Dikkatli Okumalısın
Duygusal Açlığı Yönetme
Aşırı Kilo veya Düşük Kilo Sağlık Üzerinde Nasıl Etkiler Yaratır?
Kilo Alma Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Stresin Kilo Üzerindeki Etkileri ve Başa Çıkma Yöntemleri
Sağlıklı Kilo Alma Yolları: Beslenme ve Egzersiz
Kilo Alırken Yapılan Yaygın Hatalar ve Bunlardan Kaçınma Yolları
Kilo Verme Süreci: Motivasyonu Artırma Yolları
Kilo Alma Stratejileri
Kilo Verme Yolculuğuna Çıkmak İster misin?
Kilo Almak İçin Teşvik
Kilo Verme Çözümleri
Fazla Kilolarımdan Kurtulamıyorum
Güvenli ve Etkili Kilo Verin
Kilo Verme Engelleri ve Çözümleri
Beslenme: Sağlıklı Yaşamın Temeli
Sağlıklı Beslenme Önerileri
Beslenme – Sağlığın Korunması
Sağlıklı Beslenme Önerisi
Bebek Zayıflama
Kilo Alma Stratejileri Nelerdir?
Beslenme Önerilerine Genel Bakış
Açıklanan Diyet Türleri
Diyet İçeceklerin Sağlık Riskleri
Beslenme Bilimi: Doğru Beslenme
Kilo Almakta Sorun Yaşıyorum
Diyet Çeşitleri ve Öneriler
Bebeklerde Kilo Problemi
Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?
Tuzun Zararları Nelerdir?
Şekerin Zararları Nelerdir?
Sirkenin Faydaları Nelerdir?
Armutun Faydaları Nelerdir?
Portakalın Faydaları Nelerdir?
Ispanağın Faydaları
Tereyağının Zararları ve Faydaları
Baş Ağrısı: Nedenleri, Tedavisi ve Önleme Yöntemleri
Kilo Verme: İpuçları ve Hileleri
Bebeğimin Kilo Vermesine Yardım Edin
Sağlıklı Yaşam Tarzının Önemi
Beslenme: Doğru yemek
Diyet Çeşitleri
Nasıl Kilo Kazanılır?
Kilo Sorunları ile Diyabet, Yüksek Tansiyon ve Kalp Hastalığı Arasındaki Bağlantıyı Anlamak
Metabolizma: Vücudumuzun Yiyecekleri Enerjiye Dönüştürdüğü Süreç! Kilo Almayı ve Vermeyi Nasıl Etkiler?
Farklı diyetlerin kilo vermeye etkisi ve dengeli beslenmenin önemi
Egzersiz kilo vermeye ve genel sağlığı iyileştirmeye nasıl yardımcı olabilir?
Duygusal Yeme: Kilo alımına yol açabilecek duygular, stres veya can sıkıntısı ile baş etmek için yemek yemek
Genetik ve Kilo: Genetik kilomuzu nasıl etkileyebilir ve bizi belirli sağlık koşullarına yatkın hale getirebilir.
Beden imajı: Kendimizi nasıl algılıyoruz ve bu kilomuzu ve sağlığımızı nasıl etkiliyor?
Yeme Bozuklukları: Genellikle kilo problemleriyle bağlantılı olan anoreksiya, bulimia ve aşırı yeme gibi bozukluklar
Obezite: Obezitenin Nedenleri, Sağlık Riskleri ve Tedavileri
Kilo Kaybı: Diyet ve egzersiz gibi kilo verme stratejileri
Sağlıklı Market Alışverişi İçin Kesin Kılavuz
Diyette Sık Yapılan Hatalar
Su Kefiri
Günde iki buçuk litre su tüketilmeli
Ağız Kokusunun Nedeni Bademcik Taşı
Günde 2 Bardak Süt İçerek Fazla Kilolardan Kurtulun
Kilo Verirken Sık Yapılan Hatalar
Nefes Egzersizleri Kilo Vermeye Yardımcı

Sağlıklı ve Hızlı Kilo Verme

Sağlıklı ve Hızlı Kilo Verme

Hızla kilo vermek istiyor ve bunu sağlıklı bir şekilde mi yapmak istiyorsunuz? Öncelikle, birçok uzmanın sırayla ve yavaşça kilo vermenin en iyisi olduğunu söylediğini hatırlatalım. Hızlı bir şekilde kilo verebileceğinizi vadeden çeşitli diyet ve gıdalardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Çok hızlı kilo verdiğinizde, yağ yerine kas, kemik ve su kaybedersiniz. Kilo verme sürecini zamana yaymanız sizin için en iyisi olacaktır.

Açlık sınırlarını zorlayan sıkı bir diyet ve spor programının hemen kilo verdireceğini düşünebilirsiniz. Ancak uzmanların bunu kesinlikle önermediğini bir kez daha hatırlatmak isteriz. Sağlıklı ve hızlı kilo verme konusunda başarılı olmak için zaman içine yayılmış ve yaşam tarzınıza uyan bir yemek planınız olması daha iyidir. Daha hızlı sonuç alma konusunda kararlıysanız, ihtiyaç duyduğunuz besinleri aldığınızdan emin olmak için uzman bir diyetisyenle birlikte çalışmanız gerekir. Yani size tavsiyemiz, internet ya da başka yollarla ulaştığınız listeleri bir köşeye bırakın ve bir diyetisyen ya da doktora başvurun.

Uzun vadede sağlıklı ve hızlı kilo verme için size önereceğimiz maddeleri uygulayarak bunu sandığınızdan daha kolay bir şekilde başarabilirsiniz. Öncelikle Haftada 1 ila 2 kilo vermeyi hedefleyin. Birinci önceliğiniz her zaman nasıl hissettiğiniz olsun, vücudunuzdaki değişiklikleri her zaman yakından takip edin. Çünkü her şeyden önce bu süreçte yüksek bir motivasyona ihtiyacınız olacağını unutmayın. Stres ya da herhangi bir sağlık problemi sizi bu süreçte başarısızlığa uğratacak olası düşmanınızdır. Bu sebeple stresten uzak durmak için gerekirse hedefinizi ayda 1-2 kiloya kadar düşürün.

Destek Almalısınız

Destek almalisiniz
Destek almalısınız

Sağlıklı ve hızlı kilo verme yöntemlerinden biri de destek almaktır. Telefonunuza yükleyebileceğiniz birçok uygulama aldığınız besinlerin miktarını ve kalorisini izlemenize yardımcı olabilir. Muhtemelen akıllı telefonunuz her zaman yanınızda bulunacağından, bunu her zaman uygulayabilirsiniz. Ya da yanınızda ne zaman ne yediğinizi yazabileceğiniz küçük bir defter bulundurabilirsiniz. Uyguladığınız program sonucunda hedeflediğiniz kilo kaybına ulaşamazsanız, bu deftere bakıp bir sonraki programınızı ona göre oluşturabilirsiniz.

Bazı gıdaları hayatınızdan çıkartın

Bazi gidalari hayatinizdan cikartin
Bazı gıdaları hayatınızdan çıkartın

Hayatınızdaki fazla şekeri azaltın. Kekler, şekerli tatlandırılmış içecekler ve diğer ürünlerin içinde bulunan şekerler çoğu zaman fazla kalori içerir. Günlük kalorilerinizin yüzde 10’undan daha azını bu şekerlere harcamayı hedefleyin. Doğal meyvelerden aldığınız şeker miktarını hesaba katmayın.

Karbonhidratta seçici olun. Glisemik indeks oranı düşük olan (örneğin, kuşkonmazın glisemik indeksi patatesinkinden daha düşük) ya da porsiyon başına diğerlerinden daha az karbonhidrat içeren besinleri tüketin. Kepekli tahıllar işlenmiş gıdalardan daha faydalıdır, çünkü bu işlemler lif, demir ve B vitaminleri gibi bize gerekli olan temel besinleri uzaklaştırır.

Öğünlerinizde proteini eksik etmeyin. Hem açlık duygunuzu bastıracak hem de eğer seviyorsanız yemekten zevk alacağınız grup. Kaslarınızı korumanız konusunda da yardımcı olacaktır. Yağsız et, balık ve süt ürünlerini tercih listenize ekleyebilirsiniz. Bunun yanında fındık, fasulye, soya gibi vegan besinlerden de protein alabilirsiniz.

Spor Yapmayı ihmal etmeyin

Spor yapmayi ihmal etmeyin
Spor yapmayı ihmal etmeyin

Sağlıklı ve hızlı kilo verme yollarından biri de elbette sağlıklı bir yaşamın vazgeçilmez öğelerinden biri olan düzenli olarak spor yapmaktır. Ancak spor kesinlikle sadece kilo vermek için yapılmamalıdır. Evet, düzenli spor yapmak metabolizmanızı hızlandırarak, yağ yakımını arttırır ve kilo vermenize yardımcı olur. Fakat bu sporun faydalarından sadece biri. Hayatınızın her kısmında mutlaka spor yapmanızı tavsiye ederiz.

Eğitim: Mert, beslenme ve diyetetik alanında üniversite eğitimi almış, spor beslenmesi üzerine ek bir sertifikaya sahiptir. Uzmanlık Alanları: Mert, sporcu beslenmesi, kilo kontrolü ve metabolizma hızlandırma konularında uzmanlaşmıştır. Ayrıca, beslenme ile enerji düzeylerini artırmak ve performansı optimize etmek konularında özel danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Yaklaşımı: Mert, bireylerin hem fiziksel hem de performans hedeflerini anlamaya odaklanan bir yaklaşım benimser. Beslenme planlarını oluştururken kişinin antrenman programı ve yaşam tarzını dikkate alır. İletişim: Mert, müşterileriyle etkili iletişim kurarak, onların spor ve beslenme hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmayı amaçlar. Motivasyonlarını artırmak için pozitif ve destekleyici bir yaklaşım benimser. Hizmetleri: Mert, bireylere kişiselleştirilmiş beslenme planları ve spor beslenmesi stratejileri sunar. Düzenli takip ve danışmanlık hizmetleri sağlar, ayrıca sporculara özel antrenman öncesi ve sonrası beslenme rehberlikleri sunar. Mert BAŞTAN, bireylerin hem sağlıklı bir yaşam tarzına hem de spor ve performans hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olan bir diyetisyen olarak hizmet vermektedir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.