Dikkatli Okumalısın
Duygusal Açlığı Yönetme
Aşırı Kilo veya Düşük Kilo Sağlık Üzerinde Nasıl Etkiler Yaratır?
Kilo Alma Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Stresin Kilo Üzerindeki Etkileri ve Başa Çıkma Yöntemleri
Sağlıklı Kilo Alma Yolları: Beslenme ve Egzersiz
Kilo Alırken Yapılan Yaygın Hatalar ve Bunlardan Kaçınma Yolları
Kilo Verme Süreci: Motivasyonu Artırma Yolları
Kilo Alma Stratejileri
Kilo Verme Yolculuğuna Çıkmak İster misin?
Kilo Almak İçin Teşvik
Kilo Verme Çözümleri
Fazla Kilolarımdan Kurtulamıyorum
Güvenli ve Etkili Kilo Verin
Kilo Verme Engelleri ve Çözümleri
Beslenme: Sağlıklı Yaşamın Temeli
Sağlıklı Beslenme Önerileri
Beslenme – Sağlığın Korunması
Sağlıklı Beslenme Önerisi
Bebek Zayıflama
Kilo Alma Stratejileri Nelerdir?
Beslenme Önerilerine Genel Bakış
Açıklanan Diyet Türleri
Diyet İçeceklerin Sağlık Riskleri
Beslenme Bilimi: Doğru Beslenme
Kilo Almakta Sorun Yaşıyorum
Diyet Çeşitleri ve Öneriler
Bebeklerde Kilo Problemi
Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?
Tuzun Zararları Nelerdir?
Şekerin Zararları Nelerdir?
Sirkenin Faydaları Nelerdir?
Armutun Faydaları Nelerdir?
Portakalın Faydaları Nelerdir?
Ispanağın Faydaları
Tereyağının Zararları ve Faydaları
Baş Ağrısı: Nedenleri, Tedavisi ve Önleme Yöntemleri
Kilo Verme: İpuçları ve Hileleri
Bebeğimin Kilo Vermesine Yardım Edin
Sağlıklı Yaşam Tarzının Önemi
Beslenme: Doğru yemek
Diyet Çeşitleri
Nasıl Kilo Kazanılır?
Kilo Sorunları ile Diyabet, Yüksek Tansiyon ve Kalp Hastalığı Arasındaki Bağlantıyı Anlamak
Metabolizma: Vücudumuzun Yiyecekleri Enerjiye Dönüştürdüğü Süreç! Kilo Almayı ve Vermeyi Nasıl Etkiler?
Farklı diyetlerin kilo vermeye etkisi ve dengeli beslenmenin önemi
Egzersiz kilo vermeye ve genel sağlığı iyileştirmeye nasıl yardımcı olabilir?
Duygusal Yeme: Kilo alımına yol açabilecek duygular, stres veya can sıkıntısı ile baş etmek için yemek yemek
Genetik ve Kilo: Genetik kilomuzu nasıl etkileyebilir ve bizi belirli sağlık koşullarına yatkın hale getirebilir.
Beden imajı: Kendimizi nasıl algılıyoruz ve bu kilomuzu ve sağlığımızı nasıl etkiliyor?
Yeme Bozuklukları: Genellikle kilo problemleriyle bağlantılı olan anoreksiya, bulimia ve aşırı yeme gibi bozukluklar
Obezite: Obezitenin Nedenleri, Sağlık Riskleri ve Tedavileri
Kilo Kaybı: Diyet ve egzersiz gibi kilo verme stratejileri
Sağlıklı Market Alışverişi İçin Kesin Kılavuz
Diyette Sık Yapılan Hatalar
Su Kefiri
Günde iki buçuk litre su tüketilmeli
Ağız Kokusunun Nedeni Bademcik Taşı
Günde 2 Bardak Süt İçerek Fazla Kilolardan Kurtulun
Kilo Verirken Sık Yapılan Hatalar
Nefes Egzersizleri Kilo Vermeye Yardımcı

Kilo almak için ne yapmalıyım?

Kilo almak için ne yapmalıyım?

İnsanlar, gündelik yaşantısında ayna karşısında veya yemek yediği sırada kilolarından rahatsız olabiliyor. Bu alınan kiloları hızlı bir şekilde vermenin yollarını aramaktadır. Hızlı ve sağlıklı bir diyet programı yaparak kilolarınızdan kurtulabilmeniz mümkündür. Gün içerisinde yapacağınız düzenli spor egzersizleri sayesinde kalori yakımını hızlandırmak mümkündür. Ayrıca sporun yanında uygulayacağınız diyet programı ile kısa süre içerisinde birkaç kilo vermeniz mümkündür. Diyet programı ve spor programı için kişinin kendi vücudunu iyi bilmesi gerekmektedir. Kişinin yapacağı diyet programı ise bir doktor tarafından tavsiye edilmelidir. Rastgele yapılan diyet uygulamaları veya gün içerisinde hiçbir şey yememek gibi listeler tamamen sağlıksızdır. Dengeli ve sağlıklı şekilde kilo vermek için kişiye özel diyet listesi hazırlanmalıdır. Her insanın bünyesi farklı olduğundan, uygulanan farklı diyetler amacına ulaşmayabilir. Amacına ulaşmayan programlarda kişilerin cesareti kırılıp diyeti yarıda veya tamamen bırakabilir. Bu durum insanın bir daha diyet programı uygulamama nedeni bile olabilir. Bu nedenle kişiye uygun ve genel anlamda işe yarayacak diyet programı yapılmalıdır.

Kilo Almak İçin Örnek Diyet Listesi

Kilo almak icin ornek diyet listesi
Kilo almak i̇çin örnek diyet listesi

Gün içerisinde bir programa ihtiyacınız var ise doktorlar tarafından önerilen kilo almak için liste programlarına göz atabilirsiniz. Aşağıda örnek olarak verilen kilo almak için liste programını uygulayabilirsiniz.

  • İlk Gün: İlk gün uyandığınızda kilo almak için diyet listesi programına başlayabilirsiniz. Bunun için sabah kahvaltıda yumurtalı kaşarlı omlet ve 1 bardak portakal suyu ile başlayın. Yanında 3 dilim ay çekirdekli ekmek ve az miktarda reçel ve maydanoz tüketiniz. Öğlen olduğunda ise domatesli tavuk ve yanında tereyağlı pilav tüketiniz. Akşam yemeğinde mutlaka mercimek çorbası ve orta boy domatesli pizza tüketiniz. Ayrıca yanında domates salatası tüketebilirsiniz.
  • 2.Gün: Kilo almak için liste programının ikinci gününde kahvaltıda 1 adet simit ve 10 adet siyah zeytin tüketiniz. Az miktarda keçi peyniri ve reçel tüketebilirsiniz. Öğlen olduğunda İzmir köfte ve 1 tabak domates suyu tüketiniz. Yanında spagetti ve çoban salatası tüketebilirsiniz. Akşam olduğunda kıymalı ıspanak yanında 2 ilim ekmek ve 1 kase yoğurt ile tüketebilirsiniz.
  • 3.Gün: Bugünse kahvaltıda kaşarlı omlet, simit, zeytin ve domates tüketebilirsiniz. Hepsi birer adet olsun. Ayrıca yanında bal ve tereyağı tüketebilirsiniz. Öğlen olduğunda 2 dilim ekmek ve buğulama balık tüketiniz. Yanında istenirse çoban salatası tüketebilirsiniz. Akşam olduğunda ise kıymalı mercimek ve peynirli pide tüketiniz. İçecek olarak limonata ve istenirse yanında salata tüketilebilir.
  • 4.Gün: Sabahleyin kahvaltıda orta miktarda çökelek peyniri, domates, ceviz ve 2 dilim ekmek tüketiniz. Yanında portakal suyu ile tüketebilirsiniz. Öğlen olduğunda ise yumurtalı pide ve cacık tüketiniz. Akşam olduğunda ise kıymalı dolma, cacık ve domatesli pilav tüketiniz. İstenirse yanında turşu ile birlikte tüketebilirsiniz.
  • 5.Gün: Listenin son gününde kahvaltıda peynirli tost tüketiniz. Yanında domates çorbası istenirse tüketilebilir. Öğlen olduğunda ise menemen ve peynirli makarna tüketiniz. Akşam olduğunda ise 5 adet mercimek köftesi ve peynirli börek tüketebilirsiniz. Yanında istenirse cacık ve domates tüketebilirsiniz.

Bu programı uygulayarak 5 günde 5 kilo alabilirsiniz. Gün içerisinde istediğiniz kuruyemiş ve atıştırmalıkları tüketerek kilonuzu arttırabilirsiniz.

Eğitim: Mert, beslenme ve diyetetik alanında üniversite eğitimi almış, spor beslenmesi üzerine ek bir sertifikaya sahiptir. Uzmanlık Alanları: Mert, sporcu beslenmesi, kilo kontrolü ve metabolizma hızlandırma konularında uzmanlaşmıştır. Ayrıca, beslenme ile enerji düzeylerini artırmak ve performansı optimize etmek konularında özel danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Yaklaşımı: Mert, bireylerin hem fiziksel hem de performans hedeflerini anlamaya odaklanan bir yaklaşım benimser. Beslenme planlarını oluştururken kişinin antrenman programı ve yaşam tarzını dikkate alır. İletişim: Mert, müşterileriyle etkili iletişim kurarak, onların spor ve beslenme hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmayı amaçlar. Motivasyonlarını artırmak için pozitif ve destekleyici bir yaklaşım benimser. Hizmetleri: Mert, bireylere kişiselleştirilmiş beslenme planları ve spor beslenmesi stratejileri sunar. Düzenli takip ve danışmanlık hizmetleri sağlar, ayrıca sporculara özel antrenman öncesi ve sonrası beslenme rehberlikleri sunar. Mert BAŞTAN, bireylerin hem sağlıklı bir yaşam tarzına hem de spor ve performans hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olan bir diyetisyen olarak hizmet vermektedir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.