Aşırı Kilo Almak İstiyorum

Hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo almak önemlidir. Bu sebepten dolayıdır ki kilo almak isteyenler diğer yandan da sağlıklı şekilde almaya çalışması gerekiyor. Aksi taktirde sağlıksız bir şekilde kilo almaya çalışmak ister istemez bünyenize de zarar vermeye neden olabilir. Bu sebepten dolayıdır ki sizlerin daha çok temkinli olmasında yarar var. Vücut kitle endeksi eğer ki altında olursa bu sefer ciddi anlamda zayıf olduğunuzu ve çok çabuk hasta olabileceğinize işarettir. Bu yüzden dolayı çok fazla kilo almak isteyen kişilerde artık pek çok konuda destek alması gerekiyor. Zayıf olmak en az obezite kadar sizi olumsuz şekilde etki altına almaya neden olacaktır.

Aşırı Neden Zayıf Olunur?

Aşırı zayıf olmanın altında yatan bazı nedenler olabilir. Aşırı kilo almak istiyorum ama alamıyorum diyorsanız o halde şunlardan kaynaklı olabilir.

  • Yeme bozukluklarından kaynaklı bir zayıflık
  • Tiroid problemleri ile ilgili sıkıntılar
  • Çölyak hastalığı
  • Kanser ve bazı enfeksiyon sorunları

Yukarıda belirtmiş  olduğumuz problemlerden kaynaklı  olarak kilo almayla ilgili olarak birtakım sıkıntılar içerisinde olmanız normal olabilir. Aşırı zayıfsanız bu durumun bir an önce çözüme  kavuşturulması gerekir. En önemlisi de sağlıklı yoldan kilo almaya çalışmalısınız. Çok aşırı bir zayıflık söz konusuysa çeşitli hastalıklardan korunmak adına ise bir an önce doktorla görüşmeniz mümkün olacak.

Hızlı  ve Sağlıklı Kilo Nasıl Alınır?

Çoğu  kişinin son zamanda en sık şekilde bu soruyu sorduğu konulardan birisidir. Aşırı kilo almak istiyorum diyenlerden birisi de siz olabilirsiniz. Bunun içindir ki ilk yapmanız gereken en doğru hareketlerden  birisi de mutlaka düzenli bir şekilde uyku uyumalısınız. Kesinlikle hayatınız  düzensiz şekilde devam etmemelidir. Sadece uykuyla sınırlı kalmayarak aynı zamanda da sağlıklı bir şekilde beslenme de sağlanmalıdır. Bu sebepten dolayı ki günlük almanız gereken kalori oranının daha da fazla arttırılmasını sağlamış olacaksınız. Hamur işleri,  tatlılar ve asitli içecekler sizlerinde  doğal olarak istediğiniz kiloya ulaşmanıza neden  olacak faktörlerden birisi de olabilir. Fakat sürekli kola börek tarzı beslenirseniz her ne kadar kilo alsanız bile bu durum sağlığınızı olumsuz yönde etkilemeye neden olabilir.

Aşırı kilo almak istiyorum diyorsanız öncelikle yaktığınızdan daha fazla kalori almaya dikkat etmelisiniz. Burada önemli olan ise vücudunuzun ihtiyaç duymuş olduğu kalori açığının giderilmesini sağlamak olacaktır.

Proteinle Beslenin Aşırı kilo almak istiyorum diyorsanız yapmanız gereken ise bol bol protein tüketmeye başlamanız olacaktır. Bu sayede kendinizi son derece kilo yönünden  geliştirmeye de başlamış olursunuz. Uzmanlarda  hatta zayıf olan kişilerin mümkün mertebe proteinle beslenmesini öneriyor. Böylelikle sizlerde doğru bir beslenme programını ayarladığınız zaman ise protein açıklarınızı giderme şansına sahip olmaya başlayacaksınız. Mümkün olduğunca gün içerisinde yüksek protein içeren gıdaların tüketilmesini sağlamanız lazım. Baklagiller, et, balık, yumurta ve kuruyemiş hızlı şekilde kilo almanıza yardımcı olabilir. Özellikle bazı kişiler askeri ile ilgili olarak alımlara başvurmak istiyor. Haliyle kilo sıkıntısı da onların önüne büyük bir engel koymaya ne den oluyor. Aşırı kilo almak isteyenlerin en çok dikkat etmesi gereken  husus ise sağlıklı almaya çalışması olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz