Dikkatli Okumalısın
Duygusal Açlığı Yönetme
Aşırı Kilo veya Düşük Kilo Sağlık Üzerinde Nasıl Etkiler Yaratır?
Kilo Alma Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Stresin Kilo Üzerindeki Etkileri ve Başa Çıkma Yöntemleri
Sağlıklı Kilo Alma Yolları: Beslenme ve Egzersiz
Kilo Alırken Yapılan Yaygın Hatalar ve Bunlardan Kaçınma Yolları
Kilo Verme Süreci: Motivasyonu Artırma Yolları
Kilo Alma Stratejileri
Kilo Verme Yolculuğuna Çıkmak İster misin?
Kilo Almak İçin Teşvik
Kilo Verme Çözümleri
Fazla Kilolarımdan Kurtulamıyorum
Güvenli ve Etkili Kilo Verin
Kilo Verme Engelleri ve Çözümleri
Beslenme: Sağlıklı Yaşamın Temeli
Sağlıklı Beslenme Önerileri
Beslenme – Sağlığın Korunması
Sağlıklı Beslenme Önerisi
Bebek Zayıflama
Kilo Alma Stratejileri Nelerdir?
Beslenme Önerilerine Genel Bakış
Açıklanan Diyet Türleri
Diyet İçeceklerin Sağlık Riskleri
Beslenme Bilimi: Doğru Beslenme
Kilo Almakta Sorun Yaşıyorum
Diyet Çeşitleri ve Öneriler
Bebeklerde Kilo Problemi
Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?
Tuzun Zararları Nelerdir?
Şekerin Zararları Nelerdir?
Sirkenin Faydaları Nelerdir?
Armutun Faydaları Nelerdir?
Portakalın Faydaları Nelerdir?
Ispanağın Faydaları
Tereyağının Zararları ve Faydaları
Baş Ağrısı: Nedenleri, Tedavisi ve Önleme Yöntemleri
Kilo Verme: İpuçları ve Hileleri
Bebeğimin Kilo Vermesine Yardım Edin
Sağlıklı Yaşam Tarzının Önemi
Beslenme: Doğru yemek
Diyet Çeşitleri
Nasıl Kilo Kazanılır?
Kilo Sorunları ile Diyabet, Yüksek Tansiyon ve Kalp Hastalığı Arasındaki Bağlantıyı Anlamak
Metabolizma: Vücudumuzun Yiyecekleri Enerjiye Dönüştürdüğü Süreç! Kilo Almayı ve Vermeyi Nasıl Etkiler?
Farklı diyetlerin kilo vermeye etkisi ve dengeli beslenmenin önemi
Egzersiz kilo vermeye ve genel sağlığı iyileştirmeye nasıl yardımcı olabilir?
Duygusal Yeme: Kilo alımına yol açabilecek duygular, stres veya can sıkıntısı ile baş etmek için yemek yemek
Genetik ve Kilo: Genetik kilomuzu nasıl etkileyebilir ve bizi belirli sağlık koşullarına yatkın hale getirebilir.
Beden imajı: Kendimizi nasıl algılıyoruz ve bu kilomuzu ve sağlığımızı nasıl etkiliyor?
Yeme Bozuklukları: Genellikle kilo problemleriyle bağlantılı olan anoreksiya, bulimia ve aşırı yeme gibi bozukluklar
Obezite: Obezitenin Nedenleri, Sağlık Riskleri ve Tedavileri
Kilo Kaybı: Diyet ve egzersiz gibi kilo verme stratejileri
Sağlıklı Market Alışverişi İçin Kesin Kılavuz
Diyette Sık Yapılan Hatalar
Su Kefiri
Günde iki buçuk litre su tüketilmeli
Ağız Kokusunun Nedeni Bademcik Taşı
Günde 2 Bardak Süt İçerek Fazla Kilolardan Kurtulun
Kilo Verirken Sık Yapılan Hatalar
Nefes Egzersizleri Kilo Vermeye Yardımcı

Kilo Problemleri

Kilo Problemleri

Erkek olsun bayan olsun hemen herkesin ortak noktalarından birisi de genel olarak kilo problemleriyle alakalı oluyor. Öyle ki problemler ciddiyete dönüşerek özgüvensizliğe doğru sürüklemeye bile neden olabiliyor. Kilo problemleri ile ilgili yaşamış olduğunuz rahatsızlıkları kısa süre içerisinde ortadan kaldırmanız mümkündür. Fakat tüm bunlar içinde birtakım çözüm yollarına gidilmesi gerekir. Onlardan birisi de kilo problemleriyle baş etmenizi sağlayacak sağlıklı besinler, spor ve egzersiz çalışmaları olabilir. Özellikle fazla kiloya sahip olan kişilerde gece yemek yeme alışkanlığı da haliyle çok fazla oluyor. Gece geç saatlerde yenilen yemekler hem rahatsızlık verirken hem de kilo almanıza zemin hazırlayacaktır. Bu sebepten dolayıdır ki mümkün olduğunca kilo kontrolünün yapılması sağlanmalıdır. Kilo problemleri yalnızca kilo verme gibi konularla sınırlı değildir. Aynı zamanda da pek çok kişi kilo alma konusunda da zorluk yaşayabiliyor.

Sağlıklı Şekilde Kilo Verme

Saglikli sekilde kilo verme
Sağlıklı şekilde kilo verme

Kilo problemleri arasında bakıldığı zaman zayıflamak da yer alıyor diyebiliriz. Sağlıklı şekilde kilo vermeniz için mutlaka yediklerinize içtiklerinize dikkat etmeniz gerekiyor. Ülkemizde ne yazık ki pek çok vatandaşımızda hataya düşebiliyor. Bu hataların en önemlisi de hiç sağlıklı olmayan diyet programlarına başvurmaları. Bu durumda bireyin haliyle dengesini fazlasıyla bozmaya neden oluyor. Burada önem arz eden konulardan birisi mutlaka sağlıklı bir şekilde kilo vermeye dikkat etmeniz gerekir. Aksi taktirde haddinden fazla alınan kilolar ister istemez sizi olumsuz yönde etkilemeye neden olacaktır. Zayıflamak isteyen kişi sayısı çok fazladır. Bu yüzden dolayı sağlıklı şekilde zayıflamak adına kendinize bir düzen oturtmanız gerekiyor.  Zayıflamak isteyen kişilerin bir başka yapması gereken önemli çözüm yollarından birisi de olabildiğince su tüketmeleri olacaktır. Çok fazla su tüketmek açlığı bastıracaktır. Yemek yemeğe başlamadan önce her gün mutlaka en az 1-2 bardak su içmelisiniz. Su içtikten sonra yemeğe başlamalısınız. Yapmış olduğunuz bu hareket sayesinde iştahınızı bir nebze de olsun bastırmış olursunuz.

Yağ yakımı gibi çeşitli yollara başvurmanız gerekir. Bunun içindir ki en iyi çözüm noktalarından birisi de her gün düzenli bir şekilde egzersiz yapmak olacaktır.

Sağlıklı Şekilde Kilo Almak

Saglikli sekilde kilo alma
Sağlıklı şekilde kilo alma

En az zayıflamak kadar kilo almakta günümüz koşullarında önemli bir hale geldi. Çünkü ülkemize genel anlamda bakıldığı zaman zayıf olan insanların sayısı bir hayli fazladır. Onlarda diğer zayıf insanlarda olduğu gibi ister istemez kilo problemleri yaşıyor diyebiliriz. Kilo almak isteyen kişiler ise mümkün olduğunca karbonhidratı fazla olan, kalorisi yüksek besin gruplarını tüketmelidir. Sadece bununla da sınırlı kalmayarak aynı zamanda protein yönünden de mutlaka zengin şekilde beslenmeye dikkat etmesi gerekiyor. Aynı zamanda spor yapmak ve spordayken de ağırlık çalışmak mantıklı bir çözüm yolu olacaktır. Çünkü sağlıksız ve bir anlamda da orantısız şekilde kilo almak şüphesiz isteyeceğiniz bir durum olmayacaktır. Bu sebepten dolayıdır ki bir eğitmen aracılığı ile ağırlık çalışarak orantılı şekilde kilo alma şansına sahip olabilirsiniz.

Aynı zamanda düzenli şekilde beslenmek ve düzenli uykuda kilo almayı sağlayacak belli başlı etkenler arasında yer alıyor. Böylelikle kilo problemleri ile ilgili olarak yaşadığınız sorunları bundan sonra ki süreç içerisinde rafa kaldırmanız kolay olur.

Eğitim: Mert, beslenme ve diyetetik alanında üniversite eğitimi almış, spor beslenmesi üzerine ek bir sertifikaya sahiptir. Uzmanlık Alanları: Mert, sporcu beslenmesi, kilo kontrolü ve metabolizma hızlandırma konularında uzmanlaşmıştır. Ayrıca, beslenme ile enerji düzeylerini artırmak ve performansı optimize etmek konularında özel danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Yaklaşımı: Mert, bireylerin hem fiziksel hem de performans hedeflerini anlamaya odaklanan bir yaklaşım benimser. Beslenme planlarını oluştururken kişinin antrenman programı ve yaşam tarzını dikkate alır. İletişim: Mert, müşterileriyle etkili iletişim kurarak, onların spor ve beslenme hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmayı amaçlar. Motivasyonlarını artırmak için pozitif ve destekleyici bir yaklaşım benimser. Hizmetleri: Mert, bireylere kişiselleştirilmiş beslenme planları ve spor beslenmesi stratejileri sunar. Düzenli takip ve danışmanlık hizmetleri sağlar, ayrıca sporculara özel antrenman öncesi ve sonrası beslenme rehberlikleri sunar. Mert BAŞTAN, bireylerin hem sağlıklı bir yaşam tarzına hem de spor ve performans hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olan bir diyetisyen olarak hizmet vermektedir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.