Dikkatli Okumalısın
Kilo Alma Stratejileri
Kilo Verme Yolculuğuna Çıkmak İster misin?
Kilo Almak İçin Teşvik
Kilo Verme Çözümleri
Fazla Kilolarımdan Kurtulamıyorum
Güvenli ve Etkili Kilo Verin
Kilo Verme Engelleri ve Çözümleri
Beslenme: Sağlıklı Yaşamın Temeli
Sağlıklı Beslenme Önerileri
Beslenme – Sağlığın Korunması
Sağlıklı Beslenme Önerisi
Bebek Zayıflama
Kilo Alma Stratejileri Nelerdir?
Beslenme Önerilerine Genel Bakış
Açıklanan Diyet Türleri
Diyet İçeceklerin Sağlık Riskleri
Beslenme Bilimi: Doğru Beslenme
Kilo Almakta Sorun Yaşıyorum
Diyet Çeşitleri ve Öneriler
Bebeklerde Kilo Problemi
Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?
Tuzun Zararları Nelerdir?
Şekerin Zararları Nelerdir?
Sirkenin Faydaları Nelerdir?
Armutun Faydaları Nelerdir?
Portakalın Faydaları Nelerdir?
Ispanağın Faydaları
Tereyağının Zararları ve Faydaları
Baş Ağrısı: Nedenleri, Tedavisi ve Önleme Yöntemleri
Kilo Verme: İpuçları ve Hileleri
Bebeğimin Kilo Vermesine Yardım Edin
Sağlıklı Yaşam Tarzının Önemi
Beslenme: Doğru yemek
Diyet Çeşitleri
Nasıl Kilo Kazanılır?
Kilo Sorunları ile Diyabet, Yüksek Tansiyon ve Kalp Hastalığı Arasındaki Bağlantıyı Anlamak
Metabolizma: Vücudumuzun Yiyecekleri Enerjiye Dönüştürdüğü Süreç! Kilo Almayı ve Vermeyi Nasıl Etkiler?
Farklı diyetlerin kilo vermeye etkisi ve dengeli beslenmenin önemi
Egzersiz kilo vermeye ve genel sağlığı iyileştirmeye nasıl yardımcı olabilir?
Duygusal Yeme: Kilo alımına yol açabilecek duygular, stres veya can sıkıntısı ile baş etmek için yemek yemek
Genetik ve Kilo: Genetik kilomuzu nasıl etkileyebilir ve bizi belirli sağlık koşullarına yatkın hale getirebilir.
Beden imajı: Kendimizi nasıl algılıyoruz ve bu kilomuzu ve sağlığımızı nasıl etkiliyor?
Yeme Bozuklukları: Genellikle kilo problemleriyle bağlantılı olan anoreksiya, bulimia ve aşırı yeme gibi bozukluklar
Obezite: Obezitenin Nedenleri, Sağlık Riskleri ve Tedavileri
Kilo Kaybı: Diyet ve egzersiz gibi kilo verme stratejileri
Sağlıklı Market Alışverişi İçin Kesin Kılavuz
Diyette Sık Yapılan Hatalar
Su Kefiri
Günde iki buçuk litre su tüketilmeli
Ağız Kokusunun Nedeni Bademcik Taşı
Günde 2 Bardak Süt İçerek Fazla Kilolardan Kurtulun
Kilo Verirken Sık Yapılan Hatalar
Nefes Egzersizleri Kilo Vermeye Yardımcı
Yapılan Egzersizlerin Kalori Hesabı
Sabah Alışkanlıklarınız Kilo Vermenizi Engelliyor
Yoga Zayıflatır
Kilo Aldırmayan Besinler
Göbekten kilo alanlara öneriler
Basit Egzersiz Zayıflatır
Ayva Diyeti Nasıl Yapılır?

Eczanede Satılan Kilo Verdiren İlaçlar

Eczanede Satılan Kilo Verdiren İlaçlar

Eczanede satılan kilo verdiren ilaçlar, Thincal Kapsül, Xenical Forte, Exodex, Wanabi Forte, Meridia gibi farklı ilaç çeşitleridir. Eczanede satılan kilo verdiren ilaçlar, hamileler ve emziren anneler tarafından kullanılamazlar. Fazla ve hızlı kilo alma problemi olan, obezite sorunu yaşayan kişiler, hekim önerisi ardından bu ilaçları reçeteyle temin edebilirler. İlaçlar, yağ yakımını hızlandırma ve yağ emilimini azaltma etkisine sahiplerdir.

Thincal Kapsül

Thincal kapsul
Thincal Kapsül

Thincal, obezite tedavisinde kullanılan bir ilaç çeşididir. Etkin maddesi ise Orlistat olarak bilinir. 42 veya 84 kapsül içeren iki farklı blister kutuda eczanelerde satışa sunulur. Sağlık Bakanlığı onaylı bir zayıflama ilacıdır. İlaç, doktorlar tarafından, aşırı kilolu hastalara düşük kalorili bir diyet ile birlikte önerilir.

4 haftalık süre bazında kullanımı yapılan Thincal kapsül, orlistat besinler ile alınan yağların bağırsaktaki emilimini %30 oranında önleyerek, kilo kaybını destekler. Kronik malabsorbsiyon sendromu, kolestaz mide ve bağırsak sistemi hastalığı olan kişilerce kullanılmaması gerekir. Diğer yandan 18 yaş altında olanlar, hamileler ve emzirme döneminde olan anneler için kullanımı önerilmez.

Xenical Forte

Xenical forte
Xenical Forte

Xenical Forte, Sağlık Bakanlığı onaylı ve eczanelerden temin edilebilir bir zayıflama ilacıdır. Sindirim sistemi üzerinden etki yaratarak kilo kaybını sağlar. Doktor önerisi ile uygun hasta tipinde kullanımında yan etkiye sebep olmaz. Bağırsaklardaki yağ emilimini düşürerek, kilo kaybını destekler. İlacın etken maddesi Orlistat’dır. İlaç kullanılması ardından etkisini gösterme sürecinde sindirim sistemindeki enzimlere bağlanır. Bu enzimlerin ise öğünde alınan yağların üçte birini sindirmelerini önleyerek, etkisini gösterir.

Obezite tedavilerinde düşük kalorili diyet ile birlikte kullanılır. Hamileler ve emzirenler tarafından kullanılmamalıdır. 12 yaşın altında çocuklar tarafından kullanılamaz. Diğer yandan ilaç yağ ile birlikte alındığında etkisini gösterir. Eğer yağ içermeyen bir besin tüketiliyorsa ilacın kullanımı yapılmamalıdır. İlaç, 12 haftalık bir diyet ile birlikte kullanılabilir ve 12 hafta ardından kilonun %5’inin verilmiş olması gerekir. Bu etkinin görülmemesi halinde hekim tarafından ilaç kullanımı durdurulur.

Exodex

Exodex

Exodex, Sağlık Bakanlığı onaylı olan ve diyet ile birlikte kilo kaybına yardımcı olabilen zayıflama ilacıdır. Doktor kontrolünde kullanılması gerekir ve eczanelerden satın alınır. Kalp ve damar sağlığını koruyucu etkiye sahiptir. Güçlü antioksidan etkisi sayesinde serbest oksijen radikallerinin oluşma oranını düşürerek, antioksidan sistem kapasitesinde yükselişe imkân sağlar. Bu kapsamda, insülin direncini azaltıp, insilün aktivitesinde artışı sağlar. Metabolik sendrom tedavilerinde de tercih edilen Exodex, siyah üzüm çekirdeği proantosiyanidinleri içerir.

Eczanede satılan kilo verdiren ilaçlar arasındaki Exodes’in formülünde zayıflamaya yardımcı krom polinikolinat bulunur. Kilo problemi olan, kan lipitleri yüksek olan ve hızlı kilo alanlarca, doktora danışılarak kullanılabilir. Kan şekeri düzensizliği olan sigara kullanan, yeterli egzersizi yapamayan ve kilo alan kişilerce yine hekime danışılarak kullanır. Hamileler ve emziren anneler için önerilmez.

Wanabi Forte

Wanabi forte
Wanabi Forte

Wanabi Forte, bir kapsülünde 120 mg orlistat içeren zayıflama ilacıdır. Sağlık Bakanlığı onaylı Wanabi Forte doktor kontrolü ardından eczanelerden temin edilir. İçeriğinde sodyum lauril sülfat, mikronize talk gibi yardımcı maddeler bulunur. Sindirim sistemine etki ederek besinler ile birlikte alınmış olan yağların üçte birinin sindirilmesini engeller. Bu işlem sayesinde kilo vermeyi kolaylaştırır.

Düşük kalorili bir diyet ile aynı anda kullanılabilir. Wanabi Forte, sindirim sisteminde yer alan lipazlara bağlanıp, öğütme sürecinde yağların sindirilmesinin önüne geçer. Sindirilmeyen yağlar ise emilemediği için vücut tarafından direkt dışarı atılırlar. Obezite tedavisinde kullanılan Wanabi Forte, kolestaz problemi olanlarca kullanılamaz. Hamileler, emzirme döneminde olanlar, karaciğer bozukluğu, kronikmalabsorbsiyon yani besinin sindirim kanalında doğru emilememesi problemleri bulunanlar ilacı kullanmamalıdır.

Meridia

Meridia
Meridia

Meridia, Obezite tedavisinde kullanılan ve eczanelerden temin edilebilen ilaçtır. Sağlık Bakanlığı onaylı olan Meridia, doktor kontrolü ardından kullanılmalıdır. Diyabet, yüksek kolesterol veya yüksek tansiyona bağlı gelişen obezitenin tedavisinde tercih edilir. Diyet ve egzersiz ile aynı anda kullanılması önerilir.

Kilo vermeye yardımcı ilaç yağların vücuttan emilmeden atılmasını sağlar. Glokom, yüksek tansiyon, böbrek ve karaciğer hastalığı olanların ilacı kullanmaması gerekir. 16 yaşından küçük ve 65 yaşından büyük olanlar için önerilmez. Hamiler ve emzirenler tarafından kullanılamaz.

Eco Slim

Eco slim
Eco Slim

Eco Slim, eczanelerden edinile bilinen, B vitamin ile vücutta yağ yakımına destek sunan ilaçtır. Vücut seviyesini normal bir dengede tutmak için gerekli olan B vitamin içeriğine sahip ilaç, tokluk hissini yükseltir ve gün boyu daha az öğün ile tok kalabilmeyi sağlar. Bitkisel içerikleri ile metabolizma çalışmasını arttırmaya destekleyici etki yaparak, yağ yakımını yükseltir. 1 ay süresince kullanımı önerilen ilaç kalp ve damar sağlığını korur. İçeriğinde üzüm kabuğu özü, krom, yeşil kahve özü, karnitin gibi maddeler yer alır.

Hekim kontrolü ardından eczanelerden temin edilebilen ilaç hamileler ve emziren annelerce kullanılmamalıdır. Doktora danışılarak içeriğindeki etken maddelere alerjinin olup olmadığı öğrenilmelidir.

Reductil

Reductil
Reductil

Reductil, Sağlık Bakanlığı onaylı olana ve normal reçete ile eczanelerden alınabilen zayıflama ilacıdır. Sadece doktor kontrolünde önerilen dozlarda kullanılabilir ve reçetesiz alımı yasaktır. Etki oranı yüksek olan Reductil, morbit obez adı verilen sorunla karşı karşıya olan ve vücut kitle endeksi 35’in üzerinde olan kişilerce kullanılabilir.

İlaç, beyindeki merkezi harekete geçirerek zayıflatır. Vücut ısısını yükseltip, kolaylıkla doymayı ve tokluk hissini korumayı sağlar. Metabolizmayı hızlandıran ve beyindeki merkezi harekete geçiren bu ilaç, hekim önerisi olmadan kullanılamaz.

Piperinox

Piperinox

Piperinox, lipoz artışı ile yağların çözülmesini ve yakılmasını destekleyen haptır. Belirli eczanelerden temin edilir. Doktor kontrolü ardından kullanılmalıdır. Hücrelerde laktat seviyesini yükseltir. Bu yol ile enerji tüketimi yapılmazken de yağ dokusunda hızı yükseltir. Sindirim enzimlerini uyarma ve yağların emilimini azaltma etkisine sahiptir. İnsülin seviyesinde düşüş ve enerjide dengelenme sağlar.

Karın bölgesindeki yağ birikimini gidermek amacıyla uygun bir diyet ile birlikte kullanılır. Bağırsak hareketlerini düzenler. İçeriğinde yer alan piperin ve diğer formlara alerjinin bulunmadığından emin olarak kullanılması gerekir.

PhenQ

Phenq 1
PhenQ

PhenQ, içeriğinde A-Lacys reset bulunan, vücuda termojenik yağ yakımı niteliği kazandıran ilaçtır. Capsimax tozu, hint inciri, L-karnitin gibi farklı bileşenleri içerir. Vücut iç sıcaklığını yükseltme, metabolizmayı hızlandırma ve yağ yakım hızımı artırma özelliklerine sahiptir. Hücrelerin şeker üzerinden edindikleri enerji oranını azaltarak, vücutta daha düşük oranlı karbonhidrat depolanmasına yardımcı olur. Tokluk hissini öne alarak iştahın kontrol altına alınmasını sağlar.

Yağ sentezini kontrol ederek, iç yağlanmayı önleyici bir etki yapar. Hekim kontrolü ardından içeriğine karşı her hangi bir alerjiye sahip olunmadığı öğrenildikten sonra kullanılmalıdır. Kontrolsüz kullanımlar yan etkiye sebep olur.

Keto Actives

Keto actives
Keto Actives

Keto Actives, sentetik kimyasal içermeyen zayıflama ilacıdır. Vücutta yağ metabolizmasının kontrolünü sağlar. Hafif egzersizle ile birlikte kullanımında kilo kaybını hızlandırır. Fiziksel stresi ve yorgunluğu gidermede etkili kilo verme ilacı, bağırsak hareketlerini düzenler. Diyetisyenler tarafından tokluk hissini yükseltmek amacıyla da önerilen Keto Actives, hekim kontrolü ardından kullanılmalıdır.

Obezite ile savaşan ve normal glikoz seviyesini koruyan bitkisel bileşikler ve nutrasötik formül içeren ilaç, içeriğe karşı herhangi bir alerjisi olmayanlar tarafından kullanılmalıdır. Eczanede satılan kilo verdiren ilaçlar arasında bulunan Keto Actives, hamileler, emziren anneler ve 18 yaşından küçükler için önerilmez.

Herkes zayıf veya kilolu olmaktan şikayet ediyor. Asıl önemli olanın sağlıklı kalabilmek olduğunu bilmeden..
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.