Ramazanda Kilo Nasıl Verilir?

Ramazanda Kilo Nasıl Verilir?
A+
A-

Ramazan ayı, oruç tutan birçok kişi için aynı zamanda Ramazanda kilo nasıl verilir sorusunun yanıt arandığı bir ay oluyor. Ramazan ayı, gerçekten de birçok kişinin kilo verdiği aylardan birisidir. Bunun en temel nedeni; gün içerisinde kişi enerji kaybetse de uzun bir süre enerji almaması ve tek öğün beslenmesidir.

Yani ramazan ayında gün içerisinde harcadığınız tüm enerjiyi; iftar zamanında elde ettiğiniz enerji ile karşılıyorsunuz. Fakat çoğu zaman gün içerisinde harcanan enerji ve kalori için iftar zamanında alınan kalori yeterli olmayabiliyor. Bu da dolayısı ile kişilerin kilo vermesine – zayıflamasına neden oluyor.

Ramazanda kilo nasıl verilir diyorsanız; ya da verdiğiniz kilonun daha yüksek miktarlara çıkmasını istiyorsanız; sizin için sağlıklı birkaç önerimiz var. Bu önerilere uyarak ramazan ayı içerisinde oldukça sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Hazırsanız, başlayalım…

Ramazan ayında oruç tutmak; metabolizma için oldukça faydalı. Başta uzun süre boyunca sindirim sisteminin hareket etmeden dinlenmesi vücut ciddi bir şekilde detoks sürecinden geçiyor. Esasında bakında sahur ve iftar zamanları; normal şartlar altında yemek yendiğinde kilo alınmasına neden olabilecek saatler olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle de bütün gün aç kalarak akşam saatlerinde birden yiyecek yemek; kilo alma riskini de beraberinde ortaya çıkartıyor. Fakat bu esnada nasıl beslenilmesi gerektiğini bilirseniz; krizi fırsata çevirerek kilo vermekle kalmayıp aynı zamanda istenmeyen kilolarınızdan da kurtulabilirsiniz.

Bol su tüket

Su
Su

Genellikle yaz aylarına denk gelen Ramazan ayı, kişilerin her zamankinden çok daha fazla su ihtiyacının doğduğu zamanlardan birisidir. Sahur ve iftar zamanı toplamda 2 litre su içmeyi unutmamanız gerekiyor. Fakat bu durumda iftar açarken 1 bardak sonrasında ise yarım saat ila 40 dakika dinlenme sürecinin ardından su içmeye dikkat etmek gerekiyor. Su içmek hem midenizi rahatlatacak; hem de metabolizmanızı hızlandırarak daha hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır.

Yürüyüş yap

Yuruyus yap
Ramazanda kilo nasıl verilir?

İftarınızı açtıktan sonra; bedeninize ve size en iyi gelecek şey sakin tempoda bir yürüyüştür. İftar sonrasında ortalama olarak yarım saat ila kırk beş dakika sakin tempoda yürüyüş yapmak; hem kilo vermenizi hem de sindiriminizi kolaylaştıracaktır. Bu nedenle yemek sonrasında yürüyüş yapmayı unutmamalısınız. Aynı zamanda yalnızca ramazan ayında değil, normal günlerde de yemek sonrasında yürüyüş yapmak; kolay bir şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır.

Metabolizmanızı Hızlandıracak Yiyecekler Tüketin

İftar zamanında ya da sahur zamanında aşağıda yer alan yiyecekleri – besinleri tüketmeniz metabolizmanızı hızlandıracaktır. Bu sayede de ramazan ayı boyunca kolay bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Bu yiyecekler aynı zamanda sizin tok kalmanızı sağlayacaktır. Bunun yanı sıra tamamen doğal olan besinler; kilo vermenize yardımcı olmalarının yanı sıra aynı zamanda sağlıklı bir şekilde beslenmenizi – kilo vermenizi de sağlayacaktır.

Metabolizma hızlandıran yiyecekler;

Metabolizma hizlandiran yiyecekler
Metabolizma hızlandıran yiyecekler
  1. Yeşil çay
  2. Salatalık
  3. Pul biber
  4. Yoğurt
  5. Limon
  6. Yumurta
  7. Elma
  8. Tarçın
  9. Ispanak
  10. Badem

Yukarıda yer alan besinleri ramazanda nasıl kilo verilir sorusuna yanıt olarak sık sık tüketebilir; aynı zamanda normal yaşantınızda da tüketmeye dikkat ederek kısa süre içerisinde kilo verebilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi önemsiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x