Doğumdan Sonra Nasıl Kilo Verilir?

Doğumdan Sonra Nasıl Kilo Verilir?
A+
A-

Hamilelik esnasında birçok kişi, hızlı ve kontrolsüz bir şekilde kilo almaktadır. Bunun nedeni, hem bebeğin beslenme ihtiyacından dolayı fazla yenmesinden hem de hamilelik öncesine nazaran çok daha az bir şekilde hareket edilmesinden kaynaklanır. Hamilelik esnasında egzersiz ve spor yapmayan kadınlar, hamilelik sonrasında ise çoğu zaman kilo sorunu yaşayabilmektedir.

Bugün sizler için doğumdan sonra nasıl kilo verilir konusunda rehber hazırladık. Aşağıda yer alan rehberi uygulayarak, sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Fakat bu konuda yapmamız gereken uyarı ve dikkat etmeniz gereken en önemli husus, şok diyetlerinin ve kalori kısıtlı diyetlerin yapılmasıdır. Zira emziren anneler yeterince besin tüketmediği takdirde; bebek sağlıklı beslenemez ve anne sütü yeterince besleyici olamaz. Bu nedenle; doğum sonrası kilo vermek için şok ve kalori kısıtlayıcı diyetler yerine egzersiz yaparak kilo vermek oldukça önemli bir detaydır.

Doğum sonrası kilolar nasıl verilir?

Ryan franco 8r1hxu8ofxa unsplash
Doğumdan sonra nasıl kilo verilir?

Doğum sonrası birçok kişi, kilo vermekte zorlanabilir. Fakat bu durum aşılamayacak ya da sanıldığı kadar zor bir durum değildir. Yapmanız gereken tek şey; düzenli ve sağlıklı bir egzersiz programı oluşturmaktadır. Yukarıda da bahsedildiği gibi, şok diyetler kesinlikle uygulanmamalıdır. Şok diyetler hem bebeğe hem de anneye zarar verebilir.

Bilmeniz gereken ilk şey, beslenme düzeninizdir. Elinize bir kâğıt ve kalem alarak; gün içerisindeki beslenme alışkanlıklarınızdaki yanlışları ve zararlı beslenme alışkanlıklarınızı not edin. Bu sizin daha sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır. Unutmayın, siz yalnız kendiniz için değil aynı zamanda bebeğiniz için de besleniyorsunuz. Bu noktada kalori kısıtlayıcı diyetlerden kaçınarak; gereksiz kalori aldığınız ve zararlı olan besinleri, yiyecekleri ve içecekleri tespit etmeniz gerekir.

Freestocks org aood3vqkefq unsplash
Doğumdan sonra nasıl kilo verilir?

Örneğin, asitli, gazlı ya da şekerli içecekler tüketmek size ve bebeğinize yararlı olmamanın yanı sıra; fazladan gereksiz bir şekilde kalori almanıza neden olabilir. Öncelikle hayatınızdan kola, gazoz gibi gazlı içecekleri çıkartın.

Bunların yanı sıra, çikolatalar, gofretler, cipsler size ve bebeğinize herhangi bir yarar sağlamamanın yanı sıra, fazladan kalori almanıza neden olan yiyeceklerdir. Bu besinleri de hayatınızdan çıkarmanız; sizin için en doğrusu olacaktır.

Doğum sonrası kilo verebilmek için, basit fakat etkili egzersizler yapabilirsiniz. Örneğin açık havada yürüyüş yapabilir ya da pilates yapabilirsiniz. Yukarıda da ifade edildiği gibi, beslenme alışkanlıklarınız arasında zararlı ve yüksek kalorili yiyecek – içecekleri tüketmeyi bıraktıktan sonra; hafif egzersizler ile ciddi miktarlarda kilo verebilirsiniz.

Bunların yanı sıra bisiklete binebilir, koşu yapabilir ya da bir spor salonuna kaydolarak; kontrollü ve bir uzman desteği ile şikâyetçi olduğunuz fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Kalori Takibi Yapın!

John looy x3dz1c7mpa4 unsplash
Doğumdan sonra nasıl kilo verilir?

Kalori takibi yapmanız, kilo verme konusunda en büyük yardımcınız olacaktır. Öyle ki, tükettiğiniz besinlerin kalori miktarlarını ölçerek; yüksek kalorili ve sağlıksız besinleri tespit etmeniz ve bu besinleri tüketmeyi bırakmanız; sizin açınızdan oldukça iyi olacaktır. Bu besinler yerine daha sağlıklı, besleyici ve yararlı yiyecekler tüketebilirsiniz. Meyve tüketmeye, su içmeye özen göstermeniz; hem bebeğiniz hem de sizin için yararlı olacaktır ve buna ek olarak; zayıflama konusunda hızlı ve sağlıklı bir sonuç ortaya çıkaracaktır.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
1
0
Düşüncelerinizi önemsiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x