Dikkatli Okumalısın
Duygusal Açlığı Yönetme
Aşırı Kilo veya Düşük Kilo Sağlık Üzerinde Nasıl Etkiler Yaratır?
Kilo Alma Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Stresin Kilo Üzerindeki Etkileri ve Başa Çıkma Yöntemleri
Sağlıklı Kilo Alma Yolları: Beslenme ve Egzersiz
Kilo Alırken Yapılan Yaygın Hatalar ve Bunlardan Kaçınma Yolları
Kilo Verme Süreci: Motivasyonu Artırma Yolları
Kilo Alma Stratejileri
Kilo Verme Yolculuğuna Çıkmak İster misin?
Kilo Almak İçin Teşvik
Kilo Verme Çözümleri
Fazla Kilolarımdan Kurtulamıyorum
Güvenli ve Etkili Kilo Verin
Kilo Verme Engelleri ve Çözümleri
Beslenme: Sağlıklı Yaşamın Temeli
Sağlıklı Beslenme Önerileri
Beslenme – Sağlığın Korunması
Sağlıklı Beslenme Önerisi
Bebek Zayıflama
Kilo Alma Stratejileri Nelerdir?
Beslenme Önerilerine Genel Bakış
Açıklanan Diyet Türleri
Diyet İçeceklerin Sağlık Riskleri
Beslenme Bilimi: Doğru Beslenme
Kilo Almakta Sorun Yaşıyorum
Diyet Çeşitleri ve Öneriler
Bebeklerde Kilo Problemi
Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?
Tuzun Zararları Nelerdir?
Şekerin Zararları Nelerdir?
Sirkenin Faydaları Nelerdir?
Armutun Faydaları Nelerdir?
Portakalın Faydaları Nelerdir?
Ispanağın Faydaları
Tereyağının Zararları ve Faydaları
Baş Ağrısı: Nedenleri, Tedavisi ve Önleme Yöntemleri
Kilo Verme: İpuçları ve Hileleri
Bebeğimin Kilo Vermesine Yardım Edin
Sağlıklı Yaşam Tarzının Önemi
Beslenme: Doğru yemek
Diyet Çeşitleri
Nasıl Kilo Kazanılır?
Kilo Sorunları ile Diyabet, Yüksek Tansiyon ve Kalp Hastalığı Arasındaki Bağlantıyı Anlamak
Metabolizma: Vücudumuzun Yiyecekleri Enerjiye Dönüştürdüğü Süreç! Kilo Almayı ve Vermeyi Nasıl Etkiler?
Farklı diyetlerin kilo vermeye etkisi ve dengeli beslenmenin önemi
Egzersiz kilo vermeye ve genel sağlığı iyileştirmeye nasıl yardımcı olabilir?
Duygusal Yeme: Kilo alımına yol açabilecek duygular, stres veya can sıkıntısı ile baş etmek için yemek yemek
Genetik ve Kilo: Genetik kilomuzu nasıl etkileyebilir ve bizi belirli sağlık koşullarına yatkın hale getirebilir.
Beden imajı: Kendimizi nasıl algılıyoruz ve bu kilomuzu ve sağlığımızı nasıl etkiliyor?
Yeme Bozuklukları: Genellikle kilo problemleriyle bağlantılı olan anoreksiya, bulimia ve aşırı yeme gibi bozukluklar
Obezite: Obezitenin Nedenleri, Sağlık Riskleri ve Tedavileri
Kilo Kaybı: Diyet ve egzersiz gibi kilo verme stratejileri
Sağlıklı Market Alışverişi İçin Kesin Kılavuz
Diyette Sık Yapılan Hatalar
Su Kefiri
Günde iki buçuk litre su tüketilmeli
Ağız Kokusunun Nedeni Bademcik Taşı
Günde 2 Bardak Süt İçerek Fazla Kilolardan Kurtulun
Kilo Verirken Sık Yapılan Hatalar
Nefes Egzersizleri Kilo Vermeye Yardımcı

Hızlı Kilo Alma

Hızlı Kilo Alma

“Hızlı kilo alma nasıl olur?” sorusu kilo alamayan birçok kişi tarafından oldukça merak edilmektedir. Hızlı kilo alma konusu için oluşturulan beslenme programı genel anlamda süt, fındık, patates, yağlı balık, kırmızı et, avokado, yumurta, pirinç, meyve, protein tozu, çikolata, doğal yoğurt içerir. Bunun yanında, çok zayıf olmalarına sebep olan metabolizma oranları yüksek olan kişiler günlük fazla kalori kullanımını teşvik ederek sağlık durumlarını tehlikeye atabiliyorlar. Hızlı kilo alma başlığımızın en iyi yolu nedir sorusu şu şekilde cevaplandırılabilir; gerçek doku sentezi sürecindeki ve yalnızca yağ hücrelerinde olmayı sağlayan hızlı yiyecekleri yemek yerine yüksek kalitede besleyici yiyecekleri yemektir.

Hızlı kilo alma için tüketebileceğiniz en sağlıklı yiyeceklerden bazıları;

Kilo Almak İçin Meyve Çeşitliliği

Glisemik indeksi düşük yiyeceklerin tercih edilmesi, tüketimden sonra insülin salınımında bir artışa neden olmadığından dolayı yağ kazancıyla ilgili olumsuz etkileri azalttığından çok iyi bir seçenektir. Birçok gıda, oksidatif süreçleri ve diğer gıdalar tarafından sağlanmayan imbik korumayı etkileyebilecek eşsiz biyoflavonoid bileşikleri içerir. Meyvelerin kalorisi yoğun olmasa da, vücut için sağlıklı bir tamamlayıcı görevi görürler.

Protein Tozlarının Faydası

Vücut, kilo almaya çalışırken çok daha önemli olan büyüme ve iyileşme için yeterli seviyede proteine ihtiyaç duyacaktır. Protein içeriği yüksek bir şekilde ayarlanmış olan diyetler, verdikleri termik etki sayesinde kazandığınız ağırlığın çoğunluğunun yağ olmamasını sağlar. Ağırlık çalışmasıyla beraber yağsız kas kütlesini güvenilir bir biçimde arttırabilirsiniz. Çalkalanan protein tozları da çok çekici bir alternatiftir, çünkü vücut, sıvı kalorileri katı yiyeceklerle aynı şekilde tanımaz. Eğer açlık kilo alma çabanızda büyük bir durma noktası olmuşsa, protein tozları tam da ihtiyaç duyduğunuz şey olabilir.

Hızlı Kilo Almak İçin Bitter Çikolata

Cikolatali bademli top

Açıkçası flavonoid bileşenlerinin çoğunun piyasaya çıkmasından sonra çok az besin değerine sahip olduğunu bildiğimiz için sütlü çikolata tüketimini hiçbir şekilde tavsiye etmiyoruz. Aksine, en az %70 kakao içeren zenginliği ile bitter çikolatayı öneririz. Bu çikolata türü diğer çikolatalara nispeten yüksek yağ içerir ancak, sağlığı destekleyen antioksidanlarla doludur. Her gün hızlı kilo alma için tüketilen bu çikolatanın iki karesi, sağlıklı kilo alımı için mükemmel bir eklentidir.

Kilo Almaya Yardımcı Doğal Yoğurt

Tam yağlı doğal yoğurt, işlem sırasında yetiştirilmekte olan probiyotik bakterilerin doğal kültürlerinden söz etmiyorsa, iyi miktarda protein ve yağ içerir. Aromalı yoğurt ürünlerinden kaçının çünkü bu tür yoğurtlar fazladan ve zararlı şeker içerir ve sağlıklı yiyecekleri çöpe dönüştürür.

Kilo Almaya Yardımcı Olan Avokado

Avokado

Çok sağlıklı olmasının yanında zengin içeriğiyle de bilinen avokado, testosteron sentezini de arttıran önemli miktarlarda tekli doymamış yağ içerir. Avokado ayrıca, vücuttaki biyokimyasal süreçleri, beyin fonksiyonlarını ve genel sağlığı desteklemekle birlikte birçok vitamin ve mineral hazinesidir. Her gün bir adet avokado yemek hızlı kilo almak için harika bir fikirdir.

Hızlı Kilo Almak İçin Yumurta

Yumurta

Yumurta, vücudun optimal işlev için gereksinim duyduğu ve tüm temel amino asitleri içermesi sebebiyle tam protein olarak kabul edilir. Yumurtanın sarısı ayrıca, hücresel anlamda iyileşmeyi ve onarımı teşvik eden yüksek miktarda doymuş yağ ve besin içerir. Yumurta, gezegendeki en besleyici gıdalar içindedir ve hızlı bir şekilde sağlıklı kilo almaya teşvik ederler.

Selin, Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden birinde beslenme ve diyetetik alanında lisans eğitimi almıştır. Ayrıca uluslararası bir beslenme sertifikasına sahiptir ve sürekli olarak beslenme konusundaki gelişmeleri takip etmektedir. Uzmanlık Alanları: Selin, genel sağlıklı beslenme, kilo yönetimi, sporcu beslenmesi ve özel beslenme gereksinimleri konusunda uzmanlaşmıştır. Ayrıca çocuklar, gençler ve hamile kadınlar için özel beslenme planları oluşturma konusunda deneyime sahiptir. Yaklaşımı: Selin, her bireyin benzersiz beslenme ihtiyaçları olduğuna inanan bir diyetisyendir. Kişinin yaşam tarzı, kültürel tercihleri ve sağlık durumu göz önüne alınarak özelleştirilmiş beslenme programları oluşturur. Ayrıca, bireylere sadece kilo kaybı değil, aynı zamanda genel sağlıklarını iyileştirmek adına sürdürülebilir yaşam tarzı değişiklikleri yapma konusunda rehberlik eder. İletişim: Selin, müşterileri ile güçlü bir iletişim kurarak onların hedeflerini ve endişelerini anlamaya odaklanır. Empatik bir yaklaşıma sahip olup, bireyleri destekleyerek motivasyonlarını artırır. Hizmetleri: Selin, bireylere düzenli takip ve danışmanlık hizmetleri sunar. Haftalık ve aylık olarak beslenme planlarını gözden geçirir ve gerektiğinde değişiklikler yapar. Ayrıca, bireylere tarifler, alışveriş listeleri ve beslenme eğitimi gibi kaynaklar sağlar. Selin SELENGÜL, beslenme konusundaki bilgisi ve kişisel yaklaşımıyla bireylere sağlıklı yaşam tarzlarına geçiş konusunda yardımcı olmaktan keyif alır.
YORUMLAR

  1. Avatar of demet Demet dedi ki:

    Ben genelde kilo almak için sütlü protein tozu kullanıyorum faydasını gördüm 5 kilo kadar aldım kilo alamayan arkadaşlara tavsiye ederim.

  2. Avatar of meryem Meryem dedi ki:

    Hızlı kilo almayı bende istiyordum. Siz bana yardımcı oldunuz. Çok teşekkür ediyorum.