Dikkatli Okumalısın
Duygusal Açlığı Yönetme
Aşırı Kilo veya Düşük Kilo Sağlık Üzerinde Nasıl Etkiler Yaratır?
Kilo Alma Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Stresin Kilo Üzerindeki Etkileri ve Başa Çıkma Yöntemleri
Sağlıklı Kilo Alma Yolları: Beslenme ve Egzersiz
Kilo Alırken Yapılan Yaygın Hatalar ve Bunlardan Kaçınma Yolları
Kilo Verme Süreci: Motivasyonu Artırma Yolları
Kilo Alma Stratejileri
Kilo Verme Yolculuğuna Çıkmak İster misin?
Kilo Almak İçin Teşvik
Kilo Verme Çözümleri
Fazla Kilolarımdan Kurtulamıyorum
Güvenli ve Etkili Kilo Verin
Kilo Verme Engelleri ve Çözümleri
Beslenme: Sağlıklı Yaşamın Temeli
Sağlıklı Beslenme Önerileri
Beslenme – Sağlığın Korunması
Sağlıklı Beslenme Önerisi
Bebek Zayıflama
Kilo Alma Stratejileri Nelerdir?
Beslenme Önerilerine Genel Bakış
Açıklanan Diyet Türleri
Diyet İçeceklerin Sağlık Riskleri
Beslenme Bilimi: Doğru Beslenme
Kilo Almakta Sorun Yaşıyorum
Diyet Çeşitleri ve Öneriler
Bebeklerde Kilo Problemi
Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?
Tuzun Zararları Nelerdir?
Şekerin Zararları Nelerdir?
Sirkenin Faydaları Nelerdir?
Armutun Faydaları Nelerdir?
Portakalın Faydaları Nelerdir?
Ispanağın Faydaları
Tereyağının Zararları ve Faydaları
Baş Ağrısı: Nedenleri, Tedavisi ve Önleme Yöntemleri
Kilo Verme: İpuçları ve Hileleri
Bebeğimin Kilo Vermesine Yardım Edin
Sağlıklı Yaşam Tarzının Önemi
Beslenme: Doğru yemek
Diyet Çeşitleri
Nasıl Kilo Kazanılır?
Kilo Sorunları ile Diyabet, Yüksek Tansiyon ve Kalp Hastalığı Arasındaki Bağlantıyı Anlamak
Metabolizma: Vücudumuzun Yiyecekleri Enerjiye Dönüştürdüğü Süreç! Kilo Almayı ve Vermeyi Nasıl Etkiler?
Farklı diyetlerin kilo vermeye etkisi ve dengeli beslenmenin önemi
Egzersiz kilo vermeye ve genel sağlığı iyileştirmeye nasıl yardımcı olabilir?
Duygusal Yeme: Kilo alımına yol açabilecek duygular, stres veya can sıkıntısı ile baş etmek için yemek yemek
Genetik ve Kilo: Genetik kilomuzu nasıl etkileyebilir ve bizi belirli sağlık koşullarına yatkın hale getirebilir.
Beden imajı: Kendimizi nasıl algılıyoruz ve bu kilomuzu ve sağlığımızı nasıl etkiliyor?
Yeme Bozuklukları: Genellikle kilo problemleriyle bağlantılı olan anoreksiya, bulimia ve aşırı yeme gibi bozukluklar
Obezite: Obezitenin Nedenleri, Sağlık Riskleri ve Tedavileri
Kilo Kaybı: Diyet ve egzersiz gibi kilo verme stratejileri
Sağlıklı Market Alışverişi İçin Kesin Kılavuz
Diyette Sık Yapılan Hatalar
Su Kefiri
Günde iki buçuk litre su tüketilmeli
Ağız Kokusunun Nedeni Bademcik Taşı
Günde 2 Bardak Süt İçerek Fazla Kilolardan Kurtulun
Kilo Verirken Sık Yapılan Hatalar
Nefes Egzersizleri Kilo Vermeye Yardımcı

Kilo Aldırıcı İğne

Kilo Aldırıcı İğne

Çok zayıf olan kişilerin özgüveninin düşük olması ve kendilerini iyi hissetmemeleri sebebiyle kilo almak önemlidir.  Çok şişman olan kişiler çevreden gelen olumsuz tepkiler kadar çok zayıf olan kişilere de bizim iyi sandığımız ama kötü olan tepkiler geliyor. Şişman bir insana ‘ne kadar şişmansın biraz diyet yapıp kilo ver’ demek ile zayıf bir insana ‘bu ne ya biraz kilo al’ demek aslında aynı olumsuzluğu yaratıyor.

Kilo aldırıcı iğne protein yapımını arttırarak, düşük kilolu insanlara kilo aldırır ve kas kütlesini arttırır. Kilo aldırıcı iğneler, vücudumuza zarar verilmemesi için özenli kullanılmalıdır. Kısa süre içerisinde kilo aldıran iğnelerin, kişiye kilo aldırırken aynı zamanda sağlığını olumsuz şekilde etkilemesi için doktor kontrolünde ve tahliller sonucunda kullanılması gerekir. 

Kilo Aldırıcı İğneler

Primabolan (Rimabolan) ismindeki eczanelerde satışı yapılan iğne kilo almak amacıyla kullanılmaktadır. Primabolan’ın üretici firması Bayer etken maddesi ise Metenolon Enantat’tır. Bu ilacın hamilelikte kullanılması kesinlikle sakıncalıdır. Bir çok ülkede Primabolan 100mg/ampul olarak üretilmektedir.  İlacın orijinali bu değerlerde olduğu için fazlasını görürseniz bilin ki orijinal ilaç değildir. Bu ilaç androjen reseptörüne bağlanma konusunda güçlü olduğu için steroidler üzerinde de büyük avantaja sahiptir. Vücutta protein tutumunu fazlalaştırıp kırmız kan hücrelerini çoğaltır. Primabolan’ı haftalık 200 mg’ın altında kullanırsanız etki etmez, 400 mg’ın üstünde kullanırsanız zararı olur. Yani bundan da anlaşılacağı üzere haftalık 200-400 mg arasında kullanabilirsiniz. 

Kilo aldirici igneler
Kilo Aldırıcı İğneler

Bir diğer kilo aldıran iğne ise kortizondur. Kortizon, böbreküstü bezinin kabul bölgesince salgılanan ve iltihap önleyici özellikleri olan hormondur. Kortizon kullanırken tuz tüketimini azaltmanız hatta mümkünse tamamen kesmeniz gerekir. Çünkü vücutta ödem tutar. Aynı Primabolan ( Rimabolan ) gibi kortizon iğneleri de eczanelerde bulunur. Kortizonun kilo aldırma sebebi ise iştah açıcı etkisi olmasıdır. Aynı Primabolan ( Rimabolan ) gibi kortizon iğneleri de fazla ve yanlış kullanımda vücutta tüylenme, sivilcelenme ve bir çok sağlık problemi yaratabilir. Vücudumuzda da bulunan kortizon hormonu iğne ile yapay bir şekilde vücuda verilir. 

Kilo aldırıcı iğnenin yararı olduğu kadar fazla kullanımda ve yanlış kullanımda zararı da var. Felç etme riski, kansere dönüştürme riski, diyabet, kalp büyümesi, karaciğer rahatsızlıkları gibi. Aynı zamanda fiziksel olarak fazla kilo alıp vücut şeklinin bozulması, ses kalınlaşması ve aşırı kıllanma da yapabiliyor. Kilo aldırıcı iğneyi doğru mg ve doğru şekilde kullandığınızda beslenmenize dikkat etmezseniz sağlıksız beslenmeye devam ederseniz bu da sizi kötü etkiler. Kullandığınız süre boyunca haftalık almanız gereken değerlere, beslenmenize kesinlikle dikkat etmeniz gerekir. Hafifte olsa spor yapmanız gerekir.

Ancak kar – zarar oranına bakıldığında dışarıdan vücuda bir hormon yüklemesi yapılmasındansa bir diyetisyen eşliğinde ya da internetten bir takım araştırmalar sonucunda kendi vücudumuza göre diyet listesi hazırlayıp kilo almamız daha sağlıklı olacaktır.

Bu konuda bir çok uzman diyetisyen ve internette sayfalarca kilo aldırıcı diyet önerileri, diyet listeleri bulunmakta. Kilo almanın en basit mantığı ise alınan kalori > yakılan kaloridir. Kilo alırken spor yapmanız da vücudunuzun şekillenmesi ve aldığınız kiloların kalıcı olması için önemli bir detaydır.

Eğitim: Merve, beslenme ve diyetetik alanında kapsamlı bir lisans eğitimi almış, beslenme psikolojisi üzerine ek eğitimler de tamamlamış bir diyetisyendir. Uzmanlık Alanları: Merve, duygusal yeme, stresle başa çıkma, ve besin intoleransları konularında uzmanlaşmıştır. Ayrıca, gebelik ve emzirme döneminde beslenme üzerine özel danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Yaklaşımı: Merve, bireylerin beslenme alışkanlıklarının sadece fiziksel sağlık değil, aynı zamanda duygusal ve psikolojik sağlık üzerinde de etkili olduğuna inanır. Bu nedenle, beslenme planlarını oluştururken bireylerin duygusal ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurur. İletişim: Merve, müşterileriyle açık ve samimi iletişim kurarak, onların bireysel hedeflerini ve zorluklarını anlamaya odaklanır. Motivasyonlarını artırmak ve desteklemek için empatik bir yaklaşım benimser. Hizmetleri: Merve, bireylerin yaşam tarzlarına uygun beslenme planları oluşturur. Ayrıca, düzenli takip ve danışmanlık hizmetleri sunar, tarifler, alışveriş listeleri ve beslenme eğitimi sağlar. Merve BAŞAK, bireylerin sadece beslenme alışkanlıklarını değil, aynı zamanda duygusal ve psikolojik sağlıklarını da önemseyen bir diyetisyen olarak hizmet vermektedir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.