Kilo Aldıran Kuruyemişler

Kilo Aldıran Kuruyemişler
A+
A-

Dünyada her ne kadar obezite hakim olsa da kilo verenlerin yanı sıra bir de kilo almaya çalışan zayıf insanlar vardır. Bu insanlar, yeterince kilo alamadığı için daha fazla kilo almak isterler ve ideal kilolarına çıkmak için çaba sarf ederler. Bazıları ise ilaç kullanarak daha fazla kilo almak için uğraşmaktadır. Fakat ilaç kullanmadan düzenli beslenme ve yüksek kalori içeren ürünleri tüketerek kilo alınabilir. Sadece yemek yiyerek değil, ayrıca spor da yaparak kilo almanıza daha fazla katkı sağlayabilirsiniz. Bu sayede hem güçlü ve kaslı bir vücuda sahip olacaksınız hem de kilo almış olacaksınız.

Eğer kilo alırken kendinize uygun bir program seçtiyseniz hangi kuruyemişler ile ne kadar kalori alabilirsiniz, size ne kadar kilo sağlayabilirler bu konuda öğrenebileceksiniz.

Karma Yiyin

Karma kuruyemis
Karma kuruyemiş

Eğer mümkünse kuruyemişleri karıştırarak yiyebilirsiniz. Her gün belirli bir miktarda karışık bir şekilde kuruyemiş yiyerek yeterli kaloriyi elde edebilirsiniz. Bu da sizin yeterince kilo almanıza yardımcı olmaktadır.

Fındık

Findik
Fındık

Karadeniz bölgesinin vazgeçilmez tarım ürünü olan ve birçok faydaları ile bilinen fındık, yüksek bir kalori oranına sahiptir. 100 gramında 628 kalori bulunan fındık, size güzel bir kilo kaynağı sağlamaktadır.

Antep Fıstığı

Antep fistigi
Antep fıstığı

100 gramında 562 kalori bulunan antep fıstığı, sizin kilo almanıza yardımcı olacaktır. Her gün belli miktarda antep fıstığı yiyerek yeterli kaloriyi karşılayabilirsiniz.

Kaju Fıstığı

Kaju fistigi
Kaju fıstığı

Tropikal bir iklim bitkisi olan kaju, sizin kilo almanızda rol oynayan farklı bir besin kaynağı. 100 gramında 553 kalori bulunan kaju fıstığı, yüksek kalori oranı sayesinde sizin diğer kuruyemişler gibi kolaylıkla kilo almanızı sağlar.

Çam Fıstığı

Cam fistigi
Çam fıstığı

Kilo almanızda yardımcı olarak bir diğer kuruyemiş ise 100 gramında 673 kalori bulunan çam fıstığıdır. Çam fıstığı, fındığa göre daha yüksek bir kaloriye sahiptir. Bu sayede daha az bir kuruyemiş miktarı ile daha fazla kilo alabilirsiniz.

Ceviz

Ceviz
Ceviz

Çeşitli faydaları ile bilinen 100 gramlık bir cevizde ortalama 650 kalori bulunmaktadır. Her gün bir miktar ceviz yiyerek kilo alma programınıza katkı sağlayabilirsiniz. Bu sayede kilo alabilir, hedefinize daha çabuk ulaşabilirsiniz.

Kestane

Kestane
Kestane

100 gramlık bir kestanede 131 kalori bulunmaktadır. Eğer kestaneyi seviyorsanız her gün yeterince kestane yiyerek kilo almanıza katkı sağlayabilirsiniz.

Badem

Badem
Badem

Kilo alanların listesinde olması gereken bir diğer kuruyemiş ise badem. 100 gram kavrulmuş badem, size yaklaşık olarak 700 kalori sağlamaktadır. Kilo kaynağı olan badem, her gün yeterince yemeniz durumunda size katkı sağlayacaktır.

Çekirdek

Cekirdek
Çekirdek

Sohbet ortamlarının vazgeçilmezi çekirdek, kalori almanızı sağlamaktadır. 100 gram tuzsuz çekirdek 582 kalori içermektedir. Her gün bir miktar çekirdek yiyerek kilo almanıza katkı sağlayabilirsiniz.

Fıstık Ezmesi

Fistik ezmesi
Fıstık ezmesi

100 gramlık bir fıstık ezmesi, size 588 kalori sağlamaktadır. Eğer fıstık ezmesini seviyorsanız fıstık ezmesini ekmeğe sürerek ve her gün düzenli bir şekilde yiyerek kilo alabilirsiniz.

Kurutulmuş Meyveler

Kurutulmus meyveler
Kilo aldıran kuruyemişler

Yüksek kalorilere sahip kurutulmuş meyveler, sizin kilo almanızı sağlayarak kilo alma programınıza katkı sağlamaktadır. Örneğin 100 gramlık bir kuru üzümde 299 kalori bulunurken kurutulmuş kayısıda ise 241 kalori bulunmaktadır. Kurutulmuş meyvelerin 100 gramlık ortalama kalori değeri ise 360 kaloridir.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi önemsiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x