En Hızlı Şekilde Kilo Verme

En Hızlı Şekilde Kilo Verme
A+
A-

Kilo verme söz konusu olduğunda etkili olduğu söylenen birçok öneri bulunmaktadır. Kilo vermek isteyen insanlara çoğunlukla temelinde herhangi bir kanıt bulunmayan ilginç ve çılgınca önerilerde bulunulur. Bununla birlikte bilim adamları en hızlı şekilde kilo verme hakkında yıllarca süren farklı çalışmalar gerçekleştirerek kilo verme sürecinde etkili görünen bazı taktikler bulmuşlardır. İşte sizin için hazırladığımız en hızlı şekilde kilo verme konusunda etkili olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış 5 taktik;

Düzenli olarak yaptığınız egzersizin kalitesini vücudunuzda oksijenli bir ortam oluşturarak artırabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde verdiğiniz kilodan çok daha ince görünebilirsiniz. Örneğin egzersiz süresi boyunca her 20 dakika da bir 250 ml. su içmek egzersizi daha uzun süre ve daha etkili yapabilmenizi sağlayacaktır. Unutmayın, bol su içmek ve burundan nefes alıp vermek çok önemli. En hızlı şekilde kilo verme için ikindi öğününün en sağlıklı öğün olduğunu da unutmamanızı da öneririm.

1.Yeşil Çay İçin

Yesil cay

En hızlı şekilde kilo verme başlığımızda ilk olarak yeşil çay bulunuyor. Yeşil çayın bilinen birçok faydası bulunmaktadır ve bunlardan en bilineni kilo verme konusunda yardımcı olmasıdır. Yeşil çay az miktarda kafein içermesine rağmen, yağ yakımına yardımcı olurken kafein ile birlikte çalıştığı düşünülen ve adına kateşin verilen güçlü antioksidanlar içerir. Yapılan birçok araştırma, yeşil çayın (içecek olarak ya da yeşil çay takviyesi olarak) zayıflama konusunda yardımcı olacağını işaret ediyor.

2. Kahve Tüketebilirsiniz

Kahve

Kahve son zamanlarda haksız bir şekilde kötü ve zararlı ilan edilmiştir. Fakat kaliteli kahve antioksidanlar içerir ve sağlığınız için de birçok yarara sahiptir. Gerçekleştirilen çalışmalar, kahvenin içindeki kafeinin metabolizmayı yüzde 3 ila 11 oranında arttırdığını ve yağ yakımında da yüzde 10 ila 29’a kadar arttırma gerçekleştiğini göstermektedir. Eğer bu noktada zayıflamak istiyorum diyorsanız kahvenize şeker ya da kalorisi yüksek herhangi bir madde eklemeyin. Çünkü bunu yapmanız kahvenin tüm etkilerini tamamen ortadan kaldıracaktır.

3. Kahvaltıda Yumurta Yiyebilirsiniz

Kahvaltıda yumurta

Kahvaltıda bütün bir yumurta tüketmek, çeşitli faydalarının yanında, kilo vermek istiyorum diyenlere gereken yardımı da sağlayabilir. Çalışmalar, kahvaltıda yumurta tüketmenin önünüzdeki 36 saat boyunca daha az kalori almanıza faydası olduğunu söylüyor. Ve vücut yağı kaybetmenize de yardımcı olacağını gösteriyor. Eğer yumurta yemekte zorluk çekenlerdenseniz, küçük bir hile yaparak kahvaltıda farklı bir protein kaynağı da tüketebilirsiniz.

4. Özellikle Yemeklerden Önce Su İçin

Su

Su içmenin sıklıkla kilo vermeye yardımcı olabileceği iddia edilir ve bu iddianın doğruluk payı yüksektir.  Su içmek, metabolizmayı 1–1,5 saatlik bir süre içinde yüzde 24-30 oranında hızlandırır ve kalori yakmanıza yardımcı olur. Yapılan bir çalışma, en hızlı şekilde kilo verme için yemeklerden yarım saat kadar önce yaklaşık yarım litre su içildiğinde, diyet yapan kişilerin su içmeyenlere kıyasla daha az kalori aldığını ve yüzde 44 oranında daha fazla kilo vermeye yardımcı olduğunu göstermiştir.

5. Şeker İlaveli Gıdaları Tüketmeyin

İlave şeker bulunan gıdalar, modern diyetin en kötü bileşenlerinden biridir. Çalışmalar, şeker tüketiminin, tip 2 diyabet ve kalp hastalığına sebep olduğunu söylemekle birlikte, obezite riski ile ilişkili olduğunu da göstermektedir. Kilo vermek istiyorsanız, ilave edilmiş şekeri kesinlikle kesmelisiniz. Diyet listesi oluştururken satın aldığınız ürünlerin etiketlerini dikkatlice okuyun, çünkü sözde sağlıklı olan bu gıdalar bile şekerle yüklenmiş olabilir.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi önemsiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x