Bir Haftada 5 Kilo Verme

Bir Haftada 5 Kilo Verme
A+
A-

Sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek için genellikle haftada yarım kilo ya da bir kilo verilmesi tavsiye edilir. Bir haftada 5 kilodan fazla kilo vermek genellikle riskli bir eylemdir ve kesinlikle yapılması tavsiye edilmemektedir. Kilo verdiğimizde aylık kaç kilo vereceğimize mevcut kilomuz karar vermektedir. Her ay mevcut ağırlığımızın yüzde 7’sine kadar kaybetmek sağlıklı üst sınırdır. Bu aşamada 50 kilo olan biri ayda 3,5 kilo verebilirken 100 kilo biri ise maksimum 7 kilo vermelidir. Aksi takdirde bu durum sağlıksız olacaktır. Bir haftada 5 kilo vermek istiyorsanız her gün öğünlerde küçük porsiyonlar kullanmalı ve besleyici yiyecekler tüketmelisiniz. Gün içerisinde en az 45 dakika antrenman yapmalı ve günlük en az 500 kalori yakmalısınız. Peki bir haftada beş kilo verme nasıl olur?

Kalori Sayın

Pasta with basil leaves on top 3209100
Bir haftada 5 kilo verme

Bir haftada 5 kilo verme için günlük 1,000 kalori alabilir ve en az 500 kalori yaktıracak bir egzersiz programı uygulayabilirsiniz. Bu uygulanması gerçekten güç bir durum gibi gözükse de gerçekten yapılabilir bir hedeftir. Günde 3,000 kalori alarak ve 2,000 kalori yakarak da yine bir haftada 4-5 kilo verebilirsniz.

Bir haftada beş kilo verme nasıl olur sorusunu soruyorsanız kendinize koymuş olduğunuz bu hedefin ne kadar zorlayıcı olduğunun farkında olmalısınız. Bir haftada beş kilo vermek istiyorsan her gün ihtiyacın olan kaloriden 5,300 kalori az alman gerekir. Az alamayacağınza göre yakman gerekir. Günlük kalori ihtiyacı 2,300 olan bir bireyin bir haftada beş kilo verebilmesi için günlük 1,000 kalori alıp yaklaşık olarak 4,300 kalori yakması gerekir.

İçecek Olarak Sadece Su İçmeye Özen Göster

Clean clear cold drink 416528
Bir haftada 5 kilo verme

Kilo vermek istiyorsanız içecek olarak sadece su içmelisin. Diyet yapanların en sıkı dostu sudur. Su kilo yapmaz ve istediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Çok basit ve sıradan bir kahve 400 kalori içebilir ve bu tüm diyet programınızı mahvedebilir. Su yerine gün içerisinde yeşil çay veya sade çay da tüketebilirsiniz. Ancak yemekten sonra tok karnına tüketmeye dikkat etmelisin aksi takdirde miden bulanıp tansiyonun düşebilir.

Bir haftada beş kilo verme nasıl olur diye soruyorsanız kesinlikle basit karbonhidrat almamanız gerektiğini söyleyebiliriz. Basit karbonhidrat tüketimi kilo alımının başlıca sebebidir. Şeker meyve şekeri tatlı gibi pek çok yiyeceğin içinde bulunan şeker kilo alımına ciddi anlamda destek olmaktadır. Bu nedenle bu yiyeceklerin tüketimini ciddi oranda kısıtlamanız en iyi seçenek olabilir.

Yağ Tüketimini Azalt

Variety of food 2952869
Bir haftada 5 kilo verme

Bir haftada beş kilo nasıl verilir diye soruyorsan kesinlikle yağ tüketimini devreden çıkarman gerek. etlerin yüzde 98’i yağsız olanından almalısın ve mümkünse kırmızı et tüketmemeye de özen göstermelisin. Kırmızı et yerine somon balığı veya soya fasulyesi tüketebilirsin.

Yürümeye Özen Göster

Man standing near shore 1208777
Bir haftada 5 kilo verme

bir haftada beş kilo nasıl verilir diye soruyorsan kesinlikle bol bol yürüyüş yapman gerekiyor. O mesafe benim bu mesafe senin demeden her yere yürüyüş yaparak gidin. Günde en az 15 bin adım atmaya çalışın, bu mesafe de yaklaşık olarak 11-12 kilometreye denk gelir. Pedometre aldığında günlük olarak kaç kalori yaktığını takip edebilirsin. Bir pedometre al ve kaç kalori yaktığını takip et. Her 1 kilometrelik yürüyüş veya koşu sana yaklaşık olarak 80 kalori yaktırır.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi önemsiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x