ve daha sağlıklı bir bedene kavuşarak birçok aktivitenizi daha rahat gerçekleştireceksiniz. Bir diğer örnek ise not almak ve çizelge tutmaktır. Her gün ne yediğinizi ve içtiğinizi saatine kadar not alarak ve her gün güncel kilonuzu not ederek ne kadar kilo verdiğinizi ve nasıl bir beslenme düzeni ile olduğunu daha rahat öğrenebilirsiniz. Sürekli kilo vermek için yapacağınız diğer bir önemli nokta ise kendinizi hırslandırmanızdır. Eğer arkadaşlarınız, sizin hakkınızda gerçek düşüncelerini açıklar ve zayıflamanız gerektiğini söylerse bu sizi daha fazla hırslandırarak kilo vermeniz için daha çok çaba göstermenizi sağlayacak bir yöntemdir. Hedefe doğru giderken yapmanız gereken en önemli şeylerden birisi de kendinizi zorlamamanızdır. Başarı adımlarını tırmandığınız bu yolda sürekli kilo vermek için programın başında kendinizi daha hafif, zamanla artırarak daha hızlı kilo vermenizi sağlayabilirsiniz. Bu size programınıza daha düzenli bir şekilde uymanızı ve programınıza odaklanmanızı sağlayacaktır. Eğer programınıza başladıysanız ve zorlanıyorsanız programınızı tekrar gözden geçirip daha hafif bir program ile başlamalısınız. Zamanla kademe kademe artırıp programınızı yeterli bir seviyeye kadar ağırlaştırabilirsiniz.

Sağlıklı Beslenme

Saglikli beslenme
Sağlıklı beslenme

Sürekli kilo vermek konusunda eğer bir programa başladıysanız ve kilo veriyorsanız bu yolda ilerlemeye devam edin. Ek olarak bu konuda birkaç bilgi daha vermek istiyoruz. Eğer kilo vermeye yeni başlayacak bir bireyseniz veya devam ediyorsanız kilo vermenizde en önemli etkenlerden birini size açıklayacağız. Metabolizmanız, sizin kilo vermenizde önemli bir rol oynar. Metabolizmanız ne kadar hızlı çalışırsa o kadar zayıf kalır ve fazla kalori yakarsanız. Eğer metabolizmanız yavaş çalışırsa daha az kalori yaktığınız anlamına gelir, daha kilolu olursunuz ve bu da sizin ciddi bir seviyede beslenmenize dikkat etmeniz gerektiğini belirtir. Eğer kilo vermek istiyorsanız vücudunuza girecek kalori miktarını azaltmalısınız. Kalorisi düşük besinleri tercih etmek sizin kilo vermenizde önemli bir rol oynar. 1 günde aldığınız kalori miktarı, eğer yaktığınız kaloriyi geçerse kilo alırsınız. Eğer tam tersi bir durum gerçekleşirse kilo vermeye başlarsınız. Ne kadar kalori yaktığınız insandan insana değişkenlik gösterdiği için bunu kendiniz keşfetmelisiniz. Her gün belirli bir miktarda kalori alarak kilonuzu ölçmelisiniz. Bu sayede tam olarak ne kadar kalori yaktığınızı ve metabolizmanızın hızını öğrenmiş olursunuz.

Spor, Egzersiz, Pilates

Spor egzersiz pilates 1
Spor, egzersiz, pilates

İster spor salonuna gidin ve spor aletleri kullanın, isterseniz yürüyüş yaparak sporunuzu gerçekleştirin, isterseniz de plates yapın. Sadece beslenmenize dikkat etmeniz sizi kolaylıkla zayıflatmayacaktır. Beslenme düzeniniz sizin daha çok kilonuzu korumanızı sağlar. Eğer daha hızlı kilo vermek istiyorsanız vücudunuzdaki yağlarınızın erimesi için spor yapmalısınız. En etkili kilo verme yöntemi sağlıklı beslenme düzeniniz ile beraber spor yapmaktır.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi önemsiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x