Dikkatli Okumalısın
Duygusal Açlığı Yönetme
Aşırı Kilo veya Düşük Kilo Sağlık Üzerinde Nasıl Etkiler Yaratır?
Kilo Alma Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Stresin Kilo Üzerindeki Etkileri ve Başa Çıkma Yöntemleri
Sağlıklı Kilo Alma Yolları: Beslenme ve Egzersiz
Kilo Alırken Yapılan Yaygın Hatalar ve Bunlardan Kaçınma Yolları
Kilo Verme Süreci: Motivasyonu Artırma Yolları
Kilo Alma Stratejileri
Kilo Verme Yolculuğuna Çıkmak İster misin?
Kilo Almak İçin Teşvik
Kilo Verme Çözümleri
Fazla Kilolarımdan Kurtulamıyorum
Güvenli ve Etkili Kilo Verin
Kilo Verme Engelleri ve Çözümleri
Beslenme: Sağlıklı Yaşamın Temeli
Sağlıklı Beslenme Önerileri
Beslenme – Sağlığın Korunması
Sağlıklı Beslenme Önerisi
Bebek Zayıflama
Kilo Alma Stratejileri Nelerdir?
Beslenme Önerilerine Genel Bakış
Açıklanan Diyet Türleri
Diyet İçeceklerin Sağlık Riskleri
Beslenme Bilimi: Doğru Beslenme
Kilo Almakta Sorun Yaşıyorum
Diyet Çeşitleri ve Öneriler
Bebeklerde Kilo Problemi
Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?
Tuzun Zararları Nelerdir?
Şekerin Zararları Nelerdir?
Sirkenin Faydaları Nelerdir?
Armutun Faydaları Nelerdir?
Portakalın Faydaları Nelerdir?
Ispanağın Faydaları
Tereyağının Zararları ve Faydaları
Baş Ağrısı: Nedenleri, Tedavisi ve Önleme Yöntemleri
Kilo Verme: İpuçları ve Hileleri
Bebeğimin Kilo Vermesine Yardım Edin
Sağlıklı Yaşam Tarzının Önemi
Beslenme: Doğru yemek
Diyet Çeşitleri
Nasıl Kilo Kazanılır?
Kilo Sorunları ile Diyabet, Yüksek Tansiyon ve Kalp Hastalığı Arasındaki Bağlantıyı Anlamak
Metabolizma: Vücudumuzun Yiyecekleri Enerjiye Dönüştürdüğü Süreç! Kilo Almayı ve Vermeyi Nasıl Etkiler?
Farklı diyetlerin kilo vermeye etkisi ve dengeli beslenmenin önemi
Egzersiz kilo vermeye ve genel sağlığı iyileştirmeye nasıl yardımcı olabilir?
Duygusal Yeme: Kilo alımına yol açabilecek duygular, stres veya can sıkıntısı ile baş etmek için yemek yemek
Genetik ve Kilo: Genetik kilomuzu nasıl etkileyebilir ve bizi belirli sağlık koşullarına yatkın hale getirebilir.
Beden imajı: Kendimizi nasıl algılıyoruz ve bu kilomuzu ve sağlığımızı nasıl etkiliyor?
Yeme Bozuklukları: Genellikle kilo problemleriyle bağlantılı olan anoreksiya, bulimia ve aşırı yeme gibi bozukluklar
Obezite: Obezitenin Nedenleri, Sağlık Riskleri ve Tedavileri
Kilo Kaybı: Diyet ve egzersiz gibi kilo verme stratejileri
Sağlıklı Market Alışverişi İçin Kesin Kılavuz
Diyette Sık Yapılan Hatalar
Su Kefiri
Günde iki buçuk litre su tüketilmeli
Ağız Kokusunun Nedeni Bademcik Taşı
Günde 2 Bardak Süt İçerek Fazla Kilolardan Kurtulun
Kilo Verirken Sık Yapılan Hatalar
Nefes Egzersizleri Kilo Vermeye Yardımcı

Kilo Aldırmayan Vitaminler

Kilo Aldırmayan Vitaminler

Vitaminler temel olarak vücuda enerji vermese de iştah açtığından dolayı bazı vitaminler kilo almaya neden olabiliyorlar. Bu nedenle vitamin tüketiminde kilo aldırmayan vitamin tercihi yapmak her zaman akıllıca ve doğru bir seçim olacaktır. Peki kilo aldırmayan vitaminler nelerdir? Hangi vitaminler kilo aldırmıyor? Tamamı bu yazıda..

Omega -3

Omega 3
Omega-3

Kilo aldırmayan vitamin listemizin ilk sırasında Omega-3 yağ asitleri bulunuyor. Bu vitaminler iyi hissetmenizi sağlamada çok etkili. Omega-3 zengini besin takviyeleri beyin düşünce performansını oldukça iyi yönde etkilemekte ve ruh halimizi düzenlemenize yardımcı olabilmektedir.

B6

B6
B6 vitamini

Kilo aldırmayan vitamin listemizde bir diğer vitamin ise B6 vitaminidir. Çok yönlü ve kilo vermeye yardımcı bir vitamindir. Kilo vermek isteyen ya da mevcut kilosunu korumak isteyen bireyler tarafından tüketilebilir. Kilo yönetimi anlamında b6 vitamini besinleri kullanılabilir enerjiye dönüştürmeye yardımcı olduğundan oldukça önemlidir. Protein sentezi için amino asit sayılarını artırarak kas gelişimini önemli ölçüde desteklemektedir. Vücudun kas kazanması ise daha fazla kalori ihtiyacına sebebiyet verir. Günlük kalori ihtiyacınız artar ve karşılamak daha zor hale gelir. Böylelikle kilo vermeye yardımcı bir vitamin olduğunu söyleyebiliriz. Kilo aldırmayan vitamin araştırması yapan bireyler bu vitamini rahatlıkla tüketebilirler.

B12 vitamini

B12 vitamini
B12 vitamini

B12 vitamini sindirim kabiliyetini artıran vitaminlerden biridir. Alyuvarların da oluşumuna katkı sağladığı için uygun demir seviyelerini korumanıza büyük ölçüde yardımcı olacaktır. B12 eksikliğinden dolayı hissedilen bitkinlik ve uyku hali gibi sorunları düzelterek ve metabolizmayı hızlandırarak kilo almayı zorlaştırır. Suda çözünen bir vitamin olduğundan genellikle balık tavuk ve sığır eti gibi hayvansal protein içeren gıdalarda da bolca miktarda bulunur.

B5 vitamini

B5 vitamini
B5 vitamini

Pantotenik asit olarak da bilinen b5 vitamini metabolizma sitemindeki karbonhidratların ve proteinler ve ayrıca lipitlerin doğru bir şekilde kullanılmasına yardımcı olur. B5 vitamini ayrıca stres azaltmak için diğer b vitamini takımıyla birlikte çalışmaktadır.

C vitamini

C vitamini
C vitamini

Kilo Aldırmayan Vitamin listemizde olan vitaminlerden  biri olan C vitamini, dokuların büyümesi ve onarımı kolajen oluşumu ve yaşlanmanın  neden olduğu hücrelere hasarın onarılması için ve ayrıca stresin azaltılması için gerekli olan bir  vitaminidir. C vitamini stres hormonu olarak da bilinen ve vücutta yağ oluşumuna da sebep olabilen kortizol hormon seviyelerini aşağıya çeker.

Krom

Krom
Krom

Krom kilo vermeye yardımcı olabilecek en iyi minerallerden biridir krom vücut ağırlığının azalması iştahın bastırılması ve kan şekerinin kontrolünü çok yönlü destekleyerek kilo alımına ve vücutta yağ birikimini önemli ölçüde azaltır. Krom fındık yumurta balık tavuk gibi gıdalardan ve yapraklı yeşillikler ile yeşil sebze ve meyvelerde bolca bulunur.

Kalsiyum

Kalsiyum
Kalsiyum

Bebeklerin ne hamile bayanların en çok tüketmesi gereken Minerallerden biri olan Kalsiyum kemik ve diş gelişiminde önemli role sahiptir. Yapılan pek çok çalışmada kalsiyumun kilo vermeye yardımcı önemli minerallerden biri olduğunu tespit etmiştir. Süt peynir yoğurt gibi süt ürünlerinin içerisinde bolca bulunan bu vitamindir. Kalsiyum iskelet sistemi sağlığı için de son derece gerekli olan vitaminlerden biridir. İskelet sistemi sağlığını desteklemek amacıyla her gün mutlaka iki bardak süt içilmesi gerekmektedir. Ayrıca kilo aldırmayan vitamin mineral araştırması yapan bireylerin bu vitamini kullanmaları gerekmektedir.

Eğitim: Mert, beslenme ve diyetetik alanında üniversite eğitimi almış, spor beslenmesi üzerine ek bir sertifikaya sahiptir. Uzmanlık Alanları: Mert, sporcu beslenmesi, kilo kontrolü ve metabolizma hızlandırma konularında uzmanlaşmıştır. Ayrıca, beslenme ile enerji düzeylerini artırmak ve performansı optimize etmek konularında özel danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Yaklaşımı: Mert, bireylerin hem fiziksel hem de performans hedeflerini anlamaya odaklanan bir yaklaşım benimser. Beslenme planlarını oluştururken kişinin antrenman programı ve yaşam tarzını dikkate alır. İletişim: Mert, müşterileriyle etkili iletişim kurarak, onların spor ve beslenme hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmayı amaçlar. Motivasyonlarını artırmak için pozitif ve destekleyici bir yaklaşım benimser. Hizmetleri: Mert, bireylere kişiselleştirilmiş beslenme planları ve spor beslenmesi stratejileri sunar. Düzenli takip ve danışmanlık hizmetleri sağlar, ayrıca sporculara özel antrenman öncesi ve sonrası beslenme rehberlikleri sunar. Mert BAŞTAN, bireylerin hem sağlıklı bir yaşam tarzına hem de spor ve performans hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olan bir diyetisyen olarak hizmet vermektedir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.