Acil Kilo Vermek İçin Ne Yapılmalı?

Acil Kilo Vermek İçin Ne Yapılmalı?
A+
A-

Fazla kilolarından bıktın ve acil kilo vermek için ne yapılmalı? Konumuzu okumaya başladın. Gerçekten tam da doğru yerdesin. Kilo vermenin ve verilen kiloyu korumanın en sağlıklı yolu uzun süre bağlı kalınabilecek düşük kalorili bir beslenme planıdır. Eğer sadece acil bir şekilde birkaç kilo vermek istiyorsan, kısa vadeli hedefine ulaşmana yardımcı olacak çok sayıda şey vardır. Şimdi dilersen birkaç kilo vermenin ufak tefek yollarına geçelim. Ancak unutma ki haftada bir ya da iki kilodan fazla vermek sağlıklı değildir.

1 – Egzersize Zaman Ayırman Gerekiyor

Photo of woman stretching 1953893
Acil kilo vermek i̇çin ne yapılmalı?

İlk kilo vermek için egzersiz yapmaya başladığında kastan birkaç kilo alabilirsin. Ancak egzersiz yapmak, uzun vadede sürdürülebilir zayıflama planının önemli bir parçasıdır. Ne kadar zamanım yok desen de, gerçekten zayıflaman ve verdiğin kiloyu koruman için her gün az da olsa egzersize zaman ayırman gerekir. Markete arabanla gitmek yerine yürümen gibi küçük şeyler bile hızlı kilo vermene yardımcı olabilir.

Kilo vermeye başlamadan önce bir mezura ile göğsünü, belini, kalçanı ve bacaklarını ölç. Eğer tartıda kilo alıyorsan ancak bu ölçtüğün sayılar azalıyorsa, kas kazanıyor ve aynı zamanda yağ kaybediyorsun anlamına gelir.

Ev işleri yaparken de egzersiz yapabilirsin. Üst kata çıkabildiğin kadar çok çık, köpeğin varsa günde 3-4 kez gezdir ve enerjik bir halde toz al, evi süpür ve evi sil.

Yürümeni kesinlikle arttır. Yürüyen merdiven yerine normal merdivenleri kullan ve arabanı gideceğin yere uzak bir yere park edip yürü.

Egzersiz diye adlandırılmasa bile, hareket etmeyi gerektiren bir hobiye başlayabilirsin. Örneğin bahçe işleri, küçük projeler, araba üzerinde çalışmak ya da hayvanlarla oynamak gibi aktiviteler kalori yakmak için çok iyidir. Acil kilo vermek için ne yapılmalı dendiğinde akla gelen fikirlerden en etkili olanları bunlardır.

2 – Yoğun Egzersiz Programı Deneyebilirsin

Woman wearing orange leggings and white tank top doing pull 3076513
Acil kilo vermek i̇çin ne yapılmalı?

Özel bir güne hazırlanmak için acil kilo vermek için ne yapılmalı? yazımızı okuyorsan ve kilonu koruman önemli değil ise yoğun bir egzersiz programı deneyebilirsin. Birçok kadın ve sağlık dergisinin yanında kişisel eğitmenler de rejimin başlamasından birkaç gün sonra kilo kaybını ve fiziksel olarak gözükür şekilde zayıflamayı azami seviyeye çıkarabilmek için tasarlanmış benzer yoğun egzersiz programları öneriyor.

3 – Yeni Bir Fitness Programına Başlarken Yapacağın Egzersiz Hakkında Gerçekçi Ol

Photo of woman lifting two dumbbells 1638324
Acil kilo vermek i̇çin ne yapılmalı?

İstediğin kilo vermek ve kilonu korumak ise eğer, yoğun bir fitness programından daha fazlasını yapman gerekir. Yaptığın egzersize alışa bilmenin en güzel yolu, gerçekten yapacağın ve zevk alacağın egzersizleri seçmektir. Örneğin koşmaktan nefret ediyorsun ama koşmayı ana egzersizin yapıyorsun. Bu çok yanlış. Gerçekten keyif alacağın bir egzersizi seçmiş olman sevmediğin bir egzersizi seçmenden çok çok daha iyidir. Çünkü seçtiğin egzersiz için motivasyona çok fazla ihtiyacın olacaktır. Bunun yerine yüzmek, yürümek, bisiklete binmek ya da zumba gibi gerçekten seveceğin birkaç egzersizi bulana kadar farklı egzersizleri denemelisin.

4 – Egzersiz Rutinini İlgini Çekecek Hale Getir

Kiloalmak
Acil kilo vermek i̇çin ne yapılmalı?

Egzersizlerde çeşitlilik, hem kendini daha sağlıklı hissetmenin hem de motive etmenin en güzel yönüdür. Aynı egzersizi her gün yaparsanız eğer kendinizi yaralama riskiniz yüksektir. Ayrıca her gün aynı şeyi yaptığınız için çok çabuk sıkılırsınız ve egzersiz yapmak için oluşan motivasyonunuz düşer. Spor salonuna gidiyorsanız eğer farklı aletleri kullanın, bir fitness sınıfına katılın ve programınıza güç antrenmanları ekleyin.Acil kilo vermek için ne yapılmalı başlığımızın sonuna geldiğimize göre, bol kilo vermeli haftalar aylar diliyoruz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi önemsiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x