Dikkatli Okumalısın
Duygusal Açlığı Yönetme
Aşırı Kilo veya Düşük Kilo Sağlık Üzerinde Nasıl Etkiler Yaratır?
Kilo Alma Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Stresin Kilo Üzerindeki Etkileri ve Başa Çıkma Yöntemleri
Sağlıklı Kilo Alma Yolları: Beslenme ve Egzersiz
Kilo Alırken Yapılan Yaygın Hatalar ve Bunlardan Kaçınma Yolları
Kilo Verme Süreci: Motivasyonu Artırma Yolları
Kilo Alma Stratejileri
Kilo Verme Yolculuğuna Çıkmak İster misin?
Kilo Almak İçin Teşvik
Kilo Verme Çözümleri
Fazla Kilolarımdan Kurtulamıyorum
Güvenli ve Etkili Kilo Verin
Kilo Verme Engelleri ve Çözümleri
Beslenme: Sağlıklı Yaşamın Temeli
Sağlıklı Beslenme Önerileri
Beslenme – Sağlığın Korunması
Sağlıklı Beslenme Önerisi
Bebek Zayıflama
Kilo Alma Stratejileri Nelerdir?
Beslenme Önerilerine Genel Bakış
Açıklanan Diyet Türleri
Diyet İçeceklerin Sağlık Riskleri
Beslenme Bilimi: Doğru Beslenme
Kilo Almakta Sorun Yaşıyorum
Diyet Çeşitleri ve Öneriler
Bebeklerde Kilo Problemi
Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?
Tuzun Zararları Nelerdir?
Şekerin Zararları Nelerdir?
Sirkenin Faydaları Nelerdir?
Armutun Faydaları Nelerdir?
Portakalın Faydaları Nelerdir?
Ispanağın Faydaları
Tereyağının Zararları ve Faydaları
Baş Ağrısı: Nedenleri, Tedavisi ve Önleme Yöntemleri
Kilo Verme: İpuçları ve Hileleri
Bebeğimin Kilo Vermesine Yardım Edin
Sağlıklı Yaşam Tarzının Önemi
Beslenme: Doğru yemek
Diyet Çeşitleri
Nasıl Kilo Kazanılır?
Kilo Sorunları ile Diyabet, Yüksek Tansiyon ve Kalp Hastalığı Arasındaki Bağlantıyı Anlamak
Metabolizma: Vücudumuzun Yiyecekleri Enerjiye Dönüştürdüğü Süreç! Kilo Almayı ve Vermeyi Nasıl Etkiler?
Farklı diyetlerin kilo vermeye etkisi ve dengeli beslenmenin önemi
Egzersiz kilo vermeye ve genel sağlığı iyileştirmeye nasıl yardımcı olabilir?
Duygusal Yeme: Kilo alımına yol açabilecek duygular, stres veya can sıkıntısı ile baş etmek için yemek yemek
Genetik ve Kilo: Genetik kilomuzu nasıl etkileyebilir ve bizi belirli sağlık koşullarına yatkın hale getirebilir.
Beden imajı: Kendimizi nasıl algılıyoruz ve bu kilomuzu ve sağlığımızı nasıl etkiliyor?
Yeme Bozuklukları: Genellikle kilo problemleriyle bağlantılı olan anoreksiya, bulimia ve aşırı yeme gibi bozukluklar
Obezite: Obezitenin Nedenleri, Sağlık Riskleri ve Tedavileri
Kilo Kaybı: Diyet ve egzersiz gibi kilo verme stratejileri
Sağlıklı Market Alışverişi İçin Kesin Kılavuz
Diyette Sık Yapılan Hatalar
Su Kefiri
Günde iki buçuk litre su tüketilmeli
Ağız Kokusunun Nedeni Bademcik Taşı
Günde 2 Bardak Süt İçerek Fazla Kilolardan Kurtulun
Kilo Verirken Sık Yapılan Hatalar
Nefes Egzersizleri Kilo Vermeye Yardımcı

En Hızlı Şekilde Kilo Verme

En Hızlı Şekilde Kilo Verme

Kilo verme söz konusu olduğunda etkili olduğu söylenen birçok öneri bulunmaktadır. Kilo vermek isteyen insanlara çoğunlukla temelinde herhangi bir kanıt bulunmayan ilginç ve çılgınca önerilerde bulunulur. Bununla birlikte bilim adamları en hızlı şekilde kilo verme hakkında yıllarca süren farklı çalışmalar gerçekleştirerek kilo verme sürecinde etkili görünen bazı taktikler bulmuşlardır. İşte sizin için hazırladığımız en hızlı şekilde kilo verme konusunda etkili olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış 5 taktik;

Düzenli olarak yaptığınız egzersizin kalitesini vücudunuzda oksijenli bir ortam oluşturarak artırabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde verdiğiniz kilodan çok daha ince görünebilirsiniz. Örneğin egzersiz süresi boyunca her 20 dakika da bir 250 ml. su içmek egzersizi daha uzun süre ve daha etkili yapabilmenizi sağlayacaktır. Unutmayın, bol su içmek ve burundan nefes alıp vermek çok önemli. En hızlı şekilde kilo verme için ikindi öğününün en sağlıklı öğün olduğunu da unutmamanızı da öneririm.

1.Yeşil Çay İçin

Yesil cay

En hızlı şekilde kilo verme başlığımızda ilk olarak yeşil çay bulunuyor. Yeşil çayın bilinen birçok faydası bulunmaktadır ve bunlardan en bilineni kilo verme konusunda yardımcı olmasıdır. Yeşil çay az miktarda kafein içermesine rağmen, yağ yakımına yardımcı olurken kafein ile birlikte çalıştığı düşünülen ve adına kateşin verilen güçlü antioksidanlar içerir. Yapılan birçok araştırma, yeşil çayın (içecek olarak ya da yeşil çay takviyesi olarak) zayıflama konusunda yardımcı olacağını işaret ediyor.

2. Kahve Tüketebilirsiniz

Kahve

Kahve son zamanlarda haksız bir şekilde kötü ve zararlı ilan edilmiştir. Fakat kaliteli kahve antioksidanlar içerir ve sağlığınız için de birçok yarara sahiptir. Gerçekleştirilen çalışmalar, kahvenin içindeki kafeinin metabolizmayı yüzde 3 ila 11 oranında arttırdığını ve yağ yakımında da yüzde 10 ila 29’a kadar arttırma gerçekleştiğini göstermektedir. Eğer bu noktada zayıflamak istiyorum diyorsanız kahvenize şeker ya da kalorisi yüksek herhangi bir madde eklemeyin. Çünkü bunu yapmanız kahvenin tüm etkilerini tamamen ortadan kaldıracaktır.

3. Kahvaltıda Yumurta Yiyebilirsiniz

Kahvaltıda bütün bir yumurta tüketmek, çeşitli faydalarının yanında, kilo vermek istiyorum diyenlere gereken yardımı da sağlayabilir. Çalışmalar, kahvaltıda yumurta tüketmenin önünüzdeki 36 saat boyunca daha az kalori almanıza faydası olduğunu söylüyor. Ve vücut yağı kaybetmenize de yardımcı olacağını gösteriyor. Eğer yumurta yemekte zorluk çekenlerdenseniz, küçük bir hile yaparak kahvaltıda farklı bir protein kaynağı da tüketebilirsiniz.

4. Özellikle Yemeklerden Önce Su İçin

Su

Su içmenin sıklıkla kilo vermeye yardımcı olabileceği iddia edilir ve bu iddianın doğruluk payı yüksektir.  Su içmek, metabolizmayı 1–1,5 saatlik bir süre içinde yüzde 24-30 oranında hızlandırır ve kalori yakmanıza yardımcı olur. Yapılan bir çalışma, en hızlı şekilde kilo verme için yemeklerden yarım saat kadar önce yaklaşık yarım litre su içildiğinde, diyet yapan kişilerin su içmeyenlere kıyasla daha az kalori aldığını ve yüzde 44 oranında daha fazla kilo vermeye yardımcı olduğunu göstermiştir.

5. Şeker İlaveli Gıdaları Tüketmeyin

İlave şeker bulunan gıdalar, modern diyetin en kötü bileşenlerinden biridir. Çalışmalar, şeker tüketiminin, tip 2 diyabet ve kalp hastalığına sebep olduğunu söylemekle birlikte, obezite riski ile ilişkili olduğunu da göstermektedir. Kilo vermek istiyorsanız, ilave edilmiş şekeri kesinlikle kesmelisiniz. Diyet listesi oluştururken satın aldığınız ürünlerin etiketlerini dikkatlice okuyun, çünkü sözde sağlıklı olan bu gıdalar bile şekerle yüklenmiş olabilir.

Selin, Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden birinde beslenme ve diyetetik alanında lisans eğitimi almıştır. Ayrıca uluslararası bir beslenme sertifikasına sahiptir ve sürekli olarak beslenme konusundaki gelişmeleri takip etmektedir. Uzmanlık Alanları: Selin, genel sağlıklı beslenme, kilo yönetimi, sporcu beslenmesi ve özel beslenme gereksinimleri konusunda uzmanlaşmıştır. Ayrıca çocuklar, gençler ve hamile kadınlar için özel beslenme planları oluşturma konusunda deneyime sahiptir. Yaklaşımı: Selin, her bireyin benzersiz beslenme ihtiyaçları olduğuna inanan bir diyetisyendir. Kişinin yaşam tarzı, kültürel tercihleri ve sağlık durumu göz önüne alınarak özelleştirilmiş beslenme programları oluşturur. Ayrıca, bireylere sadece kilo kaybı değil, aynı zamanda genel sağlıklarını iyileştirmek adına sürdürülebilir yaşam tarzı değişiklikleri yapma konusunda rehberlik eder. İletişim: Selin, müşterileri ile güçlü bir iletişim kurarak onların hedeflerini ve endişelerini anlamaya odaklanır. Empatik bir yaklaşıma sahip olup, bireyleri destekleyerek motivasyonlarını artırır. Hizmetleri: Selin, bireylere düzenli takip ve danışmanlık hizmetleri sunar. Haftalık ve aylık olarak beslenme planlarını gözden geçirir ve gerektiğinde değişiklikler yapar. Ayrıca, bireylere tarifler, alışveriş listeleri ve beslenme eğitimi gibi kaynaklar sağlar. Selin SELENGÜL, beslenme konusundaki bilgisi ve kişisel yaklaşımıyla bireylere sağlıklı yaşam tarzlarına geçiş konusunda yardımcı olmaktan keyif alır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.