Dikkatli Okumalısın
Duygusal Açlığı Yönetme
Aşırı Kilo veya Düşük Kilo Sağlık Üzerinde Nasıl Etkiler Yaratır?
Kilo Alma Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Stresin Kilo Üzerindeki Etkileri ve Başa Çıkma Yöntemleri
Sağlıklı Kilo Alma Yolları: Beslenme ve Egzersiz
Kilo Alırken Yapılan Yaygın Hatalar ve Bunlardan Kaçınma Yolları
Kilo Verme Süreci: Motivasyonu Artırma Yolları
Kilo Alma Stratejileri
Kilo Verme Yolculuğuna Çıkmak İster misin?
Kilo Almak İçin Teşvik
Kilo Verme Çözümleri
Fazla Kilolarımdan Kurtulamıyorum
Güvenli ve Etkili Kilo Verin
Kilo Verme Engelleri ve Çözümleri
Beslenme: Sağlıklı Yaşamın Temeli
Sağlıklı Beslenme Önerileri
Beslenme – Sağlığın Korunması
Sağlıklı Beslenme Önerisi
Bebek Zayıflama
Kilo Alma Stratejileri Nelerdir?
Beslenme Önerilerine Genel Bakış
Açıklanan Diyet Türleri
Diyet İçeceklerin Sağlık Riskleri
Beslenme Bilimi: Doğru Beslenme
Kilo Almakta Sorun Yaşıyorum
Diyet Çeşitleri ve Öneriler
Bebeklerde Kilo Problemi
Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?
Tuzun Zararları Nelerdir?
Şekerin Zararları Nelerdir?
Sirkenin Faydaları Nelerdir?
Armutun Faydaları Nelerdir?
Portakalın Faydaları Nelerdir?
Ispanağın Faydaları
Tereyağının Zararları ve Faydaları
Baş Ağrısı: Nedenleri, Tedavisi ve Önleme Yöntemleri
Kilo Verme: İpuçları ve Hileleri
Bebeğimin Kilo Vermesine Yardım Edin
Sağlıklı Yaşam Tarzının Önemi
Beslenme: Doğru yemek
Diyet Çeşitleri
Nasıl Kilo Kazanılır?
Kilo Sorunları ile Diyabet, Yüksek Tansiyon ve Kalp Hastalığı Arasındaki Bağlantıyı Anlamak
Metabolizma: Vücudumuzun Yiyecekleri Enerjiye Dönüştürdüğü Süreç! Kilo Almayı ve Vermeyi Nasıl Etkiler?
Farklı diyetlerin kilo vermeye etkisi ve dengeli beslenmenin önemi
Egzersiz kilo vermeye ve genel sağlığı iyileştirmeye nasıl yardımcı olabilir?
Duygusal Yeme: Kilo alımına yol açabilecek duygular, stres veya can sıkıntısı ile baş etmek için yemek yemek
Genetik ve Kilo: Genetik kilomuzu nasıl etkileyebilir ve bizi belirli sağlık koşullarına yatkın hale getirebilir.
Beden imajı: Kendimizi nasıl algılıyoruz ve bu kilomuzu ve sağlığımızı nasıl etkiliyor?
Yeme Bozuklukları: Genellikle kilo problemleriyle bağlantılı olan anoreksiya, bulimia ve aşırı yeme gibi bozukluklar
Obezite: Obezitenin Nedenleri, Sağlık Riskleri ve Tedavileri
Kilo Kaybı: Diyet ve egzersiz gibi kilo verme stratejileri
Sağlıklı Market Alışverişi İçin Kesin Kılavuz
Diyette Sık Yapılan Hatalar
Su Kefiri
Günde iki buçuk litre su tüketilmeli
Ağız Kokusunun Nedeni Bademcik Taşı
Günde 2 Bardak Süt İçerek Fazla Kilolardan Kurtulun
Kilo Verirken Sık Yapılan Hatalar
Nefes Egzersizleri Kilo Vermeye Yardımcı

Kilo Aldırıcı Tarifler

Kilo Aldırıcı Tarifler

Sağlık ve dengeli bir şekilde kilo almak isteyenler, kilo aldırıcı tarifler hakkında bilgi almayı istemektedir. Gerçekten böyle tarifler var mı yoksa bu tür tarifler uydurma mı önce bu soruya dikkat etmek gerekir. Eğer dengeli ve düzenli olarak beslenirseniz ve bilimsel olarak kanıtlanmış tarifleri uygularsanız doğal olarak ve sağlıklı bir şekilde kilo almanız mümkündür.

Kilo almak için yapılan sayısız yanlış vardır. Bunlardan birisi de kilo almak için sağlıksız beslenme alışkanlığı kazanmaktır. Obez insanlar gibi hareketsiz bir yaşam ve gece atıştırmalıkları sayesinde kısa sürede kilo alacağını düşünen insanlar hem sağlıksız bir hayat yaşarlar hem de dengesiz kilo alımı yaparlar. Bu durumda da zayıflıktan kurtulmak istenirken sağlıklarından olmaktadırlar. Ancak kilo aldırıcı tarifler eşliğinde düzenli uyku, su tüketimi ve hareketli yaşam eksik edilmezse işte o zaman hem dengeli olarak hem de sağlıklı bir şekilde kilo alınabilir.

Kilo alamayan insanlar genel olarak gün içerisinde düşük kalorili gıdalarla beslenirler ve yeterli kalori alamazlar. Öncelikle kilo almak için kişi günlük kalori ihtiyacını hesaplamalı ve kalori açısından zengin ve sağlıklı ürünleri diyetine almalıdır. Kilo aldırıcı tarifler arasında düzenli olarak tüketim oldukça önemlidir. Ayda yılda bir defa yapıldığında size hiçbir getirisi olmayacaktır.

Kilo almak için yapmanız gereken sağlıklı adımlar arasında yağ tüketimini arttırmak vardır. Çünkü en yüksek kaloriye sahip olan makro besinler arasında yağ yer almaktadır. Ancak bu yağ, sağlıklı yağlardan oluşmalıdır. Bu nedenle yağ bakımından zengin kuruyemişler, ara öğünlere mutlaka dahil edilmelidir. Özellikle de badem, ceviz, fındık, yer fıstığı ve çekirdek gibi besinler yağ açısından zengindir. Bu besinleri gün içerisinde bir avuç kadar tüketmeniz iyi bir yöntemdir.

Yüksek Kalorili Shake Tarifi

Shake
Shake

Kilo alımında yemek yeme konusunda iştahsızsanız sıvı kalori alımına öncelik verebilirsiniz. Bu konuda yüksek kalorili shake yapabilirsiniz. İçerisine 150 gram yulaf ezmesi, 1 adet muz, 2 bardak tam yağlı sür, 1 ölçek protein tozu ya da 6 adet yumurta beyazı, 1 tatlı kaşığı bal, 2 avuç fındık, 1 tatlı kaşığı reçeli ekleyerek blender içerisinde iyice harmanlayabilirsiniz. Kilo aldırıcı tarifler arasında gün içerisinde tüketeceğiniz bu karışım hem sağlıklı besinlerden oluşmaktadır hem de yağ açısından oldukça zengindir. Aynı zamanda yüksek kalori alarak kilo alımınıza yardımcı olacaktır.

Diğer Takviyeler

Yukarıdaki bilgilere ek olarak kilo almak isteyenler için birkaç püf noktası verelim. İlk olarak kilo aldırıcı tarifler dışında kilo aldırıcı noktalara göz atmak gerekir. Mesela gün içerisinde öğün sayınız düşükse ve öğün atlıyorsanız problemin büyük kaynağı burada demektir. Çünkü metabolizmamız, atlanılan öğünlerde dengesiz çalışmaya başlayacaktır. Yapmamız gereken ilk iş, öğün sayısını arttırmak ve öğünlerde alınan kalorileri dengelemektir. Özellikle de atlanılan kahvaltılar sonucunda güne büyük bir kalori eksikliğiyle başlanılır. Bu durumda da kilo kaybı kaçınılmazdır.

Kahvalti
Kahvaltı

Ek olarak çok geç saate kalmamak ve ağır besinler tüketmemek şartıyla geceye bir öğün daha sıkıştırmanızda fayda var. Bu sayede kısa sürede daha fazla kilo alabilirsiniz. Fakat yemekten hemen sonra uyumamayı ve ağır yiyecekler tüketmemeyi unutmayın.

Eğitim: Merve, beslenme ve diyetetik alanında kapsamlı bir lisans eğitimi almış, beslenme psikolojisi üzerine ek eğitimler de tamamlamış bir diyetisyendir. Uzmanlık Alanları: Merve, duygusal yeme, stresle başa çıkma, ve besin intoleransları konularında uzmanlaşmıştır. Ayrıca, gebelik ve emzirme döneminde beslenme üzerine özel danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Yaklaşımı: Merve, bireylerin beslenme alışkanlıklarının sadece fiziksel sağlık değil, aynı zamanda duygusal ve psikolojik sağlık üzerinde de etkili olduğuna inanır. Bu nedenle, beslenme planlarını oluştururken bireylerin duygusal ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurur. İletişim: Merve, müşterileriyle açık ve samimi iletişim kurarak, onların bireysel hedeflerini ve zorluklarını anlamaya odaklanır. Motivasyonlarını artırmak ve desteklemek için empatik bir yaklaşım benimser. Hizmetleri: Merve, bireylerin yaşam tarzlarına uygun beslenme planları oluşturur. Ayrıca, düzenli takip ve danışmanlık hizmetleri sunar, tarifler, alışveriş listeleri ve beslenme eğitimi sağlar. Merve BAŞAK, bireylerin sadece beslenme alışkanlıklarını değil, aynı zamanda duygusal ve psikolojik sağlıklarını da önemseyen bir diyetisyen olarak hizmet vermektedir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.